“Людяність та взаємодопомога”: підсумки гуманітарної ініціативи проти пандемії

“Людяність та взаємодопомога” стало гаслом 2020 року для нас та Європейського Союзу.

Ми одними з перших великих донорів запустили в Україні гуманітарну ініціативу проти пандемії, розуміючи, що в цій ситуації час не на нашому боці і потрібно діяти швидко. 

Сьогодні ми підбиваємо підсумки. Адже формально наш довготривалий конкурс завершено, але напрямок антипандемічної роботи продовжується все рівно.

Цифри

Дев’ять місяців ініціативи – це 191 підтриманий проєкт на суму 21,5 млн гривень. Це 3 мільйони гривень на закупівлі медзакладам. Це 13 хвиль розгляду і 2300 заявок, які щодня надходили до нас з березня. Це більша кількість, ніж зазвичай Фонд отримує від заявників протягом усього року і наша Конкурсна комісія не залишила без уваги жодної заявки. 

Напрямки ініціативи

Ініціатива працювала відразу в кількох напрямках, визначивши чи не відразу, де наша допомога буде найбільш ефективною: допомога медичним закладам, вразливим групам, інформування, права людини, психологічна допомога, в влітку ми додали ще одну категорію – подолання соціально-економічних наслідків.

Насамперед, найбільша ділянка роботи – це допомога медикам і медичним закладам, тому що саме вони потерпали і продовжують потерпати від нестачі найбільш необхідних товарів та засобів. Ми намагались підтримувати медиків з невеличких міст та сіл, адже часто туди не доходила допомога.

Другим важливим напрямком роботи була допомога найбільш вразливим групам, адже всім відомо, що наприклад особи похилого віку більш ніж інші потерпають, що є групи громадян, які змушені знаходитися в місцях підвищеного ризику. Це стосується і безхатьченків, чи представників ромської меншини. 

Третій дуже важливий напрямок – це інформаційна робота. Ми бачили скільки фейків і дезінформації точиться навколо пандемії. Ми намагалися допомогти медіа, блогерам, тим, хто спілкується з громадянами активно долати ці фейки, поширювати перевірену, збалансовану інформацію про те, що відбувається.

Наступним важливим напрямком був правозахист. Ми допомагали тим, хто постраждав від неправомірних дій чи то правоохоронців, чи роботодавців.

На другому етапі ініціативи, вже з літа, ми запустили ще один важливий компонент – допомога у подоланні соціально-економічних наслідків пандемії, які вже помітні для суспільства.

Тут ми намагалися виділити ті ініціативи, які допомагали людям економічно пережити та пом’якшити соціальний удар від пандемії. І ця робота триває.

За категоріями проєкти розділились наступним чином:

Партнерство

З самого початку ми намагались розгорнути нашу антипандемічну роботу в співпраці з іншими донорами та благодійниками. Найголовнішу роль відіграла співпраця з Європейським Союзом, одним з найбільших донорів та міжнародних партнерів України.

Ще з квітня ЄС підтримав нашу ініціативу, долучився до неї фінансово, внаслідок чого, десь біля двох третин фінансів, витрачених нами на конкурс – це кошти європейських платників податків, виділених Представництвом ЄС в Україні.

Інсайти

Олександр Сушко, директор Фонду “Відродження”, поділився головними інсайтами про ініціативу:

  • Важливо своєчасно починати. Те, що ми почали цю роботу в березні, дозволило допомогти там, де б інші просто не встигли б допомогти.
  • Легкість доступу до коштів. Ми запровадили спеціальну спрощену процедуру, заявочну, яка дозволила дуже багатьом навіть, неформальним групам громадян, отримати фінансову підтримку. Зокрема на першому етапі ініціативи і дуже розширила коло тих бенефіціарів, тих, хто зміг скористатися нашою допомогою. 
  • Допомагати тим, хто здатний собі допомогти. Тобто наша допомога приносила найбільший ефект там, де уже стартувала якась робота.
  • Баланс між пріоритетами і чітким фокусуванням на досяжних цілях, розуміючи, що всіх потреб покрити все одно не вдасться.

Більше – дивіться у відео: 

Ми дуже вдячні усім, хто не дивлячись на складний час, вирішив обрати стратегію “людяність та взаємодопомога” і таким чином пом’якшив жахливі наслідки пандемії. 

“Що ж робити далі? Напевно, дуже важливо буде побачити, які з тих ініціатив, які ми підтримали, виявилися життєспроможними, які продовжили своє існування та роботу і після того, як закінчилась підтримка Фонду. І ми вже бачимо, що чимало таких ініціатив є. І це індикатор успіху”, – розповів Олександр Сушко, директор Міжнародного фонду “Відродження”.

Головне зображення: проект Пласту You will see”

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #ЛюдяністьВзаємодопомога #StopCoronavirus

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: