153 тренінги і 2700 консультацій: результати проєкту Благодійного фонду “Рокада”

За фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” команда проєкту Благодійного фонду “Рокада” надавала юридичну допомогу та організовувала тренінги для посилення інтеграційних та грантових спроможностей громад з липня 2023 року до квітня 2024 року. Юристи проєкту працювали у складі мобільних бригад у Івано-Франківській, Волинській, Львівській, Рівненській, Чернівецькій областях, а також надавали онлайн консультації бенефіціарам з Київської, Чернігівської, Хмельницької, Волинської, Тернопільської та Житомирської області.

За майже рік своєї діяльності юристи надали 963 онлайн-консультації1741 офлайн-консультацію із різних питань правового характеру та здійснили 238 юридичних супроводів. Окрім надання безоплатної правової допомоги, юристи фонду провели понад 40 інформаційних сесій та тренінгів для ВПО, керівників МТП, представників соціальних служб впродовж реалізації проєкту. 

Команда працювала з найрізноманітнішими кейсами бенефеціарів та допомагала вирішувати важливі питання, що стосувалися їхніх прав та можливостей.

Юридичні консультації та забезпечення юридичного супроводу сприяли збільшенню кількості вирішених питань бенефіціарів. Зазначимо, що зусиллями юристів Фонду, вдалося перевести внутрішньо переміщеного українця, студента Луганського державного медичного університету на бюджетне місце. А бенефіціарка, яка 20 років не мала жодних документів, отримала ІПН та змогла зареєструвати місце проживання, виготовити банківську картку та подати заяву на офіційне працевлаштування.

Важливі кейси, якими пишається наша команда – це допомога в отриманні статусів інвалідності внаслідок мінно-вибухових травм та пільг, що передбачені для людей з цим статусом.

За результатами роботи юристів, бенефеціарам, які зверталися до “Рокади” з цим питанням, надано соціальні виплати, встановлено факт, що вони постраждали внаслідок війни, нараховано відповідні пільги, передбачені законодавством. Окрім того, бенефеціари звернулися за перерахунком пенсії і відтепер отримують більшу суму, аніж ту, яку отримували до встановлення факту отримання поранення.

Також фахівці Фонду працювали з людьми, яким допомогли відновити документи, отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, займалися процесами розірвання шлюбу й включення місць компактного проживання до переліку МТП тощо.

Другою складовою проєкту, який було реалізовано за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, стала організація тренінгів, фасилітаційних сесій, сесій календарного планування для Рад ВПО, органів місцевого самоврядування, соціальних закладів та громадських об’єднань.

Фахівці “Рокади” провели 153 тренінги у Київській, Чернівецькій, Рівненській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській та Львівській областях. Онлайн тренінги також охопили учасників з Сумської, Житомирської, Дніпропетровської, Закарпатської, Кіровоградської, Запорізької, Полтавської, Миколаївської, Запорізької, Вінницької, Черкаської, Харківської та Одеської областей.

Понад дві тисячі осіб пройшли навчальні курси, долучилися до фасилітаційних сесій та сесій стратегічного планування для Рад ВПО.

Таке охоплення та зацікавленість наших колег не може не тішити, адже результат цих навчань є прикладом зростання соціальної згуртованості громади та підтримки реалізації соціально важливих інтеграційних проєктів. 

 Впродовж навчань учасники також мали змогу прослухали курси з таких тем як:

  • «Реалізація проєктів» (проєктний менеджмент та грантрайтинг),
  • «Фінансовий менеджмент проєктів»,
  • «Комунікація у громадському секторі або як ефективно «говорити» зі своєю цільовою аудиторією» (рівень PRO),
  • Цифрова комунікація у громадському секторі від А до Я» (для початківців),
  • Написання євроінтеграційних грантів,
  • Відкриття власної справи (спільно з Дія.Бізнес Центрами).

Після навчання громади подали понад 50 конкурсних заявок для отримання фінансування на реалізацію власних ідей. Частина громад та Рад ВПО брали участь в грантових конкурсах вперше. Представники Рад ВПО та мешканці місць тимчасового проживання, громади Хмельницької області, яких навчали фахівці “Рокади”, отримали фінансування на реалізацію суспільно важливих громадських проєктів від УВКБ ООН у загальному розмірі 450 000 грн.

До прикладу, Вижницька громада Чернівецької області спільно з тренерами проєкту заповнила аплікаційну форму та виграла грант (10 000 євро) для створення прогулянкових зон зі зручними еколавками та ліхтарями, аби залучити до місць дозвілля ще більше мешканців громади. 

Завдяки співпраці з відділами державної реєстрації громадських формувань у Хмельницькій, Волинській та Тернопільській областях, а також плідній співпраці з юристами проєкту, у громадах розпочався процес реєстрації громадських організацій, що допоможе в майбутньому залучати додаткове фінансування для розвитку громад!

Позитивним результатом навчань стала активізація Рад ВПО, які навчилися ефективно планувати свою діяльність у 2024 році, та відтепер вміють використовувати нові інструменти для залучення фінансових ресурсів для розвитку громади.

В рамках проєкту було залучено низку партнерів, зокрема: Дія Бізнес Центри (Тернопільська та Волинська області), Відділи державної реєстрації громадських формувань Управлінням державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (Хмельницька, Тернопільська та Волинська області), БФ “Право на захист”, Фонд Східна Європа, Українська академія лідерства, Львівська міська рада, обласні та міські молодіжні центри (Хмельницький, Чернівецький, Львівський, Івано-Франківський, Золочівський), Національний Еразмус, ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, ГО “Харківський інститут соціальних досліджень”, Івано-Франківське регіональне відділення ВАОМС “Асоціація міст України”, Львівське бюро євроінтеграції ЛМР, America House (м. Львів).

“Унікальність цього проєкту – це його багатогранність та гнучкість водночас. Щомісяця ми реагували на зміни та виклики: допомагали у роз’ясненні нових постанов, в отриманні відповідних статусів, відновленні втрачених документів та оформленні пошкодженого майна. Робота юристів виходила далеко за межі офісів чи державних установ, вони виїжджали у найвіддаленіші громади, працювали на місцях ракетних ударів. Найголовніше – це була робота на результат, навіть якщо на шляху до позитивних рішень юристи чули сотні відмов. Як керівниця проєкту, я пишаюсь кожною юристкою Фонду, усіма їхніми досягненнями, ініціативністю, людяністю і бажанням бути корисними.

Важливий показник успішності навчального компоненту – це постійні звернення від громад та Рад, які бачать результативність наших підходів до навчання і запрошують розвивати новостворені Ради ВПО та громадські об’єднання. 

Наостанок я б також хотіла подякувати команді Фонду, які допомагали реалізовувати цей проєкт, підтримували, надихали і радо відгукувалися на всі запропоновані ініціативи! 

Вірю, що проєкт має надзвичайний вплив на розвиток громади та позитивні зміни у житті кожного, хто звернувся до команди Фонду. Бо Рокада – це про підтримку, яку відчуваєш серцем, і це гасло стало невід’ємною частиною цього проєкту!”,  – зазначила керівниця проєкту “Відродження” Богдана Синякевич.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: