Під час 13-ти хвиль розгляду заявок у рамках конкурсу “Людяність та взаємодопомога” було обрано 191 проєкт з поміж 2300 заявок. А також ще десятки прямих закупівель для лікарень.
*Ця публікація оновлюється по мірі появи нових переможців.
Враховуючи терміновість та неочікувано велику кількість заявок, наша конкурсна комісія постійно опрацьовує заявки. Така висока активність в період кризи продемонструвала, що українці небайдужі. Ми надзвичайно вдячні вам усім. Кожен із заявлених проектів є важливим та нагальним. Саме тому нам так складно робити вибір.
Нижче зазначено перелік переможців відповідно до шести категорій конкурсу.
*Просимо врахувати, що окрім озвучених переможців, ми також закуповуємо засоби індивідуального захисту та напряму передавати їх в лікарні. Це означає, що ви можете надавати нам інформацію щодо потреб лікарень.
Переможців можна проглянути на інтерактивній карті або в списку нижче.
Список підтриманих проєктів:
– Пряма допомога медичним закладам та працівникам (тут)
– Підтримка та самозарадність вразливих груп (тут)
– Психологічна допомога (тут)
– Інформування та просвітництво (тут)
– Правова допомога і правозахист (тут)
– Інше (див. нижче):
- ГО «Ініціативний центр «Толока». Проєкт «Штаб оперативної взаємодії (м. Покровськ)»
Короткий опис: Активісти спільно Покровська створили антикризовий оперативний штаб, який координує усю діяльність з протидії пандемії в місті – від координації дій та збору коштів від підприємців до пошиття масок і проведення інформаційної роботи. - Gender Stream. Проєкт «Ми поруч»
Короткий опис: Волонтери займаються пошивом захисних масок для 3,5 тис. працівників поліції у Дніпропетровській області. Всі кошти направлені лише на розхідні матеріали. - ГО «Українська Волонтерська Служба». Проєкт “Волонтерський центр допомоги під час епідемії коронавірусу”
Короткий опис: Організація поєднує людей, яким потрібна допомога з фондами та організаціями, які працюють над подоланням проблем, що виникли внаслідок епідемії. Через спеціальну гарячу лінію збираються запити щодо необхідної допомоги. Окремо експерти служби формують базу людей, підприєств та установ, що можуть надавати допомогу. - ГО «Смарт освіта». Проєкт «Створення посібника з методичними рекомендаціями щодо дистанційного навчання в початковій, базові та старшій школі»
Короткий опис: Експерти організації розробляють методичні рекомендації щодо організації та проведення дистанційного навчання в школах усіх рівнів (початкова, базова, старша). В подальшому ці рекомендації будуть затверджені Міністерством освіти і науки. - ГО «Асоціація сільського розвитку». Проєкт «Самоорганізація сільських жінок для протидії епідемії короновірусу»
Короткий опис: За кошти фонду жінки-волонтерки організації закупили матеріали і займаються пошиттям 500 захисних медичних костюмів, які будуть безкоштовно передані медикам Житомирщини. - Українська фундація правової допомоги. Проєкт «Посилення захисту від коронавірусної інфекції працівників ІТТ та осіб, які тримаються в ІТТ»
Короткий опис: Організація займається закупівлею та передачею засобів захисту для 6 ізоляторів тимчасового тримання Національної поліції України у яких запроваджується система Custody Records (Дніпро, Херсон, Кропивницький, Сарни, Харків та Сєверодонецьк). - Благодійний Фонд імені Митрополита Андрея Шептицького. Проєкт «Допомога у придбанні засобів захисту для медичних капеланів (священиків) Української Греко-Католицької Церкви для успішного надання духовної та психологічної підтримки для медичних працівників та хворих»
Короткий опис: Фонд закупить засоби захисту та дезінфекції для 120 медичних капеланів, що працюють у 152 медичних закладах. Це дозволить продовжити безпечне надання духовної та психологічної підтримки для медичних працівників та хворих у цих лікарнях. - Благодійна організація «Благодійний фонд «Восток-СОС». Проєкт Швидка онлайн-допомога мешканцям прифронтових територій сходу України в умовах пандемії COVID-19»
Короткий опис: Проект включає в себе кілька компонентів: психологічну допомогу ВПО, чиї життєві обставини повторно погіршились у зв’язку з пандемією, моніторингу потреб медичних закладів Луганської області та координацію постачання туди медтоварів, а також закупівлю та передачу в опорні лікарні Луганщини засобів дезінфекції - ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». Проєкт «Відкритий ринок»
Короткий опис: Проект допоможе фермерам, які втратили можливість збуту продукції на ринках, продавати їх напряму покупцям. На вже створеному майданчику жителі сіл розміщують пропозиції з продажу овочів, фруктів, м’яса та молока, а жителі міст замовляють їх з доставкою. Кошти підуть на промоцію майданчика. - ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги». Дослідницький проєкт «Визначення потреб засобів індивідуального захисту у випадку спалаху COVID-19»
Короткий опис: Експерти проекту здійснять комплексний аналіз використання засобів захисту медиками і нададуть рішення щодо найбільш ефективного прорахунку потреб лікарень. Міністерство охорони здоров’я отримає готовий «калькулятор потреб» та нормативні документи для його роботи. - Благодійни фонд «Харків з тобою». Проєкт «Центр допомоги «STOP COVID-19. Харківська область»
Короткий опис: Активісти планують втілити комплексний проект з координації волонтерської протидії наслідкам коронавірусу у Харківській області: від проведення інформаційних кампаній до пошиву засобів захисту та матеріальної допомоги вразливим групам. - ГО «Кращий Сихів». Проєкт «RAZOM2020».
Короткий опис: РАЗОМ2020 це платформа, що запущена у Львові, для допомоги лікарням, волонтерам, бізнесу і мешканцям конкретного регіону. Платформа збирає потреби від тих, хто потребує допомоги, та зводить їх з тими, хто її може надати. В рамках проєкту активісти поширять роботу платформи на всю Західну Україну. - ГО «Черіті Тюнер». Проєкт «Впровадження моніторингу за ефективністю використання цільової допомоги медичним закладам України»
Короткий опис: Організація працюватиме для збільшення публічності та доступності інформації щодо наданої допомоги медичним закладам. Інформація, що буде накопичуватися в реєстрі, дозволить відслідковувати цільове використання матеріалів та обладнання і запобігти зловживанням, з яким стикаються благодійники. - Кар’єрний портал Happy Monday. Проєкт «Антикризова кар’єрна допомога».
Короткий опис: Внаслідок карантину більше сотні тисяч людей втратили роботу, а прогнози на рахунок «другої хвилі» та підвищення рівня безробіття є невтішними. Тому Happy Monday поставили собі за ціль допомогти людям, які потрапили під скорочення на роботі внаслідок карантину, людям, з низьким рівнем доходу, які наразі не можуть знайти роботу чи додатковий заробіток через економічну ситуацію в країні. В рамках проєкту буде масштабовано на регіони існуючу платформу безкоштовних професійних консультацій щодо працевлаштування, щодо складних професійних ситуацій від експертів-волонтерів шляхом об’єднання і взаємодопомоги професійної спільноти. - Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна». Проєкт «Made in Karpaty: підтримка малого бізнесу гірського регіону в умовах боротьби з наслідками пандемії COVID-19».
Короткий опис: Метою проєкту є підтримка малого бізнесу Карпатського регіону України, які страждають від обмежень, обумовлених пандемією COVID-19, шляхом створення інструменту Інтернет-комерції, що надасть можливість продавати свою продукцію (зокрема, ювелірні вироби, одяг, кераміка, вироби з дерева, фермерська продукція тощо) без відвідування місця продажу покупцем. - Благодійна організація «Благодійний фонд «Разом для України». Проєкт: «Veteranius»
Короткий опис: Завдання проєкту – допомогти ветеранам, волонтерам та мігрантам навчитися та здобути перший досвід в сфері ІТ. Під час COVID-19 ветерани часто втрачають або не можуть знайти роботу і потребують допомоги отримати додаткову професійну кваліфікацію. Втрата роботи найчастіше відбувається в сферах обслуговування, в той час як отримання знань в ІТ є актуальним, особливо коли нетехнологічні професії знаходяться в зоні ризику. Під час навчання учасники вивчатимуть веб-розробку та англійську мову, а також матимуть заняття з психологами. - Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень». Проєкт: «Бути ощадливим» – фінансова грамотність повнолітніх осіб з легкими інтелектуальними порушеннями»
Короткий опис: Організація навчить фінансовій грамотності дорослих з інтелектуальними порушеннями. Оскільки люди з інтелектуальними порушеннями отримують державну допомогу на власних банківських картках та часто втрачають гроші через власні помилки, організація забезпечить доступ таких осіб, чиї заняття в реабілітаційних центрах закрито через карантин, до курсу фінансової грамотності завдяки залученню 50 індивідуальних асистентів-волонтерів, які індивідуально допоможуть користувачам онлайн курсу. - ГО «АРТ ДОТ». Проєкт: «Безпечний театр: Лабораторія нових типів роботи театрів в період пандемії»
Короткий опис: Організація розробить набір методик і форматів для театрів, щоб вони могли безпечно продовжувати свою діяльність під час пандемії. Вони також фіксуватимуть набутий досвід у вигляді методички, щоб його можна було використовувати в Міністерстві культури та інформаційної політики, відповідних відомствах, державних та незалежних театрах. - ГО “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” (LHSI). Проєкт: Захист трудових прав працівників під час епідемії коронавірусу
Короткий опис: Організація прагне покращити спроможність Федерації Профспілок України у захисті трудових прав найбільш постраждалих від падемії covid19 працівників, вивчивши типові випадки порушення трудових прав та провівши навчання профспілкових юристів щодо ефективності надання правової допомоги та захисту прав працівників. - ГО «Центр дитячого розвитку та дозвілля «Кенгуру». Проєкт: “ЛЮБЛЮ, І ЗНАЮ ЯК ЛЮБИТИ!” – програма професійної допомоги родинам з дітьми з особливими потребами та інвалідністю.
Короткий опис: Організація відновить можливість отримання професійної допомоги дітям з особливими потребами та інвалідністю, родини яких не мають або втратили за час пандемії офіційний стабільний заробіток. Центр проведе навчання для родин (батьків та піклувальників) про поведінкові особливості дітей з особливостями та підходи виховання та знизить рівень батьківської тривоги. - Inclusive IT (ТОВ “Агенція цифрової інклюзії Романа Боренька”). Проєкт: Inclusive IT – Старт 2.0. Ребрендинг і право
Короткий опис: Соціальне підприємство створить можливості для працевлаштування нових тестувальників-людей з інвалідністю для нового вебсайту. - ГО Культурна Агенція А. Проєкт: The show must go on\off line
Короткий опис: “Культурна агенція А” — це громадська організація метою якої є проведення освітньої, культурної та просвітницької діяльності задля розвитку громадянського суспільства, пропагування демократичних цінностей. Завдання проєкту – підтримка інституціональної діяльності організації: забезпечити сталу роботу з просвіти незалежних соціальних та культурних проєктів шляхом менторингу; створення веб-розсилок з методичними порадами щодо перепрофілювання проєктів в онлайн формати; організації та проведення лекцій, нетворкінг сесій та коучингу для представників незалежних громадських організацій соціального та культурного направлення. - ГО “МАРТІН-клуб” (м. Дніпро). Проєкт “Пекарня МАМА 1 – не одна, а перша”
Короткий опис: Підтримка виробничої спроможності соціальної міні-пекарні “Мама 1”, що працевлаштовує жінок, які постраждали від домашнього насилля та перебувають у важких життєвих обставинах. Частина працівниць пекарні – це жінки які проживають у соціальному хостелі “Рукавичка”. В рамках проєкту буде закуплене нове виробниче обладнання та створено більше робочих місць; проведено кондитерський майстер клас для працівниць; створено рекламний контент та сайт пекарні для реалізації продукції. - ГО “Хаклаб”. Проєкт “Фінансова допомога подолання коронавірусної епідемії в ГО “Хаклаб”
Короткий опис: В рамках проєкту спільнота мейкерів “Хаклабу” переорієнтує проведення своїх заходів в режим онлайн, провівши відповідну підготовку, завдяки чому організації зможе продовжити свою діяльність, спрямовану на поширення ідеї вільної технічної творчості, спілкування та обмін знаннями. - Соціальне підприємство “Інклюзивна кав’ярня “Старе місто” (м. Львів). Проєкт “Підтримка роботи соціального підприємства “Інклюзивної кав’ярні “Старе місто” в період карантину”
Короткий опис: Проєктом передбачена розробка сайту соціального підприємства та впровадження служби доставки, що адаптує інклюзивну кав’ярню “Старе місто” до карантинних вимог та збереже робочі місця людей з інвалідністю, які в ній працюють. Працівники підприємства також проведуть майстер класи для дітей із порушеннями розвитку та професійні заняття для молодих людей з ментальною інвалідністю, що допоможуть їм працевлаштуватися у сфері ресторанного бізнесу. - ГО “Майстерня мрії” (м. Львів). Проєкт “SMM школа для соціальних підприємств”
Короткий опис: В рамках проєкту планується провести 21-денне навчання по маркетингу у соціальних мережах для працівників львівських соціальних підприємств. У програму входитиме брендинг соціальних мереж, визначення цільової аудиторії на основі бізнес-моделі соціального підприємства; створення контент стратегії та плану тощо. - Місцевий харківський осередок ініціативи “Будуємо Україну Разом” (м. Харків). Проєкт “Майстерня “Бери й роби”
Короткий опис: Створення соціального підприємництва (майстерня-кафе) у Харкові, де відвідувачі також зможуть брати в оренду інструменти для ремонту. Кошти зароблені майстернею-кафе будуть спрямовані на допомогу сім’ям та одиноким пенсіонерам, що опинилися у скрутних життєвих обставинах через економічну кризу, спричинену наслідками пандемії. - Освітньо-аналітичний центр розвитку громад. Проєкт “Пандемія – як шанс для удосконалення роботи дрібних фермерів заходу України”
Короткий опис: Мета проєкту полягає у наданні дрібним фермерським та сімейним господарствам заходу України знання та навички, які допоможуть їм переживати економічну кризу та створити підґрунтя для об’єднання таких господарств заради спільного розвитку. Організація проведе відповідні тренінги та запише відео-курс на тему розвитку дрібних господарств в умовах кризи.