Повноширинний? Історія стрімкого успіху вирішення проблем розвитку в об’єднаних територіальних громадах

Oleg
Міжнародний фонд "Відродження"

“Європа без бар’єрів” опублікувала аналітичний звіт з результатами оцінки процедур набуття громадянства й оформлення дозвільних документів для іноземців, проведеної експертами ГО «Європа без бар’єрів».

Метою дослідження було сформувати комплексне бачення проблематики набуття громадянства і легалізації іноземців, сприяти реалізації прозорої міграційної політики в Україні.

Однією зі складових дослідження була серія напівструктурованих інтерв’ю з експертами та іноземцями, які мали досвід проходження процедур отримання громадянства або посвідок на проживання в Україні.

Всього було проведено тридцять вісім інтерв’ю, серед яких десять з експертами і двадцять вісім – з іноземцями та особами, які мали досвід набуття громадянства України. Респонденти представляли сімнадцять країн, зокрема Росію, Туреччину, Білорусь, Молдову, Грузію, Францію, Естонію, Польщу, Швецію, Італію, Німеччину, Китай, США, Ізраїль, Марокко, Ірак та окремі країни Африки.

Емілія Кларк

Для збалансування інформації, отриманої від користувачів послуг та експертів, було проведено контент-аналіз ЗМІ, аналіз судової практики, а також взято до уваги публічні коментарі представників органів влади щодо найбільш проблемних питань.

За підсумками дослідження було виділено такі проблемні елементи політики та процедур:

  • Отримання посвідок на постійне проживання та громадянства прив’язані до «дозволу на імміграцію», на видання яких щороку встановлюється квота за незрозумілими принципами, яка не відповідає реальним потребам суспільства. Наявність квоти спонукає іноземців до незаконних шляхів отримання дозволу поза квотами – через фіктивний шлюб або фальсифікацію територіального походження;
  • Отримання дозвільних документів супроводжують черги, складна багаторівнева комунікація з державними органами, складні процеси збирання необхідних документів;
  • Особливі складнощі у респондентів, виникали із оформленням довідки про володіння українською мовою, довідки про вихід із попереднього громадянства і довідки про відсутність судимості, реєстрації місця проживання.

Водночас за деякими параметрами було запроваджено кілька позитивних новацій. Це:

  1. Запровадження біометричних посвідок на проживання;
  2. Скорочення терміну оформлення посвідок на постійне і тимчасове проживання до 15 робочих днів;
  3. Запровадження пілотного проекту електронної черги для іноземців в Києві та створення умов для обслуговування іноземців у 18-ти центрах «Паспортний сервіс» Державного підприємства «Документ»;
  4. Запровадження сервісу перевірки стану оформлення документів.

Фотогалерея

Порівняльна таблиця

МІЖНАРОДНИЙ ФОНДРік ЗАСНУВАННЯЧАСТКА, %
Власна назва 1199820
Власна назва 2199920
Власна назва 3200020
Власна назва 4200140

Звіт створено під егідою Української Національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія». Проект «Громадська синергія» Проект «Громадська синергія» спрямований на посилення участі громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні шляхом розбудови інституційної спроможності та посилення діяльності Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. www.civic-synergy.org.ua/gromadska-synergiya

Життя окремої людини має сенс лише настільки, наскільки вона допомагає зробити життя інших людей більш гарним і благородним

Альберт Ейнштейн, НОБЕЛІВСЬКИЙ ЛАУРЕАТ
ВІДЕО: Хлібобулочні вироби

“Європа без бар’єрів” опублікувала аналітичний звіт з результатами оцінки процедур набуття громадянства й оформлення дозвільних документів для іноземців, проведеної експертами ГО «Європа без бар’єрів».

Метою дослідження було сформувати комплексне бачення проблематики набуття громадянства і легалізації іноземців, сприяти реалізації прозорої міграційної політики в Україні.

Однією зі складових дослідження була серія напівструктурованих інтерв’ю з експертами та іноземцями, які мали досвід проходження процедур отримання громадянства або посвідок на проживання в Україні.

Всього було проведено тридцять вісім інтерв’ю, серед яких десять з експертами і двадцять вісім – з іноземцями та особами, які мали досвід набуття громадянства України. Респонденти представляли сімнадцять країн.

Галерея

Грецькі чи римські викопалини у віденських, берлінських чи париських музеях – напів мертві, вони оживають на тлі атенського Акрополю чи римського Форуму?

71% громадян підтримують проведення публічних дебатів між найбільш рейтинговими кандидатами майбутніх президентських виборів – відповідні дані опитування оприлюднив у вересні 2018 року фонд “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва.

Проєкти, за які ми полюбили 2023 рік: версія Програм Фонду

Річний звіт Міжнародного фонду “Відродження” за 2020 рік

Тендер на проведення фінансового аудиту

Річний звіт Міжнародного фонду “Відродження” за 2019 рік доступний для перегляду

Видатному філантропу та благодійнику Джорджу Соросу – 90 років

Змінились умови конкурсу грантів «Людяність і взаємодопомога»

Презентація дослідження “Субкультура бідності в Україні”

Фонд “Відродження” на BookForum

Відкриваємо прийом заявок на конкурс стажування студентства в аналітичних центрах

Нова антикорупційна стратегія для України: якою вона має бути?

Еталонний? Історія стрімкого успіху вирішення проблем розвитку в об’єднаних територіальних громадах

Отримання посвідок на постійне проживання та громадянства прив’язані до «дозволу на імміграцію», на видання яких щороку встановлюється квота за незрозумілими принципами, яка не відповідає реальним потребам суспільства. Наявність квоти спонукає іноземців до незаконних шляхів отримання дозволу поза квотами – через фіктивний шлюб або фальсифікацію територіального походження.

Для збалансування інформації, отриманої від користувачів послуг та експертів, було проведено контент-аналіз ЗМІ, аналіз судової практики, а також взято до уваги публічні коментарі представників органів влади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: