У Будинку воїна відбулась зустріч Віцепремʼєрки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з родинами зниклих безвісти

Втрачати близьких, коханих на війні – невимовний біль. Та не меншого болю завдає очікування звістки про долю близької людини, яка вважається зниклою безвісти. 

Команда Першого жіночого ветеранського простору “Рехаб” за підтримки фонду “Відродження” майже рік працює над тим, аби комунікація між родинами зниклих безвісти і загиблих та державою відбувалась на місцях і була ефективною, як з правової точки зору, так і з психологічної. Аби родини мали доступ до інформації про пошуки тіла, могли звернутись до відповідних органів для реалізації своїх прав. Втім, досі залишаються не розвʼязані питання.

“На сьогодні родини зниклих безвісти досі не мають за законом права на безоплатну правову допомогу., – говорить Ольга Гальченко, менеджерка програми “Громадянська стійкість” нашого Фонду, – Деякі питання, як, наприклад встановлення факту смерті, на жаль, можуть бути вирішені тільки через суд. І це – проблема, над вирішенням якої ми працюємо спільно з Координаційним центром з надання безоплатної правової допомоги і ветеранськими організаціями.”.

Робота ведеться, зокрема, і щодо зміни законодавства. Адже без рішення суду люди можуть роками значитись зниклими безвісти, а їх родини не мають можливості реалізувати свої права. Такі родини потребують супроводу юристів та адвокатів. І що не менш важливо, їх мають чути представники влади.

8 лютого відбувся один із таких діалогів, у ветеранському просторі “Будинок воїна”. Віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук поспілкувалася з родинами героїв та зниклих безвісти. Під час цієї зустрічі обговорили механізми повернення та пошук тіл зниклих безвісти родинам, а також психологічну підтримку сімей військовослужбовців у цивільному житті.

Для представників влади важливо було почути проблеми з якими стикаються родини загиблих та зниклих безвісти, а також ветеранські простори, які надають допомогу.

“На сьогодні для нас важливо було обмінятися інформацією аби влада почула з якими проблемами стикаються родини захисників, зниклих безвісти та полеглих Героїв. Такі зустрічі важливі коли ми можемо донести певну інформацію не тільки для ветеранських просторів, але й до влади. Саме сьогодні це яскравий приклад коли родини могли поставити свої проблемні запитання до представників влади. Дякую, що ми були почуті і сподіваємось, що багато питань будуть вирішені найближчим часом”, – підсумувала  Марія Петришин, голова Першого жіночого ветеранського простору “Рехаб”.

Міжнародний фонд “Відродження” і надалі підтримуватиме роботу організації, визначаючи усунення прогалин в захисті сімей загиблих і тих, хто чекає, як один з пріоритетів роботи у 2024 році. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: