Александер Сорос, Голова Фундацій Відкритого Суспільства, втретє за останні півроку відвідав Україну

11-12 травня Голова Фундацій Відкритого Суспільства Александер Сорос відвідав Київ, де провів зустрічі в уряді та Офісі Президента. Це третій візит Александра Сороса в Україну з листопада 2023 року, що свідчить про важливість України для Фундацій Відкритого Суспільства та його Голови зокрема.

Зустрічі Александра Сороса стосувались питань, що мають стратегічне значення для країни: економіка, енергетика, військова та фінансова підтримка заходу, адвокація інтересів України закордоном.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба зустрівся з Александером Соросом для обговорення поточної безпекової ситуації в Україні. Співрозмовники обговорили критичну ситуацію в прифронтових областях, де тривають активні бойові дії, зокрема, на Харківщині. Обговорювався також процес децентралізації в Україні та кроки, необхідні для продовження цієї реформи.

Александер Сорос також провів зустріч з першою віцепрем’єр-міністеркою – міністеркою економіки Юлією Свириденко, де обговорювалися економічні питання, зокрема кроки на шляху до економічної самодостатності України, підтримка українського бізнесу та євроінтеграційні процеси. Міністр енергетики Герман Галущенко поінформував про наслідки нещодавніх ракетних атак на енергетичні об’єкти та потреби в обладнанні для відновлення.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак поінформував Александера Сороса про активну підготовку до Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15–16 червня. Керівник ОП розповів про Українську формулу миру, яка включає безпеку в Чорному й Азовському морях, забезпечення експорту з України, ядерну безпеку й повернення полонених та незаконно депортованих українських дітей. Александер Сорос та Міжнародний фонд “Відродження” як частина Фундацій Відкритого Суспільства активно підтримують реалізацію плану Bring Kids Back UA.

Крім офіційної програми, Александер Сорос зустрівся з групою незалежних експертів у сфері безпеки та оборони.

Фундації Відкритого Суспільства та Міжнародний фонд «Відродження» продовжить роботу з розвитку демократії та належного врядування в Україні, підтримки вступу України до ЄС, просування правосуддя та притягнення росії до відповідальності, підтримки ветеранів та переміщених осіб, посилення глобальної присутності України. Візит Александера Сороса є свідченням підтримки з боку світової демократичної спільноти та зусиль, які Фундації Відкритого Суспільства готові докладати для зміцнення стійкості України. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: