Підтримка та самозарадність вразливих груп в рамках “Людяність та взаємодопомога”

«Людяність і взаємодопомога» – спільна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва Європейського Союзу в Україні на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні.

Ініціатива надає фінансову підтримку в таких категоріях: допомога закладам охорони здоров’я та медичним працівникам; самозарадність вразливих груп; повага до прав людини та доступне правосуддя; інформування та просвітництво; подолання соціально-економічних наслідків; психологічна допомога; інше.

На цій сторінці ми публікуємо переможців у категорії “Підтримка та самозарадність вразливих груп”.

Подивитись переможців у інших категоріях можна тут.

Підтримка та самозарадність вразливих груп

  • Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги». Проєкт «Забезпечення базових потреб самотніх малозабезпечених людей похилого віку з метою пом’якшення наслідків епідемії коронавірусу в Україні»
    Короткий опис: Волонтери проекту поставили за мету забезпечити самотніх маломобільних людей похилого віку Харкова, які є найбільш уразливими під час епідемії коронавірусу в Україні, продуктами харчування, засобами гігієни, миючими засобами. Частина продуктів збирається через містян-благодійників.
  • Дім Милосердя у Києві. Проєкт «Лікування, їжа, маски та санітайзери для бездомних»
    Короткий опис: Волонтери організації закуповують та передають бездомним, чиє становище погіршилось у зв’язку з впровадженням карантину, Києва найнеобхідніше: харчі, ліки та дезінфікуючі речовини.
  • ГО «Рома України «ТЕРНІПЕ». Проєкт «Хвороба не знає національності – гідна самоізоляція ромського тимчасового поселення у м. Самбір»
    Короткий опис: Проєкт передбачає постачання харчів та засобів дезінфекції для жителів ромського тимчасового поселення у Львівській області, які не можуть покидати своє поселення.
  • Вінницька організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”. Проєкт «Ми поряд». 
    Короткий опис: Ця вінницька організація надає допомогу в забезпеченні харчування, гігієни дорослим особам з порушенням інтелекту, а їх родини отримають додаткову психологічну допомогу. Всього допомогу отримають 200 людей.
  • ЛМГО Спільнота взаємодопомоги “Оселя”. Проєкт «Карантин без дому»
    Короткий опис: Два кваліфікованих соціальних працівника та волонтери організації допомагають бездомним Львова. Вони надають їм гарячу їжу, ліки та інші необхідні речі, одночасно розповідаючи про ризики коронавірусу і способи як від нього вберегтися.
  • Товариство захисту прав дітей з інвалідністю «Ніжність». Проєкт «Родини дітей з інвалідністю разом проти коронавірусу»
    Короткий опис: Волонтери організації ш’ють засоби індивідуального захисту для самотніх мам, що виховують дітей з інвалідністю, допомагають їм з дезінфекцією речей та закупівлею найнеобхіднішого. Організація працює для 60 родин у Горішніх Плавнях.
  • Сокальська районна асоціація інвалідів. Проєкт «Підтримка і захист від коронавірусу найбільш вразливих: літні люди та люди з інвалідністю, котрим нікому допомогти»
    Короткий опис: В рамках проекту 5 волонтерів з інвалідністю займаються пошиттям захисних масок, які поширюються серед літніх людей з інвалідністю.
  • Вінницька обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Проєкт «Термінова допомога жертвам домашнього насилля у тимчасовому притулку»
    Короткий опис: Волонтери Товариства проводять роботу з жінками та дітьми, що постраждали від домашнього насильства та перебувають у тимчасовому притулку неподалік Вінниці: надають засоби захисту, продукти харчування, консультують з приводу незараження коронавірусом.
  • Ромський жіночий фонд «Чіріклі». Проєкт «Протидія поширенню COVID-19 в ромських громадах», подану МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» 
    Короткий опис: Діяльність проекту полягає у підготовці та розповсюдженні базових гігієнічних комплектів для найбільш вразливих жителів ромських поселень у трьох регіонах: Чернігівській, Луганській та Київській областях.
  • МГО Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я. Проєкт «Допомога COVID19»
    Короткий опис: Соціальні працівники проекту забезпечують дезінфекційними розчинами  центри соціальних служб у Донецькій та Луганській області. Це дозволяє продовжити наджання соціальних послуг для найбільш нужденних жителів цих областей.
  • ГО осіб з інвалідністю «Родина». Проєкт «Експрес-допомога сім’ям, які виховують дітей з важкою інвалідністю в умовах карантину»
    Короткий опис: Працівники проекту, професійні психологи та соціальні педагоги, надають допомогу київським сім’ям, що виховують дітей або дорослих недієздатних осіб з важкими формами інвалідності. Також організація координує волонтерів щодо інших потреб таких сімей: у продуктах, юридичній допомозі тощо.
  • ГО Циганське Національне Товариство «РОМЕН. Проєкт «Разом ми сила»
    Короткий опис: Волонтери проекту допомагають найбільш нужденним ромським багатодітним сім’ям, що проживають неподалік лінії розмежування у донецькій області: їжею, засобами гігієни, дезінфекційними речовинами тощо.
  • ГО Рух «ЧИСТІ СЕРЦЯ». Проєкт «Механізм допомоги безхатченкам»
    Короткий опис: Волонтери проекту роздають продукти харчування, а також засоби захисту та дезінфекції, бездомним Миколаєва, які через карантинні обмеження більше не можуть отримувати харчування на благодійних обідах релігійних установ.
  • ГО «Підвиноградівське Романо Лачіпо». Проєкт «Роми Підвиноградова (Закарпатська область) проти коронавірусу»
    Короткий опис: Волонтери організації закуповують найнеобхідніші продукти для 50 найбільш нужденних ромських родин з Підвиноградова на Закарпатті. Також волонтери слідкують за дотриманням ромами карантинних заходів.
  • Закарпатське  обласне ромське об’єднання «Романі черхень» (Ромська зірка)». Проєкт «Протидія поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у ромських громадах»
    Короткий опис: Організація надає комплексну допомогу жителям ромських громад Закарпаття: від пошиття та роздачі захисних масок до соціальної допомоги та медичного просвітництва.
  • Благодійний фонд «Запорука». Проєкт «Дитячий рак не йде на карантин» 
    Короткий опис: Волонтери проекту надають засоби дезінфекції та найнеобхідніші ліки для дітей, що хворіють на рак, в період, коли процес їх лікування значно ускладнився через карантинні обмеження.
  • Всеукраїнська благодійна організація «КОНВІКТУС Україна». Проєкт «Безпечна жіноча фортеця: забезпечення мешканок притулку для постраждалих від насильства та їх дітей засобами першої необхідності та ліками, підтримкою та засобами захисту» 
    Короткий опис: Організація забезпечує жінок із дітьми, що проживають у притулку для постраждалих від домашнього насильства, засобами першої необхідності та індивідуального захисту на період, коли заробити кошти не є можливим у зв’язку з карантинними обмеженнями.
  • Центр підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» (структурний підрозділ Релігійної організації Український католицький університет УГКЦ). Проєкт «Запобігання поширенню COVID-19 серед людей з інвалідністю»
    Короткий опис: Експерти центру, працюють в структурі Українського католицького університету, допомагатимуть людям з ментальною інвалідністю: від закупівлі медичних засобів та продуктів харчування до психологічної допомоги. Як результат, принаймні 30 чоловік з числа найбільш вразливих до вірусу будуть убезпечені від зараження.
  • Громадська організація «РІЙ». Проєкт «Медичний та Соціально психологічний супровід 70 родин на протязі перших півроку»
    Короткий опис: Волонтери організацій доставлятимуть 70 родинам, у яких живуть люди з хронічними патологіями і які вразливі перед коронавірусом, найнеобхідніше: продукти харчування, медикаменти і навіть насіння для городини, щоб мінімізувати їх контакт з зовнішнім світом.
  • Благодійний фонд «Право на захист». Проєкт «Забезпечення притулків для бездомних та людей з інвалідністю в Києві та Київській області першочерговими засобами особистої гігієни та продуктами харчування в умовах карантину, спрямованого на протидію поширенню коронавірусу»
    Короткий опис: Одним з наслідків пандемії стало перевантаження притулків для бездомних у Києві та області. Волонтери проекту допоможуть закупити найнеобхідніше для проживання бездомних у притулках – санітарні засоби, білизну, продукти та ліки.
  • Закарпатське обласне культурно-просвітнє товариство «Роми Ловари». Проєкт «Підтримка вразливої групи населення – ромів сіл Холмок та Концово Ужгородського району»
    Короткий опис: В рамках проекту ромські волонтери планують підтримувати найвразливіші ромські громади, що втратили можливості для самозабезпечення через карантинні обмеження, за допомогою поставки продуктів харчування та води. Одночасно активісти планують встановити ефективну комунікацію з місцевими органами влади для вирішення першорядних проблем у ромських поселеннях.
  • ГО «Правозахисний рух Донбасу». Проєкт «Волонтерська ініціатива для захисту безпритульних «Допоможи вижити»
    Короткий опис: Проєкт включає дві складові: термінову закупівлю харчових наборів для безхатченків, які в умовах пандемії залишились без способів заробітку, а також проведення масштабної інформаційної кампанії, спрямованої на пошук ресурсів для продовження харчування безпритульних
  • Благодійний Фонд «Даймо Надію». Проєкт «Гідне життя. Сьогодні та до кінця»
    Короткий опис: Організація допомагає сім’ям з невиліковно-хворими дітьми. Через скорочення доходів батьків внаслідок пандемії та каратинних обмежень, організація планує допомогти 20 сім’ям таких дітей найкритичнішими ліками та засобами гігієни.
  • Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром». Проєкт «Невідкладна допомога сім’ям, які виховують дітей із синдромом Дауна в умовах карантину»
    Короткий опис: Діти із синдромом Дауна потребують постійного педагогічного супроводу. Паузи в заняттях призводять до втрати набутих раніше навичок. Експерти організації допомагатимуть сім’ям цим віддалено продовжувати спеціалізоване навчання, а також надаватимуть підтримку харчами для найбільш нужденних сімей.
  • Вінницький обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів-УСІ». Проєкт «Підтримка дітей та молоді з важкою формою інвалідності та їх родин під час карантину»
    Короткий опис: Організація опікується дітьми та молоддю з важкими інтелектуальними порушеннями. Під час карантину експерти та волонтери проводять корекційно-розвиткові заняття онлайн, групові та індивідуальні заняття з дітьми та молоддю з важкими порушеннями у розвитку та надають психологічну підтримку батькам.
  • ГО «Інвалідів «Родина». Проєкт «Підтримка сімей, які виховують дітей та дорослих осіб з інвалідністю, в умовах карантину»
    Короткий опис: Організація збирає запити від сімей, що виховують дітей з важкою інвалідністю в умовах карантину, і залучають бізнес та спеціалістів для допомоги таким сім’ям. Також волонтери організації надають психотерапевтичну допомогу, організовують виїзди соціальних працівників та закуповують гуманітарну допомогу для найбільш нужденних.
  • Громадська організація «Життя буремне». Проєкт «Неізольовані. Життя на вулиці під час covid19»
    Короткий опис: Організація планує зняти та просувати короткометражний фільм про життя безхатьків під час covid19. За допомогою цього продукту активісти планують зібрати кошти для закупівлі харчових наборів бездобним Києва.
  • ГО «Шлях добра» м. Умань, Черкаської області. Проєкт:  «Взаємодопомога заради дітей».
    Короткий опис: Експерти організації проводитимуть групові та індивідуальні онлайн-заняття з розвитку мовлення, артикуляції, логопедії та дефектології у дітей з інвалідністю м. Умані, робота з якими була обмежена або зупинена у зв’язку з карантинними обмеженнями.
  • Всеукраїнська благодійна організація «КОНВІКТУС УКРАЇНА» у співпраці із ініціативною групою «Trans Generation». Проєкт: «Залишитись собою».
    Короткий опис: Проєкт допоможе транс-людям, що знаходяться на етапі переходу, отримати повноцінні медичні та психологічні консультації в умовах карантинних обмежень у лікарнях, а також отримати життєвоважливі препарати.
  • Благодійна організація «Фонд ромів Виноградівщини». Проєкт: «Протидія поширенню коронавірусної інфекції у ромському поселенні с. Підвиноградово».
    Короткий опис: Через введений карантин більша частина ромів Підвиноградова стикнулася з проблемою безробіття, нестачею грошей  на їжу, відсутністю можливості пройти медичне обстеження і тестування. В рамках проєкту передбачається співпраця з місцевою владою для недопущення спалахів Covid-19 у ромських поселеннях, а також забезпечення базовими харчами тих, хто потрапив у найбільш скрутне становище.
  • Благодійна організація «Благодійний Фонд «РОКАДА». Проєкт: «Підтримка жінок-біженок та членів їх сімей».
    Короткий опис: В рамках проєкту буде проведено навчання та облаштувано швейну майстерню в пункті тимчасового розміщення біженців міста Яготин. Це дозволить біженцям, що проживають у пункті і через карантинні обмеження відрізані від можливості переїхати/знайти роботу, отримати нову професію та прибуток.
  • Громадська організація «Центр сприяння розвитку міста Першотравенськ». Проєкт: «Здоровий світ для дітей».
    Короткий опис: В навчально-реабілітаційному центрі «Берегиня” навчаються та мешкають діти, у яких не має батьків або вони позбавлені  батьківських прав  та  діти з особливими потребами. Активісти організації допоможуть забезпечити дітей, вихователів  та обслуговуючий персонал Центру засобами захисту та дезінфекції.
  • ГО «Рома України «ТЕРНІПЕ». Проєкт «Зменшення ризику соціального виключення ромів з тимчасових поселень у часи пандемії з апробацією поступової соціалізації».
    Короткий опис: В рамках проєкту буде створено пілотну модель базової соціалізації та благоустрою ромських тимчасових поселень, яка не лише сприятиме зниженню наслідку соціального виключення ромів з тимчасових поселень у пост-епідемічний період, але й може стати маршрутною картою з підвищення рівня включеності ромів, що стане можливим за рахунок спільної роботи учасників організації, волонтерів, дільничних, ювенальних офіцерів та соціальних працівників.
  • Громадська організація «Платформа Суспільної Взаємодії». Проєкт «Підвищення самозарадності ромської громади міста Токмак в умовах COVID-19».
    Короткий опис: Ситуація з COVID-19 в Україні продемонструвала, як важливо уже сьогодні створювати умови для покращення соціально-економічного статусу представників ромських громад, а не лише забезпечувати короткочасними гуманітарними допомогами. Тож проєкт буде спрямовано на соціальне включення ромів шляхом розробки та впровадження підходів раннього розвитку дітей ромської громади. А також подолання бар’єрів між більшістю та ромською меншиною шляхом навчальної і культурно-просвітницької роботи.
  • Громадський рух «Gender Stream». Проєкт: «Підсилення проєкту «Гаряча лінія підтримки для жінок»
    Короткий опис: Метою проєкту є підтримка жертв домашнього насильства, жінок старше 60 років, жінок з інвалідністю, матерів дітей з особливими потребами, жінок-ветеранок, жінок-поліцейських, медичних працівників. Проєкт включає як посилення «гарячої лінії», так і розробку спільного протоколу реагування з ГУНП в Дніпропетровській області на випадки домашнього насильства, тренінги для жінок, роботу над попередженням насильства в сім’ї, психологічну підтримку тощо.
  • ГО «Ром Арт». Проєкт: «Підвищення рівня згуртованості ромських громад Мукачівського та Ужгородського районів  в умовах епідемії коронавірусу»
    Короткий опис: Організація буде організовувати у поселеннях заходи з дотримання гігієнічних вимог, «правил карантину» та взаємодії з місцевою владою, особливо лікарями. Також «Ром Арт» забезпечить  продуктовими та гігієнічними наборами найбільш потребуючі ромські родини й встановить у поселеннях ручні помпи для доступу ромів до якісної питної води.
  • Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації». Проєкт: «Колеса допомоги»
    Короткий опис: Організація допоможе людям з травмами або захворюваннями спинного мозку, які пересуваються на інвалідному візку та які потерпають від дискримінації через відсутність належних послуг. Організація створить координаційний штаб для моніторингу становища людей з травмами спинного мозку, буде опрацьовувати їх запити та визначатиме потреби. А також в рамках проєкту буде надано допомогу у пошуку можливостей для їх саморозвитку.
  • Благодійна організація «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС дитяче містечко». Проєкт: «Підтримка вразливих родин з дітьми у Броварському районі Київської області»
    Короткий опис: Родини у складних життєвих обставинах мають множинні вразливості і знаходяться у більшому ризику до бідності, соціального виключення, дискримінації та маргіналізації. Організація надаватиме підтримку вразливим сім’ям з дітьми в Броварському районі Київської області, де існує підвищений ризик домашнього насильства, в тому числі щодо дітей. В рамках проєкту «СОС дитяче містечко» посилить співробітництво з державними службами та інформуватиме громадськість задля попередження стигматизації. Організація буде надавати таким сім’ям соціальні, психологічні, педагогічні, матеріальні та інформаційні послуги, а також реагуватиме у випадку підозри/виявлення насильства у родині.
  • Благодійна організація «Харківський благодійний фонд «Благо». Проєкт: Забезпечення доступу молодих людей, які знаходяться в місцях несвободи до здоров’язберігаючих послуг в умовах пандемії COVID-19
    Короткий опис: Організація забезпечить доступ молодих людей у місцях несвободи до медичних послуг у контексті пандемії COVID-19. Оскільки очікується, що частина засуджених буде звільнена, їм доведеться їхати додому та адаптуватися. Звільнені не мають навичок COVID безпеки, внаслідок чого ризикують заразити себе та інших. Саме тому Фонд проводитиме навчальні онлайн-квести для засуджених та онлайн-супровід осіб перед звільненням та протягом 3 місяців після звільнення.
  • Благодійний фонд “Все можливо”. Проєкт: Інклюзивний коворкінг “Золоті серця Закарпаття”
    Короткий опис: У зв’язку з карантинними обмеженнями у людей з інвалідністю відбулася додаткова ізоляція, що посилює психологічні проблеми. Особливо такі складнощі у молоді з аутизмом. Тому організація планує провести заняття для молоді з інвалідністю та їхніх близьких. В рамках інклюзивного коворкінгу будуть проведені 25 занять з арт-терапії.
  • Нікопольський благодійний фонд “Нове життя” Дніпропетровської області. Проєкт: Допомога та підтримка бездомних громадян міста Нікополь та Нікопольського району в умовах пандемії COVID-19, реінтеграція їх в суспільстві як повноправних його членів
    Короткий опис: Зростання масштабів бездомності в Україні стала наслідком системної соціально-економічної кризи, яка ще більше загострилась під час пандемії COVID- 19. Проблема бездомності має комплексний характер: ці люди постійно страждають від холоду, недосипу, нестачі їжі, хвороб, насилля, відсутності житла, документів. Тому в рамках проєкту Фонд «Нове життя» організує обіди для безхатьків й кризових сімей, спостерігатиме за станом їх здоров’я (вимірювання температури, видача індивідуальних засобів захисту) та надасть медико-соціальний супровід, юридичну та духовно-психологічну допомогу, а також надаватиме притулок в «Будинках Милосердя».
  • Радомишльська районна громадська організація “Хвиля”. Проєкт: Розбудова спроможності сільських жінок у прийнятті сталих рішень у відповідь на COVID-19
    Короткий опис: В той час як увага та ресурси держави спрямовуються на лікування хворих, підтримку медичних закладів, саме сільські жінки опинилися сам на сам з проблемами, спричиненими наслідками пандемії. Збільшення неоплаченої роботи з догляду (через закриття школи та догляд за дітьми, літніми людьми, хворими, домашня робота), призводить до того, що жінки більш ніж у два рази виконують неоплачену роботу, ніж чоловіки. Вони стикаються з величезним стресом, з підвищеними ризиками для здоров’я та безпеки на робочому місці, балансуючим між оплачуваною та неоплаченою роботою, можливістю допомогти вразливим верствам та низькою спроможністю у створенні власної справи. Тому в рамках проєкту буде підтримано жінок, що розвивають власну справу, організовано пошиття масок із залученням місцевих виробників-жінок та створення довгострокової платформи протидії пандемії коронавірусу у громаді з розширенням можливостей жінок у прийнятті рішень.
  • Громадська організація Київська міська асоціація «Сім’я Успіху». Проєкт: Підтримка і розвиток самозарадності й опірності людей з ментальною інвалідністю на робочому місці  в умовах поширення COVID-19 в Україні
    Короткий опис: Люди з ментальною інвалідністю знаходяться у більшому ризику до бідності, соціального виключення із робочого процесу, дискримінації та маргіналізації. Тож в рамках проєкту організація «Сім’я Успіху» організує семінарські заняття в закладах, де навчаються люди з ментальною інвалідністю для  батьків про працевлаштування їх дітей; семінарські заняття в закладах, які готують психологів для людей з інвалідністю, з метою створення групи асистентів для людей з ментальною інвалідністю для супроводу під час виробничої практики, працевлаштування, виконання роботи  за спеціальністю. Також буде надаватись психологічна допомога людям з інвалідністю, їх сім’ям, асистентам під час навчання та практики.
  • Громадська організація “Особливі діти”. Проєкт: Інформування осіб, які не користуються вербальним мовленням для спілкування, про правила протидії Covid-19
    Короткий опис: В період пандемії, спричиненої вірусом COVID-19, проблемою є відсутність адаптованих матеріалів, які дозволили б  людям, що не мають здатності до вербального спілкування, отримати доступну інформацію щодо протидії COVID та іншим інфекційним захворюванням  Засобом комунікації для таких осіб є матеріали, де текст супроводжується малюнками. Тож в рамках проєкту організація виготовить 5 інформаційних  роликів для фахівців з соціальної роботи та родичів з рекомендаціями щодо надання інформації про Covid-19 та правила профілактики особам, які не користуються словесним мовленням та створить інформаційні постери з графічними символами АДК, що  пояснюють правила поведінки в період пандемії.
  • БФ “Бумеранг доброти” (м. Святогорськ). Проєкт “Добра скиба”
     Короткий опис: “Бумеранг доброти” планує створити кондитерський цех у м. Святогорськ, що працевлаштує переселенців з тимчасово окупованих територій та людей з інвалідністю і виготовлятиме гарячі обіди для лікарів місцевих амбулаторій та людей з інвалідністю. У межах проекту також планується відкрити невеличку пекарню та забезпечити гарячою їжею усі вразливі групи населення міста.
  • ГО “Міська організація осіб з інвалідністю “Надія” (м. Краматорськ). Проєкт “Організація швейної майстерні для волонтерів з числа осіб з інвалідністю для пошиття індивідуальних засобів захисту під час пандемії COVID-19”
     Короткий опис: На тлі пандемії COVID-19 медичні маски в Україні стали недешевим атрибутом повсякдення, особливо для осіб з інвалідністю та людей похилого віку. Волонтери організації, серед яких і особи з інвалідністю, шитимуть медичні маски та інші засоби індивідуального захисту, які будуть безкоштовно роздаватися вразливим групам населення. Для реалізації проєкту буде закуплене необхідне швейне обладнання й витратний матеріал, а також проведене навчання з кроєння і шиття для волонтерів. 
  • ГО “Центр розвитку соціального бізнесу “Ініціатива” (м. Запоріжжя). Проєкт “Бізнес_дома”
     Короткий опис: Організація розробить матеріали для онлайн тренінгів, воркшопів й кейс-батлів, а також проведе  менторські сесії із бізнес-наставниками для інклюзивної молоді Запоріжжя, які через життєві обставини, вразливість, пандемію та карантин не мають стабільного доходу, але мають бажання створити власну справу. Таким чином проєкт сприятиме посиленню економічної стабільності інклюзивної молоді в умовах наслідків пандемії та соціальній адаптації через створення власного бізнесу. Крім цього, переможці кейс-батлів отримають подальшу підтримку менторів у розвитку своєї справи.
  • ГО “Еммаус” (м. Харків). Проєкт “Соціальна майстерня для молоді з інвалідністю “Еммаус”
    Короткий опис: Мета проекту – посилити самозарадність молоді з інвалідністю у Харкові шляхом опанування навичок створення художніх виробів з текстилю та аксесуарів (майстер-класи), а також вивчення інструментів комерційного просування власного продукту. Також планується залучення учасників проекту до постійної роботи над створення виробів для продажу із можливістю отримувати стипендію від організації.
  • Спільнота взаємодопомоги “Наша Хата” (м. Дрогобич). Проєкт “Підтримка і розвиток самозарадності бездомних у місті Дрогобич”
    Короткий опис: Мета проєкту полягає не лише у тому, аби забезпечити бездомних людей гарячою їжею та засобами індивідуального захисту, потрібних у часи пандемії, але й дати їм роботу, яка дозволить розвивати їхню самозарадність на подальшу перспективу – ремонтування та реставрування старих меблів, заготівля дрів, тощо. Вони також зможуть пропонувати свої послуги жителям міста, завдяки чому матимуть заробіток та інтегруватимуться у міську громаду.  Для цього Спільнота взаємодопомоги “Наша Хата” закупить відповідне обладнання (електропила, компресор, газонокосилка тощо) та продукти харчування й засоби індивідуального захисту.
  • БО “Центр соціальних проєктів “Хочу жити” (м. Львів). Проєкт “Самозарадність сімей загиблих українських воїнів шляхом створення соціального підприємства “Дякую тобі!”
    Короткий опис: Створення у Львові соціального підприємства “Дякую тобі!” із виробництва продуктів здорового харчування, який працевлаштує жінок, що втратили чоловіків та дітей через російську воєнну агресію на сході України та опинилися у зоні ризику через економічну кризу, спричинену наслідками COVID-19. Проєктом також передбачене професійне навчання майбутніх працівниць виробництва, розробка й технічний супровід онлайн маркетингової платформи та безоплатне забезпечення виготовленою продукцією дітей і самотніх батьків загиблих воїнів. Дохід підприємства частково буде скеровано на здійснення терапії посттравматичних розладів у дітей сиріт українських воїнів.

Перейти на сторінку конкурсу “Людяність та взаємодопомога”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: