Пряма допомога медичним закладам та працівникам в рамках “Людяність та взаємодопомога”

«Людяність і взаємодопомога» – спільна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва Європейського Союзу в Україні на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні.

Ініціатива надає фінансову підтримку в таких категоріях: допомога закладам охорони здоров’я та медичним працівникам; самозарадність вразливих груп; повага до прав людини та доступне правосуддя; інформування та просвітництво; подолання соціально-економічних наслідків; психологічна допомога; інше.

На цій сторінці ми публікуємо переможців у категорії “Пряма допомога медичним закладам та працівникам”.

Подивитись переможців у інших категоріях можна тут.

Пряма допомога медичним закладам та працівникам

 • ГО «Хаклаб». Проєкт «Open source проєкт: кисневий концентратор для кисневої терапії пацієнтів COVID19»
  Короткий опис: Спільнота мейкерів розробляє креслення доступного кисневого концентратора з атмосферного повітря для апартів штучної вентиляції легень. Після розробки проекту креслення стануть безкоштовно доступні для усіх охочих до виробництва.
 • Благодійний фонд “АСАП Хотабич”. Проєкт «Рятувальна служба «ASAP RESCUE»
  Короткий опис: Волонтери організації надають допомогу мешканцям сіл та медикам у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Проект включає ремонт одного з апаратів штучної вентиляції легень, ремонт та підтримку роботи реанімобілів, що допомагають мешканцям прифронтових поселень, закупівлю засобів захисту.
 • ГО «Об’єднання відповідальних громадян». Проєкт «Підвези медика»
  Короткий опис: В умовах зупинки роботи громадського транспорту, волонтери організації безкоштовно возять медиків Кривого Рогу з дому до лікарень та назад.
 • Старобільська районна організація профспілки працівників охорони здоров’я України. Проєкт «Збереження наявних кадрів медичних працівників від випадків професійної захворюваності і смертності, під час надання ними медичної допомоги хворим на коронавірус, та створення безпечних умов для пацієнтів в КНП «Старобільське РТМО» у регіоні проведення операції об’єднаних сил України»
  Короткий опис: За кошти проекту волонтери закупили засоби захисту та дезінфекції для медиків та лікарень Старобільського району Луганщини і забезпечили їх безперебійну роботу.
 • ГО «Д.О.М.48.24». Проєкт «Допомога швидкій»
  Короткий опис: Волонтери проекту налагодили у Івано-Франківську систему взаємодії з медиками міста і оперативно допомагають їм засобами захисту. Кошти проекту були об’єднані з уже зібраними коштами від підприємців міста і пішли на допомогу бригадам швидкої допомоги.
 • Благодійний фонд паліативної допомоги «ЛаВіта». Проєкт «Підтримка паліативних відділень, пацієнтів та седичного персоналу»
  Короткий опис: В рамках проекту волонтери закуповують та розсилають засоби індивідуального захисту та дезінфекційні речовини у паліативні та хоспісні відділення лікарень у 5 регіонах України: Рівненській, Івано-Франківській, Львівській, Харківській областях та місті Києві.
 • Міжнародний благодійний фонд «Галицька громада». Проєкт «Захистимо медиків Тернопільщини»
  Короткий опис: Організація ставить за мету захистити та Тернопільщині від зараження лікарів і медперсонал. Вони координують збір коштів від підприємців регіону, які витрачаються, переважно, на необхідні лікарям засоби індивідуального захисту.
 • ГО «Мейкер Хаб». Проєкт «Швидке виготовлення засобів персонального захисту для лікарів»
  Короткий опис: На приватних 3d-принтерах мейкери-волонтери друкують та складають захисні екрани для лікарів. Завдяки співпраці з фондом вони збільшили потужність виробництва з 40 на день до 120 екранів на день. Усі екрани безкоштовно передаються в лікарні.
 • ГО «Центр громадських ініціатив «Східна Брама». Проєкт «Допомога маріупольській міській лікарні швидкої медичної допомоги»
  Короткий опис: Волонтери проекту підвозять медиків з Маріуполя та найближчих сіл до місць їх роботи в умовах відсутності громадського транспорту. Кошти йдуть на закупівлю засобів захисту та дезінфекції для цих водіїв.
 • ГО «Правозахист «ЗОР». Проєкт «Допомога лiкарням з засобами захисту вiд коронавiрусу та незахищиним нац меншинам»
  Короткий опис: У Прилуках Чернігівської області роми організувались у волонтерську групу, яка поставила за мету допомогти місцевій лікарні. Завдяки гранту громада закупить більше засобів індивідуального захисту для медиків міста.
 • ГО «Місцевий осередок молодіжної організації «Пласт – національна скаутська організація України». Проєкт «You will see»
  Короткий опис: Завдяки проекту 3 тисячі медиків з Києва отримають захисні екрани, які виготовляють самі пластуни. Всі отримані кошти підуть на закупівлю витратних матеріалів та оплату послуг порізки, а понад 60% бюджету організація вже зібрала від благодійників «Пласту».
 • ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Проєкт «Help doctors – save lives»
  Короткий опис: На п’яти 3d-принтерах активісти виготовляють захисні екрани та розхідні матеріали для апартів штучної вентиляції легень, що безкоштовно постачаються у лікарні Вінницької області. Завдяки проекту вдасться закупити матеріали та додаткову техніку для 3d-друку, щоб збільшити допомогу лікарням.
 • Громадська організація “Центр розвитку самоврядування “Соціум”. Проєкт «Забезпечення роботи спецмаршруту для медичних працівників Корнинської громади»
  Короткий опис: Після заборони на приміські перевезення, організація запустила спеціальну розвозку для 121 медичного працівника регіону, що надали відповідні підтверджуючі документи з місця роботи. Проєкт допоможе частково оплатити роботу перевізника і продовжити доставку медичних працівників до місця роботи.
 • Новомиколаївська сільська рада Скадовського району Херсонської області. Проєкт «Захист Новомиколаївської громади від Covid-19»
  Короткий опис: Першочерговим завданням проєкту є захист медичних працівників громади через забезпечення захисними костюмами та придбання необхідного обладнання (безконтактні термометри, пульсоксиметри) для лікарні з метою швидкого реагування на загрози коронавірусу.
 • ГО «Науково-мистецька платформа Острів». Проєкт «Виготовлення захисних щитків для медиків»
  Короткий опис: Спільно з медиками, мейкери з Університету будівництва і архітектури розробили нову зручнішу конструкцію захисного щитка. Кошти проєкту підуть на друк нових захисних щитків, а також на переробку пластику з вже використаних щитків.
 • ГО «Відродження України – Закарпатської області». Проєкт «Підтримка у наданні стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 у Закарпатті»
  Короткий опис: Для «Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака» буде закуплено два кисневих концентратора, які необхідні для лікуввання хворих на коронавірус середнього ступеню важкості. Усі витрати на доставку та адміністративний супровід на себе узяла організація.
 • ГО «Гірський рятувальний центр». Проєкт «Кварц-допомога Прикарпаттю»
  Короткий опис: Організація дослідила, що у більшості лікарень Івано-Франківщини не вистачає кварцевих ламп для ефективної дезінфекції приміщень. Проєкт передбачає закупівлю і передачу по 4-5 кварцевих ламп в 10 лікарень Прикарпаття, де найбільше пацієнтів з симптомами інфекційних захворювань.
 • Правозахисне товариство «Співдружність». Проєкт «Допомога опорній інфекційній лікарні в м.Одеса пд час пандемії, викликаної COVID-19»
  Короткий опис: В рамках проєкту передбачається закупівля критично-необхідних медичних товарів для Одеської обласної інфекційної лікарні (опорної у прийнятті хворих на КОВІД-19), а також закупівля та 1 раз на 3 дні доставка продуктових наборів медичним працівникам, які мають найменші заробітні плати (санітари, мед сестри, працівники приймального відділення).
 • Комунальне підприємство «Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова». Проєкт:  Залишаймося сильними. Короткий опис: Підтримка базових потреб Славутської ЦРЛ у боротьбі з коронавірусом Завдяки проєкту 30 лікарів Славутської центральної районної лікарні пройдуть 3-денне навчання у малих групах щодо протидії синдрому вигорання в роботі з хворими на COVID-19, а також будуть закуплені засоби захисту та пульсоксиметри.
 • Благодійна організація «Фонд громади Вознесенська». Проєкт:  Телемедецина для покращення якості медичних послуг в період пандемії Covid 19.
  Короткий опис: Фонд планує повноцінно запровадити використання телемедицини на базі Вознесенського центру надання первиної медичної допомоги та Вознесенської багатопрофільної лікарні. Будуть закуплені засоби для проведення віддаленої діагностики пацієнтів та програмне забезпечення для обміну інформації між лікарями.
 • Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради». Проєкт «Впровадження інфекційної безпеки на територіях ОТГ, що обслуговуються КНП «ЦПМСД Пришибської сільської ради».
  Короткий опис: Експерти проєкту будуть оцінювати вжиті заходи проти COVID-19 та розробляти інструкції для управлінців, зокрема стратегій закупівель засобів захисту та знезараження, а також рекомендацій з підготовки комунікаційних матеріалів щодо інфекційної безпеки.
 • Благодійний фонд допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза». Проєкт «Психологічно-духовна реабілітація медичних працівників».
  Короткий опис: Організація планує організувати три 4-денні реабілітації в Карпатах для медпрацівників, які постійно працювали під час пандемії. Це будуть психологічні тренінги на розвантаження та попередження емоційного вигорання, індивідуальні психологічні та духовні консультації, молитви, екскурсії, мистецькі програми.
 • Комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська лікарня «Міської ради міста Кропивницького». Проєкт «Придбання засобів індивідуального захисту та портативного дефібрилятора з функцією синхронізації для безпосереднього надання екстренної невідкладної допомоги хворим на COVID-19 в умовах стаціонару № 1 комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня» Міської ради міста Кропивницького».
  Короткий опис: У зв’язку з тим, що Центральну міську лікарню Кропивницького визначено опорним закладом з наявними 125 інфекційними ліжками для хворих на COVID-19, в рамках проєкту буде забезпечено медичний персонал засобами індивідуального захисту та портативним дефібрилятором з функцією синхронізації для інфекційного відділення, що покращить надання екстреної невідкладної медичної допомоги тяжкохворим на коронавірус.
 • КНП «Могилів-Подільський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Могилів-Подільської міської ради. Проєкт «Надійний захист на роботі може зберегти здоров’я та врятувати життя».
  Короткий опис: Одним з найгостріших питань під час роботи закладу залишається питання запобігання поширенню інфекцій, як серед медичних працівників, так і серед пацієнтів, тому необхідне зміцнення матеріально-технічної бази. Тому в рамках проєкту відбудеться заміна застарілих та несправних бактерицидних ламп на сучасні для безпечного перебування в приміщені медичного закладу працівників і пацієнтів.
 • Кіровоградська регіональна ГО Захісників Вітчизни «Бойове братство». Проєкт «Oxygen – це життя».
  Короткий опис: В рамках проєкту організація здійснить закупівлю 4 апаратів кисневого концентратора марки Oxygen concentrator BIOMED 7F-10 та 5 інгаляторів компресійних для фізіотерапевтичних процедур марки Flaem Nuova F1000, яких потребує Кіровоградська обласна лікарня. Серед хворих на COVID-19 у Кіровоградській області велика кількість ветеранів АТО та члени їх сімей, які вже сьогодні потребують якісної медичної допомоги і на підтримку яких буде проведено краудфандінгову кампанію для їх реабілітації внаслідок коронавірусу.
 • Благодійний фонд «ХАРКІВ З ТОБОЮ». Проєкт «Забезпечення лікарів опорних лікарень захисними шоломами PARP».
  Короткий опис: В Україні 20% серед усіх заражених — медичний персонал. Саме тому Фонд забезпечить лікарів захисними шоломами PARP за підтримки “Гараж хаб – публічна майстерня”, що дозволить зекономити кілька сотень тисяч гривень, а головне – виготовити засоби індивідуального захисту найвищого рівня, щоб вберегти медиків. Крім того, планується, що документація шоломів буде викладена у відкритий доступ, що дозволить підприємцям самостійно їх виготовляти.
 • ГО «Центр Права». Проєкт: «Медики рятують наші життя – ми захищаємо їхні права!»
  Короткий опис: Проєкт спрямований на захист прав та надання безоплатної правової допомоги медичним працівникам шести медзакладів Черкаської області, які ризикують своїм здоров’ям під час виконання своїх обов’язків у боротьбі з COVID-19
 • ГО «Злагода життя». Проєкт: «Допомога медичному персоналу КУ «Ходорківський психоневрологічний інтернат» в протидії COVID 19»
  Короткий опис: Громадська організація допомагає медичним працівникам Ходорківського психоневрологічного інтернату, де проживає 183 особи з обмеженими можливостями – у боротьбі з COVID 19. Серед них – люди старше 60 років, які потребують постійного догляду та тісного контакту з медперсоналом. Тому в рамках проєкту організація забезпечить медиків усім необхідним для проживання там, допоможе при транспортуванні до лікарень та закупівлі дезінфікуючих засобів та ЗІЗ.
 • Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка» Новокаховської міської ради. Проєкт: «Допомога закладам охорони здоров’я та медичним працівникам»
  Короткий опис: Через велике навантаження на медперсонал Нової Каховки у рамках проєкту організація придбає ЗІЗ; встановить кіоски для безперебійної дезінфекції рук та вимірювання температури; проводитиме навчальні заходи для медичного персоналу щодо використання нових протоколів лікування COVID.
 • ГО «Центр розвитку місцевих громад». Проєкт: «Громадська кампанія з психологічної підтримки лікарів, що працюють в інфекційних лікарнях Донеччини «Ти не один»
  Короткий опис: Медики, які працюють в умовах боротьби з коронавірусом, мають дуже високий ризик розвитку синдрому професійного вигорання. Тому в рамках проєкту Центр організовує індивідуальні психологічні консультації для 280 медичних працівників Донеччини; проведе онлайн-навчання для 140 медичних працівників щодо взаємодії з пацієнтами Covid19.
 • КНП ЛОР «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ». Проєкт: «Підтримка колективу Львівського ОХМАТДИТу в умовах епідемії COVID 19»
  Короткий опис: ОХМАТДИТ визначено опорною дитячою лікарнею у Львівській області для лікування коронавірусної інфекції. Для надання якісної допомоги дітям, а також, для того, щоб захистити медиків від інфікування COVID 19, у рамках проекту лікарня придбає ЗІЗ, антисептики, відсмоктувачі, витратні матеріали тощо. А також – планується працювати над запобіганням синдрому вигорання медичних працівників у формі квест-гри на свіжому повітрі.
 • Фонд Громади «Подільська громада». Проєкт: «Сила в команді»
  Короткий опис: Організація буде працювати над запобіганням професійного вигорання медичних працівників Вінницької міської лікарні. Тому в рамках проєкту Фонд організує відпочинок для працівників лікарні, а також проведе спільні обговорення щодо бачення майбутнього лікарні та допоможе реалізувати декілька важливих ідей для розвитку лікарні.
 • Комунальне некомерційне підприємство «Хотинська районна лікарня» Хотинської районної ради. Проєкт: Захистимо медичних працівників разом! Разом дієвіше!
  Короткий опис: Проєкт має на меті знизити захворюваність медиків на 30 % шляхом забезпечення протягом шести місяців належних та безпечних умов праці. Серед заходів: забезпечення засобами індивідуального захисту, санітарно-гігієнічними наборами та медичним обладнанням медичного, які необхідні для надання невідкладної допомоги хворим на COVID-19. А також – організація навчальних візитів.
 • ДонорUA. Проєкт: ДонорUA AID: Стоп коронавірус
  Короткий опис: В рамках проєкту буде створено спільний прозорий майданчик для лікарень, постачальників, благодійних фондів та бізнесів, який дозволить безперебійно забезпечувати медичні заклади, де лікують хворих на коронавірус, засобами індивідуального захисту та обладнанням.
 • Громадська організація “Злагода життя”. Проєкт: Допомога медичному персоналу комунальної установи “Ходорківський психоневрологічний інтернат” у протидії COVID-19
  Короткий опис: В рамках проєкту організація закупить для медиків засоби індивідуального захисту та обладнання для дезинфекції. 
 • КНП “Жидачівська ЦРЛ”. Проєкт: Забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників опорної КНП “Жидачівська ЦРЛ”
  Короткий опис: Щоб зберегти здоров’я медичних працівників, лікарня організує закупівлю багаторазових захисних костюмів, масок, шапочок, рукавичок тощо.
 • РОЧБО «Серце дітям України». Проєкт: Придбання мобільного рентген апарату для діагностики пацієнтів з важким перебігом COVID-19
  Короткий опис: В рамках проекту організація придбає переносний рентген апарат IMAX 1010 V для Рівненської обласної дитячої лікарні. Крім того, передбачено проведення первинного інструктажу та навчання медичних працівників, що використовуватимуть обладнання для діагностики невідкладних станів.
 • КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ДРУЖКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ”. Проєкт: Забезпечення лікарні засобами індивідуального захисту та медичним обладнанням
  Короткий опис: Для боротьби з COVID-19.лікарня потребує засобів індивідуального захисту та деякого медичного обладнання, яке буде закуповуватись в рамках «Людяність та взаємодопомога». Зокрема: маски, респіратори, халати ізоляційні, шапочки медичні, бахіли, рукавички, захисні щитки та окуляри, безконтактний термометр для тіла, тонометр механічний, глюкометр, експрес-тести для глюкометра,тощо.
 • Благодійна організація Благодійний Фонд «Всеукраїнське об`єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)». Проєкт: “Допомога лікарям – шлях врятувати пацієнта, як вища задача під час пандемії COVID-19”
  Короткий опис: Проєкт спрямований на  підтримку лікарів, створивши для них безпечне емоційне і психологічне середовище під час їх роботи, зокрема орзанізувавши групи взаємодопомоги. Також в рамках проєкту буде закуплено засоби індивідуального захисту, антисептичні розчини, витратні матеріали та просте обладнання медичного призначення.
 • Чемеровецька селищна рада. Проєкт: Stop COVID-19
  Короткий опис: Спостерігаючи другу хвилю масового захворювання, Чемеровецька лікарня потребує дрібне медичне обладнання, витратні матеріали для щоденного використання, що буде закуплено в рамках конкурсу. Також Чемеровецька селищна рада організує надання юридичної допомоги медичному персоналу.
 • БО “Благодійний фонд паліативної допомоги “ЛаВіта”. Проєкт: “Дихати. Пацієнти мають право на кисень”
  Короткий опис: Організація планує закупити 3 кисневих концентратора потужністю 5 л кисню, та 1 концентратор на 10 літрів. Також будуть закуплені розхідні матеріали, щоб забезпечити роботу обладнання мінімум на рік та пульсоксиметри для контролю за станом пацієнта.
 • Громадська організація “Злагода життя”. Проєкт: Допомога медичним працівникам сільських лікарень Попільнянської об’єднатої територіальної громади у протидії КОВІД-19
  Короткий опис: Для протидії коронавірусу організація забезпечить засобами захисту сільські лікарні Попільнянщини, адже громада вже знаходиться у “помаранчевій” зоні, тож постає питання про безпечниі умови праці для медичних працівників.

Проєкти, де відбудеться пряма закупівля Фондом для лікарень, вказаних заявниками:

 • ГО “Степ”. Проєкт “Запобігання поширенню COVID-19 серед мешканців Широківської громади”
 • КНП “Сарненська ЦРЛ” Сарненської районної ради. Проєкт “Забезпечення засобами індивідуального захисту працівників опорної лікарні КНП “Сарненська ЦРЛ”
 • Херсонська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Проєкт “Захистим медичних працівників”
 • Станіславська сільська рада. Проєкт “Ми залишаємось тут заради вас. Будь ласка, залишайтесь вдома заради нас!”
 • Закарпатський Фонд Підтримки Підприємництва “ТЕС Фонд”. Проєкт “Забезпечення базових потреб лікарів для протидії коронавірусу”
 • Громадська організація «Територія Нових Змін». Проєкт “#STOP_virus” 
 • Тісна Оксана Іванівна (для Волинської обласної клінічної лікарні № 2). Проєкт “Захист лікаря ( допомагаємо супергероям)”
 • ГО “Рада міста”. Проєкт “Забезпечення респіраторами медичних працівників КНП “Стебницька міська лікарня” Дрогобицької міської ради”
 • Мамаївська ОТГ Кіцманського району Чернівецької області. Проєкт “Безпека медичних та соціальних працівників в епіцентрі захворювання COVID-19 в Чернівецькій області”
 • Департамент міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської цивільно військової адміністрації

Перейти на сторінку конкурсу “Людяність та взаємодопомога”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: