Експерти обговорили стан та перспективи кадрового забезпечення публічної адміністрації в українському Донбасі

В час кризи дуже важливо вміти працювати на випередження, передбачати ті проблеми, які стануть на порядку денному найближчим часом. Чи не кожен українець чекає деокупації українських територій, зокрема Донецької та Луганської областей. Тому потрібно вже зараз напрацьовувати рішення, які допоможуть реінтеграції цих території та відновленню мирного життя.

«Всеукраїнська Асоціація сприяння самоорганізації населення» в співпраці з «Центром політико-правових реформ», організаціями «Громадська ініціатива Луганщини» та «Асоціація «Відродження та Розвиток» працюють над дослідженням і пошуком рішень за чотирма напрямками, які визначили як пріоритетні в цьому питанні. В рамках цієї роботи, на основі проведених досліджень відбуваються експертні обговорення за кожним із цих напрямів. Нещодавно в Києві відбулося вже друге таке обговорення, яке провели в межах проєкту «Формування концептуальних і правових засад інституційного відновлення Донбасу», що підтримується Міжнародним фондом «Відродження». Темою заходу стало питання стану та проблем кадрового забезпечення публічної адміністрації в Донецькій та Луганській областях.

В дискусії взяли участь науковці, представники Уряду, військових адміністрацій Донецької та Луганської областей, а також учасники інститутів громадянського суспільства, які займаються питаннями, що стосуються регіону.

«Ми дуже сподіваємося, що питання деокупації українського Донбасу, Донецької та Луганської областей  це питання найближчого часу. Ми в це віримо. І тому хочемо, щоб на момент, коли це відбудеться, ми мали відповіді на важливі питання, щоб мати змогу допомогти державі належним чином реагувати на ці аспекти», – зазначив на початку зустрічі директор програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський.

Тож в межах проєкту експерти провели ґрунтовне дослідження проблеми кадрового забезпечення публічної адміністрації в Донецькій та Луганській областях, яке й лягло в основу дискусії.

Представив результати дослідження Голова Асоціації сприяння самоорганізації населення Олексій Колесников: «Одним із компонентів було те, що ми проаналізували нормативну правову базу, але вона дуже об’ємна, і тому ми зосередились на тому, що з’явилося під час війни і проаналізували яким чином державна служба, публічна служба, і, зокрема, кадрове забезпечення адаптувалися до військового стану та умов війни».

Тобто, у такий спосіб дослідили поточну ситуацію заповненості кадрів у інституціях регіону та визначили наскільки серйозною нині є проблема кадрового дефіциту.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина розповіла про ті кроки, які вже були зроблені державою, та ті, які ще плануються в напрямку вирішення обговорюваних проблем. Вона зазначила, що нині НАДС готує базу спеціалістів, котрі матимуть достатні компетенції та досвід для того, щоб забезпечити якісний рівень публічного адміністрування на Донеччині та Луганщині. Окрім того, вона зазначила, що така робота ведеться і для інших регіонів, зокрема Запоріжжя та Криму. Ще одним напрямком роботи Агентства є адаптація нормативної бази у відповідності до викликів спричинених війною.

«Впродовж останніх восьми років наша організація спеціалізується на законодавчій експертизі та питаннях пов’язаних із цими регіонами. Протягом цього часу ми зібрали чимало інформації і вона повністю збігається з тим, що викладено в дослідженні. Я був дуже втішений побачити усе це концептуалізоване в формі ґрунтовного дослідження, а не звичайних тез», – поділився своїми враженнями Станіслав Федорчук – голова правління ГО «Українська народна рада Донеччини та Луганщини».

«Дослідження стало черговим кроком, яке, як бачимо, породило дуже жваві дискусії. Але ці дискусії в результаті приводять до рішень», – резюмувала модераторка заходу Ірина Гайдучик.

Організатори також анонсували наступну зустріч щодо адміністративно-територіального устрою, яка також ґрунтуватиметься на аналітичному дослідженні експертів проєкту. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: