Перша в України виїзна бригада «Хоспіс вдома»

У Луцьку відбулася презентація виїзної бригади «Хоспіс вдома». Медична служба працюватиме для хворих діток, які потребують спеціального догляду.

У Луцьку відбулася презентація виїзної бригади «Хоспіс вдома». Медична служба працюватиме для хворих діток, які потребують спеціального догляду.

БФ «СТОПРАК» на Волині взявся за складну тему – допомога хворим, які потребують паліативної допомоги. Першими кроками було прийняття відповідної програми підтримки цієї категорії громадян Луцькою міською радою, вже протягом року по області відбуваються тематичні навчання лікарів сімейної практики.

Сьогодні ж презентований проект виїзної бригади «Хоспіс вдома», аналогів якої в Україні ще немає.

Майже 350 малюків в обласному центрі потребують паліативної допомоги. Це не лише хворі на рак, а і діти з різними складними захворюваннями. Наразі ж турбота про цих пацієнтів здебільшого покладена на батьків. Держава не виділяє достатнього фінансування на ці потреби. За ініціативи Благодійного Фонду «СТОПРАК» та підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» на базі Комунального закладу «Луцька міська дитяча поліклініка» створюється виїзна бригада для надання паліативної допомоги маленьким лучанам та їх сім’ям.

Президент БФ «СТОПРАК» Маря Адамчук розповіла про те, що раніше фонд займався лише допомогою діткам, які хворіють на рак. Зараз ця системна робота добре налагоджена, а тому «СТОПРАК» вирішив взятися за ще одним важливий напрямок роботи – паліативну допомогу.

«Я щиро дякую усім, хто нас підтримує, в тому числі ЗМІ, які висвітлюють заходи, адже коли проблема замовчується, то на неї ніхто не звертає уваги», – зазначила Марія Адамчук. За її словами допомога важкохворим діткам – дуже складна річ, адже тут потрібно зважати не так на медичний як на соціальний та психологічний моменти. Однак вона переконана, що виїзна бригада допомагатиме родинам, які сам на сам опинились з великою бідою.

Проект «Хоспіс вдома» реалізовується на базі КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка». За словами головного лікаря Оксани Лєщинської для впровадження проекту спочатку відібрали 47 діток, які потребують хоспісної допомоги. Малюки мають різні діагнози, а відповідно вони й різної тяжкості. Тих, кого можна буде транспортувати доставлятимуть у денний стаціонар для процедур, до лежачих хворих їздитимуть самі лікарі.

Попередньо планується, що до складу бригади увійде лікар, медична сестра та психолог. Вони надаватимуть практичну допомогу, а також консультуватимуть батьків й пояснюватимуть, як правильно доглядати за хворими.

На початку проекту бригада відвідає усіх хворих та складе графік за яким і працюватиме.

«Я багато років працюю в медицині, але поки я не почала їздити на спеціалізовані навчання, а згодом відвідала профільні заклади на Івано-Франківщині, я навіть не уявляла, що це таке, хоспісна допомога”, – зауважила вона. Лікар переконує, що виїзна бригада дуже потрібна, в першу чергу батькам, адже з ними працюватиме психолог і допомагатиме у моральному плані.

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук пообіцяв всіляко сприяти проекту та подякував благодійникам за ініціативу та фінансування. За його словами завдяки співпраці зі «СТОПРАК» Луцьк має важливий документ – цільову програму по підтримці паліативної допомоги. Нагадаємо що депутати одноголосно прийняли її 28 травня цього року.

В свою чергу Марія Адамчук подякувала управлінню та усій владі за допомогу і підтримку у важливій справі.

Захід відбувся в рамках проекту «Створення дитячої виїзної служби паліативної допомоги «Хоспіс вдома» для дітей міста Луцьк та Луцького району», який здійснюється Благодійним Фондом «СТОПРАК» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження».

За матеріалами: stopcancer.com.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: