22 березня у Києві відбулась презентація двох дослідницьких проєктів Асоціації Української Миротворчої Школи, які підтримав наш Фонд та ЄС в рамках спільної ініціативи “Європейське Відродження України”.
Перше дослідження — “Громадський сектор Херсонщини. Виклики зростання” — стосується функціонування громадських організацій і волонтерських ініціатив на Херсонщині, а також їх взаємодії з органами влади і донорськими організаціями після деокупації.
Дослідження проводилось протягом вересня – січня 2023 року і є результатом опрацювання 9 інтерв’ю з головами і членами херсонських громадських організацій, начальниками сільських військових адміністрацій, старостами сіл, менеджерами міжнародних фондів і донорських організацій.
“Це дослідження дало розуміння реагування громадських активістів, волонтерів та ініціативних груп на виклики в умовах кризи. Його результати стануть основою для подальших дій та стратегій, спрямованих на підтримку та розвиток громадянського суспільства в умовах війни та подальшого розвитку країни.” — зазначають автори дослідження.
Другий матеріал, який презентувала команда проєкту — “Дорожня мапа роботи з деокупованими громадами”. Це великий практичний посібник для роботи з громадами, які перебували в окупації і зараз знаходяться на етапі відновлення після звільнення. Він містить реальний досвід громад на Харківщині та Херсонщині, з якими працювала Асоціація Української Миротворчої Школи. Головний принцип, який просуває команда проєкту — працювати безпосередньо з громадами та їх мешканцями та не нашкодити.
“У розробці дорожньої карти ми намагалися триматися конкретних прикладів від людей, що працюють в деокупованих громадах. Ми не є гуманітарною організацією, тому фокус нашої уваги зосереджувався на конфліктологічній складовій та на відновленні соціального капіталу деокупованих громад.”, — говорять автори карти.
Ознайомитись з обома матеріалами можна тут:
Довідково: головною метою Української миротворчої школи є діяльність, спрямована на миротворчість та миропобудову через налагодження культурних, політичних, економічних зв’язків між регіонами України, розбудову громадянського суспільства через досягнення цілей сталого розвитку ООН 2030.. Більше про роботу Асоціації Української Миротворчої Школи дізнавайтесь на їх майданчиках.
Фото: Презентація дослідження за участі авторів, експертів та донорів, Асоціація Української миротворчої школи.