Результати конкурсу “Людяність та взаємодопомога”

Під час десяти хвиль розгляду заявок у рамках конкурсу “Людяність та взаємодопомога” було обрано більше 100 проєктів з поміж двох тисяч заявок. А також ще десятки прямих закупівель для лікарень.

*Ця публікація оновлюється по мірі появи нових переможців та здійснення прямих закупівель медзакладам.

Враховуючи терміновість та неочікувано велику кількість заявок, наша конкурсна комісія постійно опрацьовує заявки.

Така висока активність в період кризи продемонструвала, що українці небайдужі. Ми надзвичайно вдячні вам усім. Кожен із заявлених проектів є важливим та нагальним. Саме тому нам так складно робити вибір.

Разом з тим, наша гуманітарна ініціатива не зупиняється і ми продовжуємо приймати на розгляд ваші проекти.

Нижче зазначено перелік переможців відповідно до шести категорій конкурсу.

*Просимо врахувати, що окрім озвучених переможців, ми також закуповуємо засоби індивідуального захисту та напряму передавати їх в лікарні. Список з десяти таких закупівель ви можете знайти у першій категорії. Це означає, що ви можете надавати нам інформацію щодо потреб лікарень.

Переможців можна проглянути на інтерактивній карті або в списку нижче.

Карта підтриманих проєктів:

Список підтриманих проєктів:

Пряма допомога медичним закладам та працівникам

 • ГО «Хаклаб». Проєкт «Open source проєкт: кисневий концентратор для кисневої терапії пацієнтів COVID19»
  Короткий опис: Спільнота мейкерів розробляє креслення доступного кисневого концентратора з атмосферного повітря для апартів штучної вентиляції легень. Після розробки проекту креслення стануть безкоштовно доступні для усіх охочих до виробництва.
 • Благодійний фонд “АСАП Хотабич”. Проєкт «Рятувальна служба «ASAP RESCUE»
  Короткий опис: Волонтери організації надають допомогу мешканцям сіл та медикам у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Проект включає ремонт одного з апаратів штучної вентиляції легень, ремонт та підтримку роботи реанімобілів, що допомагають мешканцям прифронтових поселень, закупівлю засобів захисту.
 • ГО «Об’єднання відповідальних громадян». Проєкт «Підвези медика»
  Короткий опис: В умовах зупинки роботи громадського транспорту, волонтери організації безкоштовно возять медиків Кривого Рогу з дому до лікарень та назад.
 • Старобільська районна організація профспілки працівників охорони здоров’я України. Проєкт «Збереження наявних кадрів медичних працівників від випадків професійної захворюваності і смертності, під час надання ними медичної допомоги хворим на коронавірус, та створення безпечних умов для пацієнтів в КНП «Старобільське РТМО» у регіоні проведення операції об’єднаних сил України»
  Короткий опис: За кошти проекту волонтери закупили засоби захисту та дезінфекції для медиків та лікарень Старобільського району Луганщини і забезпечили їх безперебійну роботу.
 • ГО «Д.О.М.48.24». Проєкт «Допомога швидкій»
  Короткий опис: Волонтери проекту налагодили у Івано-Франківську систему взаємодії з медиками міста і оперативно допомагають їм засобами захисту. Кошти проекту були об’єднані з уже зібраними коштами від підприємців міста і пішли на допомогу бригадам швидкої допомоги.
 • Благодійний фонд паліативної допомоги «ЛаВіта». Проєкт «Підтримка паліативних відділень, пацієнтів та седичного персоналу»
  Короткий опис: В рамках проекту волонтери закуповують та розсилають засоби індивідуального захисту та дезінфекційні речовини у паліативні та хоспісні відділення лікарень у 5 регіонах України: Рівненській, Івано-Франківській, Львівській, Харківській областях та місті Києві.
 • Міжнародний благодійний фонд «Галицька громада». Проєкт «Захистимо медиків Тернопільщини»
  Короткий опис: Організація ставить за мету захистити та Тернопільщині від зараження лікарів і медперсонал. Вони координують збір коштів від підприємців регіону, які витрачаються, переважно, на необхідні лікарям засоби індивідуального захисту.
 • ГО «Мейкер Хаб». Проєкт «Швидке виготовлення засобів персонального захисту для лікарів»
  Короткий опис: На приватних 3d-принтерах мейкери-волонтери друкують та складають захисні екрани для лікарів. Завдяки співпраці з фондом вони збільшили потужність виробництва з 40 на день до 120 екранів на день. Усі екрани безкоштовно передаються в лікарні.
 • ГО «Центр громадських ініціатив «Східна Брама». Проєкт «Допомога маріупольській міській лікарні швидкої медичної допомоги»
  Короткий опис: Волонтери проекту підвозять медиків з Маріуполя та найближчих сіл до місць їх роботи в умовах відсутності громадського транспорту. Кошти йдуть на закупівлю засобів захисту та дезінфекції для цих водіїв.
 • ГО «Правозахист «ЗОР». Проєкт «Допомога лiкарням з засобами захисту вiд коронавiрусу та незахищиним нац меншинам»
  Короткий опис: У Прилуках Чернігівської області роми організувались у волонтерську групу, яка поставила за мету допомогти місцевій лікарні. Завдяки гранту громада закупить більше засобів індивідуального захисту для медиків міста.
 • ГО «Місцевий осередок молодіжної організації «Пласт – національна скаутська організація України». Проєкт «You will see»
  Короткий опис: Завдяки проекту 3 тисячі медиків з Києва отримають захисні екрани, які виготовляють самі пластуни. Всі отримані кошти підуть на закупівлю витратних матеріалів та оплату послуг порізки, а понад 60% бюджету організація вже зібрала від благодійників «Пласту».
 • ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Проєкт «Help doctors – save lives»
  Короткий опис: На п’яти 3d-принтерах активісти виготовляють захисні екрани та розхідні матеріали для апартів штучної вентиляції легень, що безкоштовно постачаються у лікарні Вінницької області. Завдяки проекту вдасться закупити матеріали та додаткову техніку для 3d-друку, щоб збільшити допомогу лікарням.
 • Громадська організація “Центр розвитку самоврядування “Соціум”. Проєкт «Забезпечення роботи спецмаршруту для медичних працівників Корнинської громади»
  Короткий опис: Після заборони на приміські перевезення, організація запустила спеціальну розвозку для 121 медичного працівника регіону, що надали відповідні підтверджуючі документи з місця роботи. Проєкт допоможе частково оплатити роботу перевізника і продовжити доставку медичних працівників до місця роботи.
 • Новомиколаївська сільська рада Скадовського району Херсонської області. Проєкт «Захист Новомиколаївської громади від Covid-19»
  Короткий опис: Першочерговим завданням проєкту є захист медичних працівників громади через забезпечення захисними костюмами та придбання необхідного обладнання (безконтактні термометри, пульсоксиметри) для лікарні з метою швидкого реагування на загрози коронавірусу.
 • ГО «Науково-мистецька платформа Острів». Проєкт «Виготовлення захисних щитків для медиків»
  Короткий опис: Спільно з медиками, мейкери з Університету будівництва і архітектури розробили нову зручнішу конструкцію захисного щитка. Кошти проєкту підуть на друк нових захисних щитків, а також на переробку пластику з вже використаних щитків.
 • ГО «Відродження України – Закарпатської області». Проєкт «Підтримка у наданні стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 у Закарпатті»
  Короткий опис: Для «Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака» буде закуплено два кисневих концентратора, які необхідні для лікуввання хворих на коронавірус середнього ступеню важкості. Усі витрати на доставку та адміністративний супровід на себе узяла організація.
 • ГО «Гірський рятувальний центр». Проєкт «Кварц-допомога Прикарпаттю»
  Короткий опис: Організація дослідила, що у більшості лікарень Івано-Франківщини не вистачає кварцевих ламп для ефективної дезінфекції приміщень. Проєкт передбачає закупівлю і передачу по 4-5 кварцевих ламп в 10 лікарень Прикарпаття, де найбільше пацієнтів з симптомами інфекційних захворювань.
 • Правозахисне товариство «Співдружність». Проєкт «Допомога опорній інфекційній лікарні в м.Одеса пд час пандемії, викликаної COVID-19»
  Короткий опис: В рамках проєкту передбачається закупівля критично-необхідних медичних товарів для Одеської обласної інфекційної лікарні (опорної у прийнятті хворих на КОВІД-19), а також закупівля та 1 раз на 3 дні доставка продуктових наборів медичним працівникам, які мають найменші заробітні плати (санітари, мед сестри, працівники приймального відділення).
 • Комунальне підприємство «Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова». Проєкт:  Залишаймося сильними. Короткий опис: Підтримка базових потреб Славутської ЦРЛ у боротьбі з коронавірусом Завдяки проєкту 30 лікарів Славутської центральної районної лікарні пройдуть 3-денне навчання у малих групах щодо протидії синдрому вигорання в роботі з хворими на COVID-19, а також будуть закуплені засоби захисту та пульсоксиметри.
 • Благодійна організація «Фонд громади Вознесенська». Проєкт:  Телемедецина для покращення якості медичних послуг в період пандемії Covid 19.
  Короткий опис: Фонд планує повноцінно запровадити використання телемедицини на базі Вознесенського центру надання первиної медичної допомоги та Вознесенської багатопрофільної лікарні. Будуть закуплені засоби для проведення віддаленої діагностики пацієнтів та програмне забезпечення для обміну інформації між лікарями.
 • Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради». Проєкт «Впровадження інфекційної безпеки на територіях ОТГ, що обслуговуються КНП «ЦПМСД Пришибської сільської ради».
  Короткий опис: Експерти проєкту будуть оцінювати вжиті заходи проти COVID-19 та розробляти інструкції для управлінців, зокрема стратегій закупівель засобів захисту та знезараження, а також рекомендацій з підготовки комунікаційних матеріалів щодо інфекційної безпеки.
 • Благодійний фонд допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза». Проєкт «Психологічно-духовна реабілітація медичних працівників».
  Короткий опис: Організація планує організувати три 4-денні реабілітації в Карпатах для медпрацівників, які постійно працювали під час пандемії. Це будуть психологічні тренінги на розвантаження та попередження емоційного вигорання, індивідуальні психологічні та духовні консультації, молитви, екскурсії, мистецькі програми.
 • Комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська лікарня «Міської ради міста Кропивницького». Проєкт «Придбання засобів індивідуального захисту та портативного дефібрилятора з функцією синхронізації для безпосереднього надання екстренної невідкладної допомоги хворим на COVID-19 в умовах стаціонару № 1 комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня» Міської ради міста Кропивницького».
  Короткий опис: У зв’язку з тим, що Центральну міську лікарню Кропивницького визначено опорним закладом з наявними 125 інфекційними ліжками для хворих на COVID-19, в рамках проєкту буде забезпечено медичний персонал засобами індивідуального захисту та портативним дефібрилятором з функцією синхронізації для інфекційного відділення, що покращить надання екстреної невідкладної медичної допомоги тяжкохворим на коронавірус.
 • КНП «Могилів-Подільський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Могилів-Подільської міської ради. Проєкт «Надійний захист на роботі може зберегти здоров’я та врятувати життя».
  Короткий опис: Одним з найгостріших питань під час роботи закладу залишається питання запобігання поширенню інфекцій, як серед медичних працівників, так і серед пацієнтів, тому необхідне зміцнення матеріально-технічної бази. Тому в рамках проєкту відбудеться заміна застарілих та несправних бактерицидних ламп на сучасні для безпечного перебування в приміщені медичного закладу працівників і пацієнтів.
 • Кіровоградська регіональна ГО Захісників Вітчизни «Бойове братство». Проєкт «Oxygen – це життя».
  Короткий опис: В рамках проєкту організація здійснить закупівлю 4 апаратів кисневого концентратора марки Oxygen concentrator BIOMED 7F-10 та 5 інгаляторів компресійних для фізіотерапевтичних процедур марки Flaem Nuova F1000, яких потребує Кіровоградська обласна лікарня. Серед хворих на COVID-19 у Кіровоградській області велика кількість ветеранів АТО та члени їх сімей, які вже сьогодні потребують якісної медичної допомоги і на підтримку яких буде проведено краудфандінгову кампанію для їх реабілітації внаслідок коронавірусу.
 • Благодійний фонд «ХАРКІВ З ТОБОЮ». Проєкт «Забезпечення лікарів опорних лікарень захисними шоломами PARP».
  Короткий опис: В Україні 20% серед усіх заражених — медичний персонал. Саме тому Фонд забезпечить лікарів захисними шоломами PARP за підтримки “Гараж хаб – публічна майстерня”, що дозволить зекономити кілька сотень тисяч гривень, а головне – виготовити засоби індивідуального захисту найвищого рівня, щоб вберегти медиків. Крім того, планується, що документація шоломів буде викладена у відкритий доступ, що дозволить підприємцям самостійно їх виготовляти.
 • ГО «Центр Права». Проєкт: «Медики рятують наші життя – ми захищаємо їхні права!»
  Короткий опис: Проєкт спрямований на захист прав та надання безоплатної правової допомоги медичним працівникам шести медзакладів Черкаської області, які ризикують своїм здоров’ям під час виконання своїх обов’язків у боротьбі з COVID-19
 • ГО «Злагода життя». Проєкт: «Допомога медичному персоналу КУ «Ходорківський психоневрологічний інтернат» в протидії COVID 19»
  Короткий опис: Громадська організація допомагає медичним працівникам Ходорківського психоневрологічного інтернату, де проживає 183 особи з обмеженими можливостями – у боротьбі з COVID 19. Серед них – люди старше 60 років, які потребують постійного догляду та тісного контакту з медперсоналом. Тому в рамках проєкту організація забезпечить медиків усім необхідним для проживання там, допоможе при транспортуванні до лікарень та закупівлі дезінфікуючих засобів та ЗІЗ.
 • Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка» Новокаховської міської ради. Проєкт: «Допомога закладам охорони здоров’я та медичним працівникам»
  Короткий опис: Через велике навантаження на медперсонал Нової Каховки у рамках проєкту організація придбає ЗІЗ; встановить кіоски для безперебійної дезінфекції рук та вимірювання температури; проводитиме навчальні заходи для медичного персоналу щодо використання нових протоколів лікування COVID.
 • ГО «Центр розвитку місцевих громад». Проєкт: «Громадська кампанія з психологічної підтримки лікарів, що працюють в інфекційних лікарнях Донеччини «Ти не один»
  Короткий опис: Медики, які працюють в умовах боротьби з коронавірусом, мають дуже високий ризик розвитку синдрому професійного вигорання. Тому в рамках проєкту Центр організовує індивідуальні психологічні консультації для 280 медичних працівників Донеччини; проведе онлайн-навчання для 140 медичних працівників щодо взаємодії з пацієнтами Covid19.
 • КНП ЛОР «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ». Проєкт: «Підтримка колективу Львівського ОХМАТДИТу в умовах епідемії COVID 19»
  Короткий опис: ОХМАТДИТ визначено опорною дитячою лікарнею у Львівській області для лікування коронавірусної інфекції. Для надання якісної допомоги дітям, а також, для того, щоб захистити медиків від інфікування COVID 19, у рамках проекту лікарня придбає ЗІЗ, антисептики, відсмоктувачі, витратні матеріали тощо. А також – планується працювати над запобіганням синдрому вигорання медичних працівників у формі квест-гри на свіжому повітрі.
 • Фонд Громади «Подільська громада». Проєкт: «Сила в команді»
  Короткий опис: Організація буде працювати над запобіганням професійного вигорання медичних працівників Вінницької міської лікарні. Тому в рамках проєкту Фонд організує відпочинок для працівників лікарні, а також проведе спільні обговорення щодо бачення майбутнього лікарні та допоможе реалізувати декілька важливих ідей для розвитку лікарні.
 • Комунальне некомерційне підприємство «Хотинська районна лікарня» Хотинської районної ради. Проєкт: Захистимо медичних працівників разом! Разом дієвіше!
  Короткий опис: Проєкт має на меті знизити захворюваність медиків на 30 % шляхом забезпечення протягом шести місяців належних та безпечних умов праці. Серед заходів: забезпечення засобами індивідуального захисту, санітарно-гігієнічними наборами та медичним обладнанням медичного, які необхідні для надання невідкладної допомоги хворим на COVID-19. А також – організація навчальних візитів.
 • ДонорUA. Проєкт: ДонорUA AID: Стоп коронавірус
  Короткий опис: В рамках проєкту буде створено спільний прозорий майданчик для лікарень, постачальників, благодійних фондів та бізнесів, який дозволить безперебійно забезпечувати медичні заклади, де лікують хворих на коронавірус, засобами індивідуального захисту та обладнанням.
 • Громадська організація “Злагода життя”. Проєкт: Допомога медичному персоналу комунальної установи “Ходорківський психоневрологічний інтернат” у протидії COVID-19
  Короткий опис: В рамках проєкту організація закупить для медиків засоби індивідуального захисту та обладнання для дезинфекції. 
 • КНП “Жидачівська ЦРЛ”. Проєкт: Забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників опорної КНП “Жидачівська ЦРЛ”
  Короткий опис: Щоб зберегти здоров’я медичних працівників, лікарня організує закупівлю багаторазових захисних костюмів, масок, шапочок, рукавичок тощо.
 • РОЧБО «Серце дітям України». Проєкт: Придбання мобільного рентген апарату для діагностики пацієнтів з важким перебігом COVID-19
  Короткий опис: В рамках проекту організація придбає переносний рентген апарат IMAX 1010 V для Рівненської обласної дитячої лікарні. Крім того, передбачено проведення первинного інструктажу та навчання медичних працівників, що використовуватимуть обладнання для діагностики невідкладних станів.

Проєкти, де відбудеться пряма закупівля Фондом для лікарень, вказаних заявниками:

 • ГО “Степ”. Проєкт “Запобігання поширенню COVID-19 серед мешканців Широківської громади”
 • КНП “Сарненська ЦРЛ” Сарненської районної ради. Проєкт “Забезпечення засобами індивідуального захисту працівників опорної лікарні КНП “Сарненська ЦРЛ”
 • Херсонська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Проєкт “Захистим медичних працівників”
 • Станіславська сільська рада. Проєкт “Ми залишаємось тут заради вас. Будь ласка, залишайтесь вдома заради нас!”
 • Закарпатський Фонд Підтримки Підприємництва “ТЕС Фонд”. Проєкт “Забезпечення базових потреб лікарів для протидії коронавірусу”
 • Громадська організація «Територія Нових Змін». Проєкт “#STOP_virus” 
 • Тісна Оксана Іванівна (для Волинської обласної клінічної лікарні № 2). Проєкт “Захист лікаря ( допомагаємо супергероям)”
 • ГО “Рада міста”. Проєкт “Забезпечення респіраторами медичних працівників КНП “Стебницька міська лікарня” Дрогобицької міської ради”
 • Мамаївська ОТГ Кіцманського району Чернівецької області. Проєкт “Безпека медичних та соціальних працівників в епіцентрі захворювання COVID-19 в Чернівецькій області”
 • Департамент міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської цивільно військової адміністрації

Підтримка та самозарадність вразливих груп

 • Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги». Проєкт «Забезпечення базових потреб самотніх малозабезпечених людей похилого віку з метою пом’якшення наслідків епідемії коронавірусу в Україні»
  Короткий опис: Волонтери проекту поставили за мету забезпечити самотніх маломобільних людей похилого віку Харкова, які є найбільш уразливими під час епідемії коронавірусу в Україні, продуктами харчування, засобами гігієни, миючими засобами. Частина продуктів збирається через містян-благодійників.
 • Дім Милосердя у Києві. Проєкт «Лікування, їжа, маски та санітайзери для бездомних»
  Короткий опис: Волонтери організації закуповують та передають бездомним, чиє становище погіршилось у зв’язку з впровадженням карантину, Києва найнеобхідніше: харчі, ліки та дезінфікуючі речовини.
 • ГО «Рома України «ТЕРНІПЕ». Проєкт «Хвороба не знає національності – гідна самоізоляція ромського тимчасового поселення у м. Самбір»
  Короткий опис: Проєкт передбачає постачання харчів та засобів дезінфекції для жителів ромського тимчасового поселення у Львівській області, які не можуть покидати своє поселення.
 • Вінницька організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”. Проєкт «Ми поряд». 
  Короткий опис: Ця вінницька організація надає допомогу в забезпеченні харчування, гігієни дорослим особам з порушенням інтелекту, а їх родини отримають додаткову психологічну допомогу. Всього допомогу отримають 200 людей.
 • ЛМГО Спільнота взаємодопомоги “Оселя”. Проєкт «Карантин без дому»
  Короткий опис: Два кваліфікованих соціальних працівника та волонтери організації допомагають бездомним Львова. Вони надають їм гарячу їжу, ліки та інші необхідні речі, одночасно розповідаючи про ризики коронавірусу і способи як від нього вберегтися.
 • Товариство захисту прав дітей з інвалідністю «Ніжність». Проєкт «Родини дітей з інвалідністю разом проти коронавірусу»
  Короткий опис: Волонтери організації ш’ють засоби індивідуального захисту для самотніх мам, що виховують дітей з інвалідністю, допомагають їм з дезінфекцією речей та закупівлею найнеобхіднішого. Організація працює для 60 родин у Горішніх Плавнях.
 • Сокальська районна асоціація інвалідів. Проєкт «Підтримка і захист від коронавірусу найбільш вразливих: літні люди та люди з інвалідністю, котрим нікому допомогти»
  Короткий опис: В рамках проекту 5 волонтерів з інвалідністю займаються пошиттям захисних масок, які поширюються серед літніх людей з інвалідністю.
 • Вінницька обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Проєкт «Термінова допомога жертвам домашнього насилля у тимчасовому притулку»
  Короткий опис: Волонтери Товариства проводять роботу з жінками та дітьми, що постраждали від домашнього насильства та перебувають у тимчасовому притулку неподалік Вінниці: надають засоби захисту, продукти харчування, консультують з приводу незараження коронавірусом.
 • Ромський жіночий фонд «Чіріклі». Проєкт «Протидія поширенню COVID-19 в ромських громадах», подану МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» 
  Короткий опис: Діяльність проекту полягає у підготовці та розповсюдженні базових гігієнічних комплектів для найбільш вразливих жителів ромських поселень у трьох регіонах: Чернігівській, Луганській та Київській областях.
 • МГО Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я. Проєкт «Допомога COVID19»
  Короткий опис: Соціальні працівники проекту забезпечують дезінфекційними розчинами  центри соціальних служб у Донецькій та Луганській області. Це дозволяє продовжити наджання соціальних послуг для найбільш нужденних жителів цих областей.
 • ГО осіб з інвалідністю «Родина». Проєкт «Експрес-допомога сім’ям, які виховують дітей з важкою інвалідністю в умовах карантину»
  Короткий опис: Працівники проекту, професійні психологи та соціальні педагоги, надають допомогу київським сім’ям, що виховують дітей або дорослих недієздатних осіб з важкими формами інвалідності. Також організація координує волонтерів щодо інших потреб таких сімей: у продуктах, юридичній допомозі тощо.
 • ГО Циганське Національне Товариство «РОМЕН. Проєкт «Разом ми сила»
  Короткий опис: Волонтери проекту допомагають найбільш нужденним ромським багатодітним сім’ям, що проживають неподалік лінії розмежування у донецькій області: їжею, засобами гігієни, дезінфекційними речовинами тощо.
 • ГО Рух «ЧИСТІ СЕРЦЯ». Проєкт «Механізм допомоги безхатченкам»
  Короткий опис: Волонтери проекту роздають продукти харчування, а також засоби захисту та дезінфекції, бездомним Миколаєва, які через карантинні обмеження більше не можуть отримувати харчування на благодійних обідах релігійних установ.
 • ГО «Підвиноградівське Романо Лачіпо». Проєкт «Роми Підвиноградова (Закарпатська область) проти коронавірусу»
  Короткий опис: Волонтери організації закуповують найнеобхідніші продукти для 50 найбільш нужденних ромських родин з Підвиноградова на Закарпатті. Також волонтери слідкують за дотриманням ромами карантинних заходів.
 • Закарпатське  обласне ромське об’єднання «Романі черхень» (Ромська зірка)». Проєкт «Протидія поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у ромських громадах»
  Короткий опис: Організація надає комплексну допомогу жителям ромських громад Закарпаття: від пошиття та роздачі захисних масок до соціальної допомоги та медичного просвітництва.
 • Благодійний фонд «Запорука». Проєкт «Дитячий рак не йде на карантин» 
  Короткий опис: Волонтери проекту надають засоби дезінфекції та найнеобхідніші ліки для дітей, що хворіють на рак, в період, коли процес їх лікування значно ускладнився через карантинні обмеження.
 • Всеукраїнська благодійна організація «КОНВІКТУС Україна». Проєкт «Безпечна жіноча фортеця: забезпечення мешканок притулку для постраждалих від насильства та їх дітей засобами першої необхідності та ліками, підтримкою та засобами захисту» 
  Короткий опис: Організація забезпечує жінок із дітьми, що проживають у притулку для постраждалих від домашнього насильства, засобами першої необхідності та індивідуального захисту на період, коли заробити кошти не є можливим у зв’язку з карантинними обмеженнями.
 • Центр підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» (структурний підрозділ Релігійної організації Український католицький університет УГКЦ). Проєкт «Запобігання поширенню COVID-19 серед людей з інвалідністю»
  Короткий опис: Експерти центру, працюють в структурі Українського католицького університету, допомагатимуть людям з ментальною інвалідністю: від закупівлі медичних засобів та продуктів харчування до психологічної допомоги. Як результат, принаймні 30 чоловік з числа найбільш вразливих до вірусу будуть убезпечені від зараження.
 • Громадська організація «РІЙ». Проєкт «Медичний та Соціально психологічний супровід 70 родин на протязі перших півроку»
  Короткий опис: Волонтери організацій доставлятимуть 70 родинам, у яких живуть люди з хронічними патологіями і які вразливі перед коронавірусом, найнеобхідніше: продукти харчування, медикаменти і навіть насіння для городини, щоб мінімізувати їх контакт з зовнішнім світом.
 • Благодійний фонд «Право на захист». Проєкт «Забезпечення притулків для бездомних та людей з інвалідністю в Києві та Київській області першочерговими засобами особистої гігієни та продуктами харчування в умовах карантину, спрямованого на протидію поширенню коронавірусу»
  Короткий опис: Одним з наслідків пандемії стало перевантаження притулків для бездомних у Києві та області. Волонтери проекту допоможуть закупити найнеобхідніше для проживання бездомних у притулках – санітарні засоби, білизну, продукти та ліки.
 • Закарпатське обласне культурно-просвітнє товариство «Роми Ловари». Проєкт «Підтримка вразливої групи населення – ромів сіл Холмок та Концово Ужгородського району»
  Короткий опис: В рамках проекту ромські волонтери планують підтримувати найвразливіші ромські громади, що втратили можливості для самозабезпечення через карантинні обмеження, за допомогою поставки продуктів харчування та води. Одночасно активісти планують встановити ефективну комунікацію з місцевими органами влади для вирішення першорядних проблем у ромських поселеннях.
 • ГО «Правозахисний рух Донбасу». Проєкт «Волонтерська ініціатива для захисту безпритульних «Допоможи вижити»
  Короткий опис: Проєкт включає дві складові: термінову закупівлю харчових наборів для безхатченків, які в умовах пандемії залишились без способів заробітку, а також проведення масштабної інформаційної кампанії, спрямованої на пошук ресурсів для продовження харчування безпритульних
 • Благодійний Фонд «Даймо Надію». Проєкт «Гідне життя. Сьогодні та до кінця»
  Короткий опис: Організація допомагає сім’ям з невиліковно-хворими дітьми. Через скорочення доходів батьків внаслідок пандемії та каратинних обмежень, організація планує допомогти 20 сім’ям таких дітей найкритичнішими ліками та засобами гігієни.
 • Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром». Проєкт «Невідкладна допомога сім’ям, які виховують дітей із синдромом Дауна в умовах карантину»
  Короткий опис: Діти із синдромом Дауна потребують постійного педагогічного супроводу. Паузи в заняттях призводять до втрати набутих раніше навичок. Експерти організації допомагатимуть сім’ям цим віддалено продовжувати спеціалізоване навчання, а також надаватимуть підтримку харчами для найбільш нужденних сімей.
 • Вінницький обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів-УСІ». Проєкт «Підтримка дітей та молоді з важкою формою інвалідності та їх родин під час карантину»
  Короткий опис: Організація опікується дітьми та молоддю з важкими інтелектуальними порушеннями. Під час карантину експерти та волонтери проводять корекційно-розвиткові заняття онлайн, групові та індивідуальні заняття з дітьми та молоддю з важкими порушеннями у розвитку та надають психологічну підтримку батькам.
 • ГО «Інвалідів «Родина». Проєкт «Підтримка сімей, які виховують дітей та дорослих осіб з інвалідністю, в умовах карантину»
  Короткий опис: Організація збирає запити від сімей, що виховують дітей з важкою інвалідністю в умовах карантину, і залучають бізнес та спеціалістів для допомоги таким сім’ям. Також волонтери організації надають психотерапевтичну допомогу, організовують виїзди соціальних працівників та закуповують гуманітарну допомогу для найбільш нужденних.
 • Громадська організація «Життя буремне». Проєкт «Неізольовані. Життя на вулиці під час covid19»
  Короткий опис: Організація планує зняти та просувати короткометражний фільм про життя безхатьків під час covid19. За допомогою цього продукту активісти планують зібрати кошти для закупівлі харчових наборів бездобним Києва.
 • ГО «Шлях добра» м. Умань, Черкаської області. Проєкт:  «Взаємодопомога заради дітей».
  Короткий опис: Експерти організації проводитимуть групові та індивідуальні онлайн-заняття з розвитку мовлення, артикуляції, логопедії та дефектології у дітей з інвалідністю м. Умані, робота з якими була обмежена або зупинена у зв’язку з карантинними обмеженнями.
 • Всеукраїнська благодійна організація «КОНВІКТУС УКРАЇНА» у співпраці із ініціативною групою «Trans Generation». Проєкт: «Залишитись собою».
  Короткий опис: Проєкт допоможе транс-людям, що знаходяться на етапі переходу, отримати повноцінні медичні та психологічні консультації в умовах карантинних обмежень у лікарнях, а також отримати життєвоважливі препарати.
 • Благодійна організація «Фонд ромів Виноградівщини». Проєкт: «Протидія поширенню коронавірусної інфекції у ромському поселенні с. Підвиноградово».
  Короткий опис: Через введений карантин більша частина ромів Підвиноградова стикнулася з проблемою безробіття, нестачею грошей  на їжу, відсутністю можливості пройти медичне обстеження і тестування. В рамках проєкту передбачається співпраця з місцевою владою для недопущення спалахів Covid-19 у ромських поселеннях, а також забезпечення базовими харчами тих, хто потрапив у найбільш скрутне становище.
 • Благодійна організація «Благодійний Фонд «РОКАДА». Проєкт: «Підтримка жінок-біженок та членів їх сімей».
  Короткий опис: В рамках проєкту буде проведено навчання та облаштувано швейну майстерню в пункті тимчасового розміщення біженців міста Яготин. Це дозволить біженцям, що проживають у пункті і через карантинні обмеження відрізані від можливості переїхати/знайти роботу, отримати нову професію та прибуток.
 • Громадська організація «Центр сприяння розвитку міста Першотравенськ». Проєкт: «Здоровий світ для дітей».
  Короткий опис: В навчально-реабілітаційному центрі «Берегиня” навчаються та мешкають діти, у яких не має батьків або вони позбавлені  батьківських прав  та  діти з особливими потребами. Активісти організації допоможуть забезпечити дітей, вихователів  та обслуговуючий персонал Центру засобами захисту та дезінфекції.
 • ГО «Рома України «ТЕРНІПЕ». Проєкт «Зменшення ризику соціального виключення ромів з тимчасових поселень у часи пандемії з апробацією поступової соціалізації».
  Короткий опис: В рамках проєкту буде створено пілотну модель базової соціалізації та благоустрою ромських тимчасових поселень, яка не лише сприятиме зниженню наслідку соціального виключення ромів з тимчасових поселень у пост-епідемічний період, але й може стати маршрутною картою з підвищення рівня включеності ромів, що стане можливим за рахунок спільної роботи учасників організації, волонтерів, дільничних, ювенальних офіцерів та соціальних працівників.
 • Громадська організація «Платформа Суспільної Взаємодії». Проєкт «Підвищення самозарадності ромської громади міста Токмак в умовах COVID-19».
  Короткий опис: Ситуація з COVID-19 в Україні продемонструвала, як важливо уже сьогодні створювати умови для покращення соціально-економічного статусу представників ромських громад, а не лише забезпечувати короткочасними гуманітарними допомогами. Тож проєкт буде спрямовано на соціальне включення ромів шляхом розробки та впровадження підходів раннього розвитку дітей ромської громади. А також подолання бар’єрів між більшістю та ромською меншиною шляхом навчальної і культурно-просвітницької роботи.
 • Громадський рух «Gender Stream». Проєкт: «Підсилення проєкту «Гаряча лінія підтримки для жінок»
  Короткий опис: Метою проєкту є підтримка жертв домашнього насильства, жінок старше 60 років, жінок з інвалідністю, матерів дітей з особливими потребами, жінок-ветеранок, жінок-поліцейських, медичних працівників. Проєкт включає як посилення «гарячої лінії», так і розробку спільного протоколу реагування з ГУНП в Дніпропетровській області на випадки домашнього насильства, тренінги для жінок, роботу над попередженням насильства в сім’ї, психологічну підтримку тощо.
 • ГО «Ром Арт». Проєкт: «Підвищення рівня згуртованості ромських громад Мукачівського та Ужгородського районів  в умовах епідемії коронавірусу»
  Короткий опис: Організація буде організовувати у поселеннях заходи з дотримання гігієнічних вимог, «правил карантину» та взаємодії з місцевою владою, особливо лікарями. Також «Ром Арт» забезпечить  продуктовими та гігієнічними наборами найбільш потребуючі ромські родини й встановить у поселеннях ручні помпи для доступу ромів до якісної питної води.
 • Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації». Проєкт: «Колеса допомоги»
  Короткий опис: Організація допоможе людям з травмами або захворюваннями спинного мозку, які пересуваються на інвалідному візку та які потерпають від дискримінації через відсутність належних послуг. Організація створить координаційний штаб для моніторингу становища людей з травмами спинного мозку, буде опрацьовувати їх запити та визначатиме потреби. А також в рамках проєкту буде надано допомогу у пошуку можливостей для їх саморозвитку.
 • Благодійна організація «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС дитяче містечко». Проєкт: «Підтримка вразливих родин з дітьми у Броварському районі Київської області»
  Короткий опис: Родини у складних життєвих обставинах мають множинні вразливості і знаходяться у більшому ризику до бідності, соціального виключення, дискримінації та маргіналізації. Організація надаватиме підтримку вразливим сім’ям з дітьми в Броварському районі Київської області, де існує підвищений ризик домашнього насильства, в тому числі щодо дітей. В рамках проєкту «СОС дитяче містечко» посилить співробітництво з державними службами та інформуватиме громадськість задля попередження стигматизації. Організація буде надавати таким сім’ям соціальні, психологічні, педагогічні, матеріальні та інформаційні послуги, а також реагуватиме у випадку підозри/виявлення насильства у родині.
 • Благодійна організація «Харківський благодійний фонд «Благо». Проєкт: Забезпечення доступу молодих людей, які знаходяться в місцях несвободи до здоров’язберігаючих послуг в умовах пандемії COVID-19
  Короткий опис: Організація забезпечить доступ молодих людей у місцях несвободи до медичних послуг у контексті пандемії COVID-19. Оскільки очікується, що частина засуджених буде звільнена, їм доведеться їхати додому та адаптуватися. Звільнені не мають навичок COVID безпеки, внаслідок чого ризикують заразити себе та інших. Саме тому Фонд проводитиме навчальні онлайн-квести для засуджених та онлайн-супровід осіб перед звільненням та протягом 3 місяців після звільнення.
 • Благодійний фонд “Все можливо”. Проєкт: Інклюзивний коворкінг “Золоті серця Закарпаття”
  Короткий опис: У зв’язку з карантинними обмеженнями у людей з інвалідністю відбулася додаткова ізоляція, що посилює психологічні проблеми. Особливо такі складнощі у молоді з аутизмом. Тому організація планує провести заняття для молоді з інвалідністю та їхніх близьких. В рамках інклюзивного коворкінгу будуть проведені 25 занять з арт-терапії.
 • Нікопольський благодійний фонд “Нове життя” Дніпропетровської області. Проєкт: Допомога та підтримка бездомних громадян міста Нікополь та Нікопольського району в умовах пандемії COVID-19, реінтеграція їх в суспільстві як повноправних його членів
  Короткий опис: Зростання масштабів бездомності в Україні стала наслідком системної соціально-економічної кризи, яка ще більше загострилась під час пандемії COVID- 19. Проблема бездомності має комплексний характер: ці люди постійно страждають від холоду, недосипу, нестачі їжі, хвороб, насилля, відсутності житла, документів. Тому в рамках проєкту Фонд «Нове життя» організує обіди для безхатьків й кризових сімей, спостерігатиме за станом їх здоров’я (вимірювання температури, видача індивідуальних засобів захисту) та надасть медико-соціальний супровід, юридичну та духовно-психологічну допомогу, а також надаватиме притулок в «Будинках Милосердя».
 • Радомишльська районна громадська організація “Хвиля”. Проєкт: Розбудова спроможності сільських жінок у прийнятті сталих рішень у відповідь на COVID-19
  Короткий опис: В той час як увага та ресурси держави спрямовуються на лікування хворих, підтримку медичних закладів, саме сільські жінки опинилися сам на сам з проблемами, спричиненими наслідками пандемії. Збільшення неоплаченої роботи з догляду (через закриття школи та догляд за дітьми, літніми людьми, хворими, домашня робота), призводить до того, що жінки більш ніж у два рази виконують неоплачену роботу, ніж чоловіки. Вони стикаються з величезним стресом, з підвищеними ризиками для здоров’я та безпеки на робочому місці, балансуючим між оплачуваною та неоплаченою роботою, можливістю допомогти вразливим верствам та низькою спроможністю у створенні власної справи. Тому в рамках проєкту буде підтримано жінок, що розвивають власну справу, організовано пошиття масок із залученням місцевих виробників-жінок та створення довгострокової платформи протидії пандемії коронавірусу у громаді з розширенням можливостей жінок у прийнятті рішень.

Психологічна допомога

 • Запорізька обласна громадська організація «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія». Проєкт «Надання психологічної допомоги в період карантину в Україні в режимі онлайн вразливим категоріям населення»
  Короткий опис: 8 професійних психологів в режимі онлайн-гарячої лінії надають психологічну допомогу вразливим категоріям населення Запорізької області, яке відчуває негативні наслідки пандемії.
 • ГО “Інститут медико-соціальних проблем вразливих категорій”. Проєкт «Кризова психологічна та Психосоціальна допомога постраждалим внаслідок кризових обставин, спричинених спалахом COVID-19». 
  Короткий опис: Експерти організації забезпечили роботу гарячої лінії з психологічної підтримки людей, що мають проблеми, спричинені пандемією. Додатково усі охочу можуть отримати кваліфіковану психологічну допомогу онлайн.
 • ГО «Ресурсний центр «Майбуття». Проєкт «Психологічна підтримка батьків/сімей з особливими потребами»
  Короткий опис: Психологи проекту проводять психологічні консультації для батьків, родичів та доглядальників людей з інвалідністю, а також знімають та публікують відео-інтерв’ю з ними, щоб більше розповісти про проблеми таких людей, які виникли у зв’язку з пандемією.
 • ГО «Центр підтримки осіб з психічними розладами «Дестигма». Проєкт «Психологічна мобільна бригада»
  Короткий опис: Волонтери організації надають як матеріальну, так і психологічну підтримку особам з психічними розладами та їх родинам в умовах тривалої ізоляції в карантині. Проект діє в Миколаївському районі Львівської області.
 • Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій «Психологічна кризова служба». Проєкт «Онлайн-майстерня навчання технікам дистанційної психологічної допомоги вразливим групам населення під час режиму надзвичайної ситуації через пандемію COVID-19 та після «Психологічний Covid-resilience»
  Короткий опис: Фахівці організації проведуть 3 онлайн-тренінга для 50 психологів, що надають допомогу постраждалим від коронавірусу або його наслідків. Як планують в Асоціації, не менше 10 тисяч чоловік з числа вразливих груп отримають допомогу від психологів, що будуть підготовлені на тренінгах.
 • ГО «Психологічна підтримка та реабілітація «Вільний вибір». Проєкт «Попередження розвитку Комплексного ПТСР та інших психологічних наслідків впливу COVID-19 у вразливих груп населення»
  Короткий опис: Експерти проекту надаватимуть індивідуальні психологічні консультації, які, з одного боку, допомагатимуть вразливим групам справитись з впливом пандемії на психологічний стан, а з іншого – попереджуватимуть емоційне вигорання серед психотерапевтів, що працюють з вразливими групами в умовах пандемії.
 • ГО “Інститут розвитку регіональної преси”. Проєкт «Антивигорання: оперативна психологічна підтримка журналістів у кризових умовах»
  Короткий опис: В рамках проєкту журналісти, які оперативно висвітлюють соціально важливі теми та/або не можуть працювати дистанційно, отримають психологічні консультації від професійних психологів.  Це допоможе вберегти людей, які щоденно спілкуються з соціально вразливими групами людей або спростовують інформацію про covid-19, від професійного вигораня.
 • Благодійний Фонд «Шпиталь Шептицького”. Проєкт «COVчег»
  Короткий опис: Психотерапевти організації надають психологічну допомогу лікарям Львова, які працюють на подолання пандемії. У співпраці зі Львівською міською радою, лікарям допомагають уникнути вигорання, справитися зі страхами, уникнути депресії.
 • Благодійний фонд паліативної допомоги «ЛаВіта». Проєкт «Психологічна підтримка родин з важкохворими дітьми, ментальне здоров’я яких погіршила пандемія»
  Короткий опис: З початком пандемії госпіталізація в паліативні відділення та хоспіси фактично припинилася, що збільшило навантаження на сім’ї паліативних хворих. У рамках прокту передбачені три види безпосередньої психологічної підтримки батьків важкохворих дітей: загальноосвітні вебінари, групова психотерапія та приватні консультації з психотерапевтами згідно індивідуальних запитів.
 • Одеська обласна організація медико-психолого-педагогічної допомоги «Здорове суспільство». Проєкт: «Психологічна підтримка молодшого медичного персоналу психіатричного закладу в період пандемії».
  Короткий опис: 548 медичних працівників Одеської психіатричної лікарні пройдуть навчання щодо взаємодії з пацієнтами та їх родичами, а також отримають групову та індивідуальну психологічну допомогу для запобігання емоційного вигорання на робочому місці. Додтакоов будуть закуплені засоби захисту.
 • ГО «Асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні Пташки». Проєкт: «Профілактика синдрому вигорання у медичного персоналу неонатальних відділень».
  Короткий опис: Професійні психологи проведуть по 2 тренінги з профілактики вигорання для медичних працівників 4 медичних закладів Києва, Чернівців та Харкова, що працюють з передчасно народженими дітьми. Також будуть перекладені та поширені матеріали з останніми дослідженнями по темі “COVID19 та передчасно народжені діти” від провідних міжнародних організацій.
 • Всеукраїнська громадська організація «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО». Проєкт: «Групи взаємодопомоги: міцніше разом!»
  Короткий опис: Цільова аудиторія проєкту – жінки старше 60 років з родин загиблих учасників АТО або ветранів АТО. З їх числа буде відібрано 20 лідерок, які приймуть участь у 2 онлайн семінарах, а пізніше сформують принаймні 9 груп самодопомоги. Тематика зустрічей – взаємо-підтримка, допомога у захисті прав, вирішенні проблемних питань.

Інформування та просвітництво

 • ГО «Ініціатива демократичного розвитку». Проєкт «#сиди_дома»
  Короткий опис: В рамках проекту активісти спільно з КМДА записали аудіоролик з порадами щодо протидії коронавірусу, який зараз транслюється у суипермаркетах Києва. Також активісти розробляють та поширюють онлайн та офлайн інші ініформаційні матеріали: інфографіки, статті тощо.
 • ГО «Повернись живим!». Проєкт «Протидія пандемії коронавірусу COVID-19 в секторі безпеки та оборони України»
  Короткий опис: В рамках проекту експерти «Повернись живим» створюють інформаційні матеріали для військових збройних сил щодо убезпечення від зараження коронавірусом, рекомендації для Генерального Штабу ЗСУ, а також доставляють на передову тест-систем і захисних систем.
 • Редакція онлайн-видання «Кавун.Сіті». Проєкт «Кавуняч фейки: спростовуємо недостовірну інформацію про коронавірус на Херсонщині і не лише» 
  Короткий опис: Журналісти проекту шукають та спростовують у Херсонських ЗМІ фейки про коронавірус. Матеріали доступні онлайн для перегляду жителям інших регіонів.
 • ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Проєкт «Громадський штаб протидії поширенню коронавірусу в Херсоні «COVID-2019 INFO Херсон» 
  Короткий опис: Активісти організації проводять інформаційну роботу, а також розробляють спеціальний портал, де всі охочі херсонці зможуть знайти ініціативи, до яких можуть долучитися у своєму регіоні, а ті, що допомоги потребують – знайти благодійників.
 • Благодійна організація «Міжнародна фундація «Допоможи молодим». Проєкт «Впровадження європейських протоколів поводження з комунальними відходами та COVID-19 для посилення заходів протидії вірусній інфекції в України»
  Короткий опис: На жаль, наразі в Україні відсутні протоколи проводження з відходами серед інфікованих коронавірусом людей. В рамках проекту експерти планують проаналізувати і перекласти закордонні протоколи щодо таких відходів, виготовити спрощені інфографіки і передати їх органам місцевого самоврядування.
 • ГО «Спільнота Львівської бізнес-школи». Проєкт «Клініка кризи: як медичним управлінцям захистити від пандемії своїх працівників»
  Короткий опис: Завдяки підтримці Львівська бізнес-школа проведе 5 вебінарів для керівників медичних закладів. Там вони навчатимуться тому, як збільшити ефективність роботи свого закладу і найбільш якісно надавати допомогу в інфекційних відділеннях.
 • VoxUkraine. Проєкт «Коронавірусна антифейкова газета»
  Короткий опис: Мета проєкту – донести науково-обгрунтовану інформацію та спростування поширених фейків та маніпуляцій про вірус, до самотніх пенсіонерів. Вони отримають спеціально розроблену і віддіруковану газету про covid-19 разом з продуктовими пакетами фонду «Життєлюб».
 • Українська асоціація освіти дорослих. Проєкт «Складний час – нові можливості».
  Короткий опис: Експерти організації прагнуть допомогти жителям невеликих міст, що втратили роботу у зв’язку з пандемією. Метою проєкту є навчити їх захищати свої соціальні права, шукати роботу та займатися самоосвітою для професійної перекваліфікації. Буде розроблено програму, та апробовано її у трьох громадах для подальшого масштабування.
 • ГО «Інсайнс». Проєкт «Платформа «Науковий метод»
  Короткий опис: Активісти організації планують створити платформу “НАУКОВИЙ МЕТОД” у партнерстві з науковцями та журналістами науково-популярних медіа, національних та регіональних медіа, блогерів, лідерів думок. Буде запущено національну кампанію з протидії фейкам щодо коронавірусу, а також створено відкриту базу науковців, до яких можна звернутися по коментар.
 • ГО Інформаційний Центр «Майдан Моніторинг». Проєкт «Орбіталь: наука, що об’єднує»
  Короткий опис: Метою проєкту є перетворення чинного лекторію «Вільний університет Майдан Моніторинг» на науковий незалежний хаб науковців-експертів задля поширення наукової думки та знань, в т.ч. щодо коронавірусу. Що допоможе спростовувати недостовірну інформацію та поширювати перевірені факти.
 • Запорізька обласна молодіжна організація глухих «Наше щасливе життя». Проєкт:  «[Не]смертельна тиша і COVID-19».
  Короткий опис: Активісти організують 15 освітньо-практичних онлайн- відео-лекцій/тренінгів щодо життя глухих в період пандемії. Відео матимуть сурдопереклад і субтитрами. У відео будуть залучені профільні спеціатісти – правники, медики, поліцейські, психологи, волонтери, HR-спеціалісти.
 • Бюро соціальних та політичних розробок. Проєкт: «Збережемо  активний «срібний вік» в м. Києві».
  Короткий опис: В умовах карантину особи літнього віку зіштовхнулися з необхідністю значну частину свого побуту перенести онлайн – від оплати комунальних платежів до замовлення товарів. В рамках проєкту передбачається навчання для понад 700 літніх людей Києва навичкам цифрової комунікації.
 • Громадська організація «Куншт». Проєкт: «Спалах: інформація, яка допоможе пережити пандемію».
  Короткий опис: Автори «Куншту» підготують та опублікують 19 просвітницьких мультимедійних матеріалів про COVID-19 на окремому спеціально розробленому розділі сайту.
 • ГО «Криголам» та його ключовий проект ШаТам медіа. Проєкт: “КОРОНОВАНІ”
  Короткий опис: Одним з небезпечних наслідків коронавірусу стала стигматизація осіб, що інфікувалися або контактували з хворими. Тому проєкт “КОРОНОВАНІ” буде займатися протидією стигматизації таких громадян. Організація дослідить та розвінчають основні стереотипи, висвітлить у медіа найкращі практики підтримки громадян, що постраждали від COVID-19.
 • PH Capital. Проєкт: Дистанційний навчальний курс для працівників соціальних служб щодо підтримки вразливих груп населення в умовах епідемії COVID-19
  Короткий опис: Організація заповнить прогалину у навчанні соціальних працівників, що стосується реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я та захисту самих працівників соціальних служб.

Правова допомога і правозахист

 • ГО «Львівське юридичне товариство». Проєкт «Сприяння юридичному захисту прав людей від незаконних звільнень під час карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби»
  Короткий опис: В рамках проекту у Львові почав діяти волонтерський Центр захисту прав людей від незаконних звільнень, який надає консультації, проводить досудову медіацію та надає правову допомогу. Додатково організація проводить інформаційну кампанію щодо прав робітників через випуск нової телепрограми на ТРК «Перший Західний»
 • Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини в Запорізькій області. Проєкт «Посилення захисту населення під час пандемії у м. Запоріжжі» 
  Короткий опис: Проєкт полягає у наданні психологічної та юридичної допомоги жителям Запорізької області, які зіштовхнулися з негативними наслідками пандемії коронавірусу.
 • ГО «Україна без тортур». Проєкт «Забезпечення моніторів національного превентивного механізму засобами індивідуального захисту для безпечного впровадження діяльності моніторингу місць несвободи на предмет порушення прав людини»
  Короткий опис: Проект допоможе закупити засоби індивідуального захисту для активістів, що моніторять умови утримання людей у місцях несвободи – в’язницях, СІЗО, спеціалізованих інтернатах тощо. Це допоможе виявити проблеми з дотриманням прав людини у таких місцях та убезпечити від поширення там вірусу.
 • Громадська організація «Центр реформ, демократії та права». Проєкт «Громадська підтримка опорних медичних закладів в боротьбі з Covid-19 у м. Запоріжжі»
  Короткий опис: З початку перебігу пандемії коронавірусу Covid_19 в Україні зародилась криза дотримання прав та законних інтересів медиків. Експерти проєкту надаватимуть первинну безкоштовну правову допомогу лікарям та середньому медичному персоналу. Також медики зможуть звернутися по психологічну допомогу.
 • Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних. Проєкт «Захист персональних даних в системах відеоспостереження за дотриманням публічного порядку»
  Короткий опис: В умовах карантину та обмежень прав на пересування громадян, актуалізувалися питання збору, використання та захисту персональних даних українців, зокрема, через системи відеостеження. Експерти асоціації прагнуть розробити стандарти у цій сфері і пролобіювати їх прийняття на рівні правоохоронних органів.
 • Благодійна організація «Благодійний фонд «Право на захист». Проєкт: Юридичний порадник на базі Facebook для осіб, які постраждали внаслідок конфлікту».
  Короткий опис: Експерти організації планують протягом 4 місяців публікувати правоосвітницький контент з юридичними порадами для ВПО та жителів лінії розмежування, а також запустити спеціальний чат-бот з такими ж порадами. Це має покращити доступ до правосуддя в умовах карантинних обмежень.
 • Громадська організація «Львівське юридичне товариство». Проєкт: «Громадський моніторинг стану дотримання трудових прав працівників в умовах карантину».
  Короткий опис: Експерти організації проведуть дослідження стану дотримання трудових прав працівників в умовах карантину і підготують Громадський звіт з оцінки ефективності державної політики у сфері реалізації та захисту трудових прав працівників в умовах карантину, що міститиме, в т.ч. рекомендації з покращення цієї політики.
 • Закарпатський Фонд Підтримки Підприємництва «ТЕС Фонд». Проєкт: «Правова допомога як ключовий інструмент,  спрямований на сприяння громадянам у вирішенні життєвих кризових питань, захист їх прав та інтересів, доступність правосуддя, під час пандемії covid-19»
  Короткий опис: Фонд надаватиме правову допомогу громадянам, які не мають фінансової можливості, у вирішенні кризових питань, захисті їх прав та інтересів під час пандемії covid-19. Серед них: чоловіки/жінки у сімейних правовідносинах; працівники підприємств у трудових правовідносинах; боржники кредитних зобов’язань у економічних правовідносинах; ромські громади; бездомні; жертви домашнього насильства; люди з інвалідністю; родини, зайняті у неформальному секторі економіки та з низьким рівнем доходу; біженці та шукачі притулку. Також організація інформуватиме населення області про шляхи, засоби та можливості, які надає держава для захисту прав у соціально-економічній, трудовій, сімейній, економічній сферах суспільства.
 • Центр політико-правових реформ. Проєкт: «Діяльність системи кримінальної юстиції під час карантину: вивчені уроки»
  Короткий опис: Проєкт має на меті надати комплексний аналіз реагування системи кримінальної юстиції (роботи поліції, органів прокуратури, суду, пенітенціарної системи) на виклики, які постали через пандемію COVID-19. Організація планує підготувати низку тематичних публікацій про ефективність реагування системи кримінальної юстиції на ці виклики.
 • ГО “Україна без тортур”. Проєкт: Дотримання прав клієнтів пробації в умовах боротьби та подолання наслідків епідемії
  Короткий опис: Проєкт направлений на вирішення проблемних аспектів обмежень прав клієнтів пробації. Задля цього організація буде проводити моніторинг стану застосування до клієнтів пробації попереджень та направлення до суду матеріалів про поміщення засуджених до в’язничних установ, змін умов відбування покарань, через порушення виконання ними обов’язків у зв’язку з карантинними обмеженнями; розробить алгоритми дій для органів пробації щодо оцінки причин порушень̈ в умовах карантину; здійснять аналіз бюджетних коштів Центру пробаціі; впровадять у діяльність органів пробації нові інструменти.

Інше

 • ГО «Ініціативний центр «Толока». Проєкт «Штаб оперативної взаємодії (м. Покровськ)»
  Короткий опис: Активісти спільно Покровська створили антикризовий оперативний штаб, який координує усю діяльність з протидії пандемії в місті – від координації дій та збору коштів від підприємців до пошиття масок і проведення інформаційної роботи.
 • Gender Stream. Проєкт «Ми поруч»
  Короткий опис: Волонтери займаються пошивом захисних масок для 3,5 тис. працівників поліції у Дніпропетровській області. Всі кошти направлені лише на розхідні матеріали.
 • ГО «Українська Волонтерська Служба». Проєкт “Волонтерський центр допомоги під час епідемії коронавірусу” 
  Короткий опис: Організація поєднує людей, яким потрібна допомога з фондами та організаціями, які працюють над подоланням проблем, що виникли внаслідок епідемії. Через спеціальну гарячу лінію збираються запити щодо необхідної допомоги. Окремо експерти служби формують базу людей, підприєств та установ, що можуть надавати допомогу.
 • ГО «Смарт освіта». Проєкт «Створення посібника з методичними рекомендаціями щодо дистанційного навчання в початковій, базові та старшій школі»
  Короткий опис: Експерти організації розробляють методичні рекомендації щодо організації та проведення дистанційного навчання в школах усіх рівнів (початкова, базова, старша). В подальшому ці рекомендації будуть затверджені Міністерством освіти і науки.
 • ГО «Асоціація сільського розвитку». Проєкт «Самоорганізація сільських жінок для протидії епідемії короновірусу» 
  Короткий опис: За кошти фонду жінки-волонтерки організації закупили матеріали і займаються пошиттям 500 захисних медичних костюмів, які будуть безкоштовно передані медикам Житомирщини.
 • Українська фундація правової допомоги. Проєкт «Посилення захисту від коронавірусної інфекції працівників ІТТ та осіб, які тримаються в ІТТ»
  Короткий опис: Організація займається закупівлею та передачею засобів захисту для 6 ізоляторів тимчасового тримання Національної поліції України у яких запроваджується система Custody Records (Дніпро, Херсон, Кропивницький, Сарни, Харків та Сєверодонецьк).
 • Благодійний Фонд імені Митрополита Андрея Шептицького. Проєкт «Допомога у придбанні засобів захисту для медичних капеланів (священиків) Української Греко-Католицької Церкви для успішного надання духовної та психологічної підтримки для медичних працівників та хворих» 
  Короткий опис: Фонд закупить засоби захисту та дезінфекції для 120 медичних капеланів, що працюють у 152 медичних закладах. Це дозволить продовжити безпечне надання духовної та психологічної підтримки для медичних працівників та хворих у цих лікарнях. 
 • Благодійна організація «Благодійний фонд «Восток-СОС». Проєкт Швидка онлайн-допомога мешканцям прифронтових територій сходу України в умовах пандемії COVID-19»
  Короткий опис: Проект включає в себе кілька компонентів: психологічну допомогу ВПО, чиї життєві обставини повторно погіршились у зв’язку з пандемією, моніторингу потреб медичних закладів Луганської області та координацію постачання туди медтоварів, а також закупівлю та передачу в опорні лікарні Луганщини засобів дезінфекції
 • ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». Проєкт «Відкритий ринок»
  Короткий опис: Проект допоможе фермерам, які втратили можливість збуту продукції на ринках, продавати їх напряму покупцям. На вже створеному майданчику жителі сіл розміщують пропозиції з продажу овочів, фруктів, м’яса та молока, а жителі міст замовляють їх з доставкою. Кошти підуть на промоцію майданчика.
 • ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги». Дослідницький проєкт «Визначення потреб засобів індивідуального захисту у випадку спалаху  COVID-19»
  Короткий опис: Експерти проекту здійснять комплексний аналіз використання засобів захисту медиками і нададуть рішення щодо найбільш ефективного прорахунку потреб лікарень. Міністерство охорони здоров’я отримає готовий «калькулятор потреб» та нормативні документи для його роботи.
 • Благодійни фонд «Харків з тобою». Проєкт «Центр допомоги «STOP COVID-19. Харківська область»
  Короткий опис: Активісти планують втілити комплексний проект з координації волонтерської протидії наслідкам коронавірусу у Харківській області: від проведення інформаційних кампаній до пошиву засобів захисту та матеріальної допомоги вразливим групам.
 • ГО «Кращий Сихів». Проєкт «RAZOM2020».
  Короткий опис: РАЗОМ2020 це платформа, що запущена у Львові, для допомоги лікарням, волонтерам, бізнесу і мешканцям конкретного регіону. Платформа збирає потреби від тих, хто потребує допомоги, та зводить їх з тими, хто її може надати. В рамках проєкту активісти поширять роботу платформи на всю Західну Україну.
 • ГО «Черіті Тюнер». Проєкт «Впровадження моніторингу за ефективністю використання цільової допомоги  медичним закладам України»
  Короткий опис: Організація працюватиме для збільшення публічності та доступності інформації щодо наданої допомоги медичним закладам. Інформація, що буде накопичуватися в реєстрі, дозволить відслідковувати цільове використання матеріалів та обладнання і запобігти зловживанням, з яким стикаються благодійники.
 • Кар’єрний портал Happy Monday. Проєкт «Антикризова кар’єрна допомога».
  Короткий опис: Внаслідок карантину більше сотні тисяч людей втратили роботу, а прогнози на рахунок «другої хвилі» та підвищення рівня безробіття є невтішними. Тому Happy Monday поставили собі за ціль допомогти людям, які потрапили під скорочення на роботі внаслідок карантину, людям, з низьким рівнем доходу, які наразі не можуть знайти роботу чи додатковий заробіток через економічну ситуацію в країні. В рамках проєкту буде масштабовано на регіони існуючу платформу безкоштовних професійних консультацій щодо працевлаштування, щодо складних професійних ситуацій від експертів-волонтерів шляхом об’єднання і взаємодопомоги професійної спільноти.
 • Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна». Проєкт «Made in Karpaty: підтримка малого бізнесу гірського регіону в умовах боротьби з наслідками пандемії COVID-19».
  Короткий опис: Метою проєкту є підтримка малого бізнесу Карпатського регіону України, які страждають від обмежень, обумовлених пандемією COVID-19, шляхом створення інструменту Інтернет-комерції, що надасть можливість продавати свою продукцію (зокрема, ювелірні вироби, одяг, кераміка, вироби з дерева, фермерська продукція тощо) без відвідування місця продажу покупцем.
 • Благодійна організація «Благодійний фонд «Разом для України». Проєкт: «Veteranius»
  Короткий опис: Завдання проєкту – допомогти ветеранам, волонтерам та мігрантам навчитися та здобути перший досвід в сфері ІТ. Під час COVID-19 ветерани часто втрачають або не можуть знайти роботу і потребують допомоги отримати додаткову професійну кваліфікацію. Втрата роботи найчастіше відбувається в сферах обслуговування, в той час як отримання знань в ІТ є актуальним, особливо коли нетехнологічні професії знаходяться в зоні ризику. Під час навчання учасники вивчатимуть веб-розробку та англійську мову, а також матимуть заняття з психологами.
 • Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень». Проєкт: «Бути ощадливим» – фінансова грамотність повнолітніх осіб з легкими інтелектуальними порушеннями»
  Короткий опис: Організація навчить фінансовій грамотності дорослих з інтелектуальними порушеннями. Оскільки люди з інтелектуальними порушеннями отримують державну допомогу на власних банківських картках та часто втрачають гроші через власні помилки, організація забезпечить доступ таких осіб, чиї заняття в реабілітаційних центрах закрито через карантин, до курсу фінансової грамотності завдяки залученню 50 індивідуальних асистентів-волонтерів, які індивідуально допоможуть користувачам онлайн курсу.
 • ГО «АРТ ДОТ». Проєкт: «Безпечний театр: Лабораторія нових типів роботи театрів в період пандемії»
  Короткий опис: Організація розробить набір методик і форматів для театрів, щоб вони могли безпечно продовжувати свою діяльність під час пандемії. Вони також фіксуватимуть набутий досвід у вигляді методички, щоб його можна було використовувати в Міністерстві культури та інформаційної політики, відповідних відомствах, державних та незалежних театрах.

Перейти на сторінку конкурсу “Людяність та взаємодопомога”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: