Правова допомога і правозахист в рамках “Людяність та взаємодопомога”

«Людяність і взаємодопомога» – спільна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва Європейського Союзу в Україні на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні.

Ініціатива надає фінансову підтримку в таких категоріях: допомога закладам охорони здоров’я та медичним працівникам; самозарадність вразливих груп; повага до прав людини та доступне правосуддя; інформування та просвітництво; подолання соціально-економічних наслідків; психологічна допомога; інше.

На цій сторінці ми публікуємо переможців у категорії “Правова допомога і правозахист”.

Подивитись переможців у інших категоріях можна тут.

Правова допомога і правозахист

 • ГО «Львівське юридичне товариство». Проєкт «Сприяння юридичному захисту прав людей від незаконних звільнень під час карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби»
  Короткий опис: В рамках проекту у Львові почав діяти волонтерський Центр захисту прав людей від незаконних звільнень, який надає консультації, проводить досудову медіацію та надає правову допомогу. Додатково організація проводить інформаційну кампанію щодо прав робітників через випуск нової телепрограми на ТРК «Перший Західний»
 • Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини в Запорізькій області. Проєкт «Посилення захисту населення під час пандемії у м. Запоріжжі» 
  Короткий опис: Проєкт полягає у наданні психологічної та юридичної допомоги жителям Запорізької області, які зіштовхнулися з негативними наслідками пандемії коронавірусу.
 • ГО «Україна без тортур». Проєкт «Забезпечення моніторів національного превентивного механізму засобами індивідуального захисту для безпечного впровадження діяльності моніторингу місць несвободи на предмет порушення прав людини»
  Короткий опис: Проект допоможе закупити засоби індивідуального захисту для активістів, що моніторять умови утримання людей у місцях несвободи – в’язницях, СІЗО, спеціалізованих інтернатах тощо. Це допоможе виявити проблеми з дотриманням прав людини у таких місцях та убезпечити від поширення там вірусу.
 • Громадська організація «Центр реформ, демократії та права». Проєкт «Громадська підтримка опорних медичних закладів в боротьбі з Covid-19 у м. Запоріжжі»
  Короткий опис: З початку перебігу пандемії коронавірусу Covid_19 в Україні зародилась криза дотримання прав та законних інтересів медиків. Експерти проєкту надаватимуть первинну безкоштовну правову допомогу лікарям та середньому медичному персоналу. Також медики зможуть звернутися по психологічну допомогу.
 • Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних. Проєкт «Захист персональних даних в системах відеоспостереження за дотриманням публічного порядку»
  Короткий опис: В умовах карантину та обмежень прав на пересування громадян, актуалізувалися питання збору, використання та захисту персональних даних українців, зокрема, через системи відеостеження. Експерти асоціації прагнуть розробити стандарти у цій сфері і пролобіювати їх прийняття на рівні правоохоронних органів.
 • Благодійна організація «Благодійний фонд «Право на захист». Проєкт: Юридичний порадник на базі Facebook для осіб, які постраждали внаслідок конфлікту».
  Короткий опис: Експерти організації планують протягом 4 місяців публікувати правоосвітницький контент з юридичними порадами для ВПО та жителів лінії розмежування, а також запустити спеціальний чат-бот з такими ж порадами. Це має покращити доступ до правосуддя в умовах карантинних обмежень.
 • Громадська організація «Львівське юридичне товариство». Проєкт: «Громадський моніторинг стану дотримання трудових прав працівників в умовах карантину».
  Короткий опис: Експерти організації проведуть дослідження стану дотримання трудових прав працівників в умовах карантину і підготують Громадський звіт з оцінки ефективності державної політики у сфері реалізації та захисту трудових прав працівників в умовах карантину, що міститиме, в т.ч. рекомендації з покращення цієї політики.
 • Закарпатський Фонд Підтримки Підприємництва «ТЕС Фонд». Проєкт: «Правова допомога як ключовий інструмент,  спрямований на сприяння громадянам у вирішенні життєвих кризових питань, захист їх прав та інтересів, доступність правосуддя, під час пандемії covid-19»
  Короткий опис: Фонд надаватиме правову допомогу громадянам, які не мають фінансової можливості, у вирішенні кризових питань, захисті їх прав та інтересів під час пандемії covid-19. Серед них: чоловіки/жінки у сімейних правовідносинах; працівники підприємств у трудових правовідносинах; боржники кредитних зобов’язань у економічних правовідносинах; ромські громади; бездомні; жертви домашнього насильства; люди з інвалідністю; родини, зайняті у неформальному секторі економіки та з низьким рівнем доходу; біженці та шукачі притулку. Також організація інформуватиме населення області про шляхи, засоби та можливості, які надає держава для захисту прав у соціально-економічній, трудовій, сімейній, економічній сферах суспільства.
 • Центр політико-правових реформ. Проєкт: «Діяльність системи кримінальної юстиції під час карантину: вивчені уроки»
  Короткий опис: Проєкт має на меті надати комплексний аналіз реагування системи кримінальної юстиції (роботи поліції, органів прокуратури, суду, пенітенціарної системи) на виклики, які постали через пандемію COVID-19. Організація планує підготувати низку тематичних публікацій про ефективність реагування системи кримінальної юстиції на ці виклики.
 • ГО “Україна без тортур”. Проєкт: Дотримання прав клієнтів пробації в умовах боротьби та подолання наслідків епідемії
  Короткий опис: Проєкт направлений на вирішення проблемних аспектів обмежень прав клієнтів пробації. Задля цього організація буде проводити моніторинг стану застосування до клієнтів пробації попереджень та направлення до суду матеріалів про поміщення засуджених до в’язничних установ, змін умов відбування покарань, через порушення виконання ними обов’язків у зв’язку з карантинними обмеженнями; розробить алгоритми дій для органів пробації щодо оцінки причин порушень̈ в умовах карантину; здійснять аналіз бюджетних коштів Центру пробаціі; впровадять у діяльність органів пробації нові інструменти.
 • Громадська організація “Центр дослідження суспільства” (Cedos). Проєкт: Підзвітність органів правопорядку: аудит державної системи збору даних про безпеку в Україні
  Короткий опис: В рамках проєкту організація проаналізує наявну систему збору даних про безпеку і застосування заходів поліцейського примусу, а також її використання для оцінки роботи органів правопорядку в Україні та розробить рекомендації щодо удосконалення збору відомчих даних про безпеку заради збільшення підзвітності органів правопорядку для ефективного виконання їхніх функцій при належному дотриманні прав людини.
 • ГО “Нікопольський центр духовної та соціально-психологічної реабілітації “Відкриті двері” (м. Нікополь). Проєкт “Правова та інформаційна допомога – просвітницька діяльності задля дотримання безпеки і з належною повагою до прав людини, в умовах пандемії COVID-19”
  Короткий опис: Організація проведе навчальні семінари для працівників Нікопольського відділу поліції та муніципальної варти, аби підвищити рівень знань про права людини, а також розробить інформаційний буклет з основними правилами карантину для населення міста. Крім цього, передбачено створення громадської приймальні та гарячої телефонної лінії для надання правових консультацій у разі порушень прав населення пов’язаних із карантинними заходами. Для мешканців віддалених сіл Нікопольського району функціонуватиме виїзна правова допомога.
 • ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини”. Проєкт “Центр захисту прав людини для протидії COVID-19”
  Короткий опис: В рамках проєкту організація створить “гарячу” телефонну лінію та онлайн-чат, на яких юристи надаватимуть екстрену правову допомогу мешканцям Харківської області, а також допомагатимуть у складенні позовів чи заяв, у випадку порушень їхніх прав. Усі корисну правову інформацію буде також поширено у соц-мережах. Окрема частина проєкту полягає у ініціюванні збору коштів на потреби медиків й вразливих груп, а також безпосередній закупівлі товарів першої необхідності для літніх людей.
 • ГО “Подільський центр прав людини”. Проєкт “Наше життя залежить від нас”
  Короткий опис: Завдання проєкту полягає у забезпеченні правовим захистом людей, яких звільняють з роботи в умовах пандемії у Вінницькі області, а також в інформуванні працівників комунальних і приватних підприємств щодо їх трудових прав й підвищення їхньої фінансової грамотності.

Перейти на сторінку конкурсу “Людяність та взаємодопомога”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: