Про нас

Міжнародний фонд «Відродження» — одна з найбільших українських благодійних фундацій, що з 1990-го року розбудовує в Україні відкрите суспільство де кожен почуває себе гідно, де громадяни включені в творення держави, а влада є прозорою та відповідальною. Ми працюємо над розбудовою України, в якій права людини надійно захищені, а позитивні зміни працюють на благо громадян.

Фонд заснований філантропом Джоржем Соросом і є частиною міжнародної мережі Фундацій Відкритого Суспільства (Open Society Foundations)

Цифри

34 роки

Ми розвиваємо громадське суспільство в Україні

365 млн. доларів

Ми вклали у розвиток демократії в Україні

20 000 проєктів

Ми підтримали за час роботи в Україні

1200+ проєктів

Ми в підтримали в з початку повномасштабного вторгнення

35+ млн. доларів

Надали на підтримку громадських ініціатив з початку повномасштабного вторгнення

43 спеціалісти

Працюють у Фонді задля розвитку України

Джордж Сорос
1990

Джордж Сорос започаткував ФОНД "Відродження"

8 квітня 1990 року Фонд Сороса, Всеукраїнське товариство "Просвіта", Українська Рада Миру та екологічна організація "Зелений світ" спільно заснували Міжнародний фонд "Відродження"

Запуск програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів”

Перша в Україні масштабна програма обміну творчими ідеями та практичним досвідом між країнами Центральної та Східної Європи. Включала стажування та обміни науковців, експертів, вчителів та студентів

1991
Схід-Схід
Центру сучасного мистецтва
1993

Заснування Соросівського Центру сучасного мистецтва при НаУКМА

Запрацював перший український центр сучасного мистецтва в Україні. За час роботи у Центрі відбувалися виставки робіт Демієна Герста, Білла Вайоли, Йозефа Бойса, Джозефа Кошута, Енді Воргола та інших

Підтримка перших незалежних ЗМІ та створення УНІАН

Програма була покликана сприяти інтеграції України в світове співтовариство та полегшити українським громадянам встановлювати міжнародні зв’язки

1993
Незалежні ЗМІ
Запуск станції "Академік Вернадський"
1994

Підтримка запуску української антарктичної станції "Академік Вернадський"

Фонд надав підтримку у відправці українських науковців у першу українську антарктичну експедицію на станцію "Академік Вернадський".

Старт Програми соціальної адаптації та перекваліфікації військовослужбовців

Після масових скорочень в українській армії Фонд першим почав надавати допомогу в соціальній адаптації та перекваліфікації колишніх військовослужбовців. Програма охопила десятки тисяч звільнених військовослужбовців, близько 800 з них отримали допомогу у втіленні бізнес-проектів.

1994
Соціальна адаптація військовослужбовців
Жінка у суспільстві
1996

Запуск першої програми з посилення гендерної рівності "Жінка у суспільстві"

Головна мета програми - захист прав жінки та усунення її дискримінації в суспільстві, створення національної гендерної політики, розширення участі жінок у прийнятті політичних рішень на місцевому, регіональному та національному рівнях, сприяння розвитку мережі та зміцненню української жіночих НДО, підтримка співробітництва між жіночими організаціями

Сприяння розвитку інтернету в Україні

Метою програми було забезпечення доступу до Інтернету, сприяння розвитку технічних ресурсів, навчання користувачів, допомога створенню інформаційного наповнення.

1997
Розвиток інтернету
Перший екзіт-пол
1998

Перший в Україні екзіт-пол

Перший екзіт-пол було проведено в рамках парламентських виборів. В подальшому екзіт-пол стане важливим запобіжником від фальсифікацій на виборах

Запуск програми перекладів

За 10 років було перекладено та видано понад 800 книг. Проект був спрямований на видання українською мовою найважливіших праць зарубіжних авторів, які визначають розвиток гуманітарних та суспільних дисциплін, поширюють інформацію про цінності відкритого суспільства.

1998
Програми перекладів
Реформа пенітенціарної системи
1999

Сприяння реформі пенітенціарної системи

Метою реформи була демократизація тюремної системи, з метою дотримання прав людини, міжнародних стандартів поводження з в'язнями, гуманізації та переорієнтації діяльності на людяне ставлення до засуджених та їх соціальне збереження.

Пілотні проекти зменшення шкоди

Програма була покликана сприяти інтеграції України в світове співтовариство та полегшити українським громадянам встановлювати міжнародні зв’язки.

1999
Зменшення шкоди навчання
Громадське радіо
2002

Започатковано "Громадське радіо"

"Громадське радіо" - перша незалежна "розмовна" радіостанція в країні.

Створено Незалежну медіа-профспілку

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) стала першою незалежною всеукраїнською профспілкою працівників медіа-сфери та єдиною профспілкою, що входить до Міжнародної федерації журналістів (IFJ).

2002
Незалежна медіа-профспілка
Docudays UA
2003

Підтримка фестивалю Днів кіно про права людини (Docudays UA)

Сьогодні Docudays UA – найбільший міжнародний фестиваль документального кіно в Україні. Під час Docudays UA до Києва приїздять кіномитці з Європи, Америки, Азії та Африки.

Створено центри правової допомоги ромському населенню

Роми отримали доступ до безкоштовної правової допомоги

2005
Центри правової допомоги ромському населенню
Зовнішнє незалежне оцінювання
2005

Законодавче закріплення ЗНО

Постановою КМУ утворено "Український центр оцінювання якості освіти". Указ Президента України про перехід до проведення вступних випробувань до вищих навчальних закладів шляхом ЗНО, розробкою якого займався Центр

Відкриття першого Центру надання адміністративних послуг

Фонд підтримав відкриття першого в Україні "прозорого офісу" – центру надання адміністративних послуг у Вінницькій міській раді.

2007
ЦНАП
Розкриття інформації
2008

Перше розкриття закритої урядової інформації

Зняття грифів "не для друку" та "опублікуванню не підлягає" із близько 1500 Постанов та Розпоряджень Уряду.

Запуск першого незалежного бюро журналістських розслідувань "Свідомо"

За підтримки Фонду було створено "Свідомо" – бюро журналістських розслідувань, спрямованих на висвітлення незакнонної діяльності влади.

2008
"Свідомо"
ЕІТІ
2009

Україна приєдналася до ініціативи з Прозорості у видобувних галузях

Уряду видав постанову про приєднання до Ініціативи Прозорості видобувних галузях (ЕІТІ). Фонд активно підтримував приєднання до ініціативи

Українські журналісти започаткували рух "Стоп цензурі!"

Український журналістський рух поставив за мету відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, перешкоджанню професійній діяльності журналістів та порушенню професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань. Рух активно протидіяв спробам Віктора Януковича контролювати ЗМІ України.

2010
Стоп цензурі!
Права на інформацію та правову допомогу
2011

Прийняття законів "Про доступ до публічної інформації" та "Про безоплатну правову допомогу"

Закони, у розробці яких активно брав участь Фонд, сприяли дотриманню прав людини: права на інформацію та права на правову допомогу. Відтепер інформація про діяльність влади стала відкритою, а всі українці незалежно від фінансового стану могли претендувати на якісну й безкоштовну правову допомогу.

Кампанія з допомоги важкохворим "STOPБіль"

Метою кампанії була допомога хворим, які потребують знеболення для полегшення симптомів невиліковних хвороб. Результат кампанії – вдалося зареєструвати таблетований морфін, що полегшило життя тисяч важкохворих українців

2011
STOPБіль
Інклюзивна освіта
2012

Підтримка проектів з інклюзивної освіти

Фонд підтримує впровадження інклюзивної освіти в Україні, яка дає змогу дітям з особливими потребами навчатися в загальноосвітніх школах і таким чином реалізувати своє право на освіту.

Відкриття першого дитячого центру паліативної допомоги

На Прикарпатті було відкрито перший в Україні Дитячий центр паліативної допомоги, а в Харкові створено перший у Східній Україні тренінговий центр, де медичних працівників навчають надавати паліативну допомогу.

2013
Паліативна допомога
Революція Гідності
2013

Підтримка ініціатив Майдану

Фонд підтримав Євромайдан-SOS та багато інших громадських ініціатив Майдану. Під час активної фази Революції Гідності, Фонд надав кошти на лікування та реабілітацію 300 постраждалих майданівців.

Ухвалено пакет антикорупційних законів

Протягом року було прийнято низку законів, до розробки яких був залучений Фонд та його грантери: "Про здійснення державних закупівель", "Про запобігання корупції" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів" тощо. Ці закони дозволили розпочати антикорупційну реформу та запустити нові антикорупційні органи.

2014
Антикорупційні закони
УКМЦ
2014

Запуск Українського кризового медіа-центру

Фонд став одниим із фундаторів УКМЦ. Ця організація, що надає інформацію про події в Україні та виклики і загрози національній безпеці, перетворилася в один з ключових інформаційних майданчиків громадянського суспільства та місце для обговорення реформ.

Допомога учасникам АТО та ВПО

Були створені центри допомоги учасникам АТО та ВПО, які взяли на себе правову підтримку учасників АТО і їхніх родин у таких питаннях, як набуття статусу учасника бойових дій, доступ до безкоштовного лікування, отримання соціальних пільг тощо. Паралельно надавалася психологічна підтримка учасникам АТО та ВПО, а також гранти на розвиток бізнесу цих груп населення.

2014
Учасники АТО та переселенці
Відкриті дані
2014

Закон про доступ до відкритих даних

Метою цього Закону було забезпечення прозорості та відкритості влади і створення механізмів доступу до публічної інформації. Вперше державні дані почали публікуватись у машиночитному вигляді

Започатковано антидискримінаційний "Індекс корпоративної рівності" в Україні

Індекс – це національне дослідження корпоративної політики, правил та практики українського бізнесу щодо заборони дискримінації на робочому місці та підримки рівності й розмаїття.

2014
Індекс корпоративної рівності
E-data
2015

Прийняття закону "Про відкритість використання публічних коштів" та запуск сервісу E-data

Закон, розрорбку якого підтримував Фонд, дозволив зробити всі витрати державних органів та органів місцевого самоврядування повністю відкритими та прозорими, починаючи від 1 гривні

Старт Ініціативи з розвитку аналітичних центрів (TTDI)

Ініціатива покликана покращити якість та практику прийняття рішень органами влади через підвищення рівня довіри до аналітичних центрів та зміцнення їхньої ролі у процесі ухвалення рішень

2016
TTDI
Громадське здоров’я
2018

Підтримка запуску Центру громадського здоров’я МОЗ

Збереження і зміцнення здоров’я населення, соціально-гігієнічний моніторинг захворювань, епідеміологічний нагляд і біологічну безпеку, групову та популяційну профілактику захворюваності, боротьбу з епідеміями та стратегічне управління у сфері громадського здоров’я

Державні закупівлі лікарських засобів стали прозорими

За нашої підтримки благодійний фонд "Пацієнти України" забезпечив постійний громадський контроль за прозорістю, підзвітністю та ефективністю використання бюджетних коштів у галузі охорони здоров’я

2017
Закупівлі лікарських засобів
Безвіз
2017

Україна отримала безвізовий режим з країнами Європейського Союзу

Більш ніж десятирічна історія просування Фондом безвізового режиму з ЄС увінчалася успіхом. За допомогу в отриманні безвізу виконавчий директор Фонду Олександр Сушко отримав орден "За заслуги" ІІІ ступеня

Початок роботи "Нової української школи"

Фонд підтримав Школу тренерів "Нової української школи", яку проводила громадська організація "Освіторія" у співпраці з Міністерством освіти. Зокрема, у 2017 році підтримано підготовку тренерів для навчання вчителів перших класів початкової школи

2017
НУШ
Custody Records
2018

Пілотні впровадження системи

Custody Records забезпечує запис і перевірку дотримання прав затриманих у слідчих ізоляторах. У 2018 році система була впроваджена у Кропивницькому, Дніпрі, Сарнах, Херсоні

Ребрендинг Фонду

Ми змінили логотип та візуальний стиль. Це був перший крок до зміни стилю комунікацій Фонду та його осучаснення

2018
Новий стиль

Місія Фонду

Розвивати відкрите суспільство в Україні на основі демократичних цінностей

Чим ми займаємось

  • Підтримуємо активне, розмаїте й відкрите громадянське суспільство, налаштоване змінювати Україну
  • Творимо середовище, в якому ці зміни «запрацюють»
  • Пробуджуємо у супільстві запит на рівність, справедливість, прозорість, підзвітність
  • Просуваємо інклюзивність як цінність
  • Допомогаємо пом’якшити наслідки конфліктів для українського суспільства
Стратегія Фонду

Програми

Громадське здоров'я

МЕТА:

Сприяти формуванню економічно ефективної та недискримінаційної системи охорони здоров’я, прозорому й раціональному використанню бюджетних коштів, забезпеченню рівного доступу громадян, у тому числі представників уразливих груп, до життєво необхідних лікарських засобів і відповідного лікування

Демократія і належне врядування

МЕТА:

Допомагаємо зберігати в Україні стійку демократію та робити українське врядування прозорим та підзвітним

Європа і світ

МЕТА:

Підтримувати європейську інтеграцію України як засіб для запровадження дієвих проєвропейських реформ у сферах демократизації, прав людини, належного врядування та верховенства права на основі кращих світових практик

Засновник Фонду

Джордж Сорос

Фінансист і філантроп Джордж Сорос підтримує інституції, які сприяють становленню відкритого суспільства в понад 100 країнах світу.

Фундації Відкритого Суспільства

Open Society Foundations

Міжнародний фонд "Відродження" входить до мережі Фундацій Відкритого Суспільства, які працюють у більш ніж 100 країнах. Фундації працюють задля посилення верховенства права, поваги до прав людини, меншин, розмаїття поглядів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: