Клуб Відкритого Суспільства – майданчик Фонду для відвертих розмов про непевне майбутнє

Сашко Кульчицький

«Клуб Відкритого Суспільства» – це майданчик для відвертих розмов на значущі теми, створений на базі Міжнародного фонду «Відродження» у 2019 році.

Його мета – створити унікальний простір для відкритого, інклюзивного і комфортного обговорення важливих і резонансних суспільних тем, що визначають найближче майбутнє України. У фокусі засідань клубу – проблеми та ідеї, що оприявнюють себе, проте ще не встигли стати предмет широкої суспільної дискусії. Завдяки зустрічам клубу ми прагнемо обговорити виклики майбутнього та знайти практичні шляхи для їх подолання. В тому числі через діяльність Міжнародного фонду «Відродження».

Клуб не є закритою когортою осіб. Для різних зустрічей ми запрошуємо різних лідерів громадянського суспільства, провідних експертів, представників медіа, вчених, дослідників, аналітиків, відомих блогерів, представників політикуму й державних інституцій, активних громадян, дієвців з різних сфер життя українського соціуму. Всього з 2019 року у засіданнях клубу брали участь близько 300 учасників та учасниць.

Ми обстоюємо цінності відкритого суспільства. Одна із засадничих ідей автора теорії відкритого суспільства Карла Поппера – ніхто не має монополії на істину. В рамках клубу ми даємо можливість обмінятися своїм її баченням і на основі відкритого і взаємно доповнюючого діалогу рухатися вперед.

Дискусії проходять у форматі Chatam House – учасники можуть публічно згадувати інших учаасників та окремі висловлені думки, проте не можуть згадувати, кому належала та чи інша думка. Такий формат сприяє більшій відкритості розмови та свободі висловлювати думки, що можуть здаватися контраверсійними, дозволяє концентруватися на змісті висловленого, а не авторитеті мовця та стимулює розширення діапазону висловлених думок.

Міжнародний фонд «Відродження» самостійно формує теми дискусій та підбирає учасників у відповідності до своєї стратегії та пріоритетів. Зустрічі Клубу відбуваються в середньому раз на два місяці.

Якщо у вас є бажання запропонувати тему для обговорення або маєте інші пропозиції щодо роботи Клубу – ви можете надсилати свої ідеї на pr@irf.ua

Ігри в імітацію громадянського суспільства


Чекаючи на “сірого носорога”: як Україні підготуватися до Трампа 2.0


Втомлені “українською війною”: як долати наратив “поганого миру”


Війна і вибори: авантюра, можливість, необхідність?


Новий антизахідний ресентимент в Україні


Український інформаційний щит: як захиститися від російського булшіту

Холодний розум в серця гарячого конфлікту: невоєнна аналітика під час війни

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: