Презентація дослідження “Субкультура бідності в Україні”

Центр близькосхідних досліджень та МФ “Відродження” запрошують на презентацію і обговорення результатів дослідження “Субкультура бідності в Україні”. Дослідження представляє науковий керівник проекту, д.і.н.. професор Оксана Міхеєва. Презентація відбудеться 9 жовтня об 14-00 в Київському центрі УКУ за адресою вулиця Івана Мазепи, 10A. Дослідження виконано за підтримки МФ “Відродження”.

Проведення системних реформ в сучасній Україні наражається на цілий комплекс специфічних світоглядних та поведінкових установок населення країни, в чималій мірі детермінованих не лише самою бідністю, а й специфічною «культурою (субкультурою) бідності», що має потенціал до самовідтворення. В широкому сенсі ми можемо говорити про культуру (субкультуру) бідності, яка стає способом життя значної кількості людей та набуває ознак спадковості. Формуванню такої культури сприяють як структурні чинники, так і суб’єктивні відчуття людей.

В даному дослідженні ми сфокусувалися передусім на суб’єктивних параметрах бідності і намагалися з’ясувати, як пересічна людина бачить сучасну соціальну структуру в Україні, як вона оцінює своє місце в цій соціальній структурі; яким чином люди конструюють «свою» та «інші» соціальні групи в залежності від доходів, якими є ключові параметри та критерії зарахування людей до тих чи інших соціальних груп в залежності від доходів; що є основними «сферами дискомфорту» для пересічної людини – де в першу чергу вона починає відчувати, що їй бракує грошей для підтримки бажаного способу життя; якими є основні реакції людини на відчуття подібного дискомфорту; якими, з точки зору опитаних громадян, є можливі шляхи подолання бідності.

Час польових досліджень: травень 2019 р. Географія проекту: Херсонська область (м. Скадовськ та м.Чаплинка). Вибір Херсонської області був зумовлений феноменом «одномоментної бідності» значного числа людей внаслідок анексії Російською Федерацією Кримського півострова. В результаті значна частина відпрацьованих економічних стратегій місцевих мешканців зазнала суттєвих трансформацій Обрані два міста районного значення, проте з різною спеціалізацією. Економічне життя населення Чаплинки більшою мірою пов’язане із сільськогосподарським виробництвом, мешканці Скадовська більшою мірою залежать від курортного бізнесу в літній період часу).

Висловлюємо подяку Альона Ращупкіна та Nata Zyk за допомогу в організації польового етапу дослідження

Попередня реєстрація https://docs.google.com/forms/d/1FyfIBbErugJ2hLcdSGJGpY-U1AuEn43YUgblVsIOZK0

Контактна особа Ігор Семиволос fidelukr@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: