За підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та ЄС, Асоціація Української миротворчої школи підготувала дослідження про функціонування громадських організацій і волонтерських ініціатив на Херсонщині, а також їх взаємодію з органами влади і донорськими організаціями.
Херсонщина стала регіоном, який змінив свій образ серед громадян України завдяки героїчному, і для багатьох несподіваному, опору російській агресії. Видатну роль в опорі відіграли чисельні волонтерські групи і ініціативи, які були ініційовані людьми з дуже різних середовищ. Одразу після звільнення правобережжя, волонтерські групи і громадські організації включилися в проєкти з підтримки населення, відбудови і по багатьох інших напрямкам.
Зараз громадський сектор перебуває на новому етапі, на якому неформальні групи обирають для себе спосіб функціонування в найближчому майбутньому. Частина волонтерських ініціатив не змінює свого способу дій і статусу, орієнтуючись на фандрайзінг, частина інституалізується, але по суті залишається спільнотою волонтерів.
Дослідження проводилось протягом вересня – січня 2023 року і є результатом опрацювання 9 інтерв’ю з головами і членами херсонських громадських організацій, начальниками сільських військових адміністрацій, старостами сіл, менеджерами міжнародних фондів і донорських організацій. Глибинні інтерв’ю були обрані як метод, який дозволяє створити простір довіри та забезпечити високий рівень конфіденційності розмови.
“Результати цього дослідження стануть основою для подальших дій та стратегій, спрямованих на підтримку та розвиток громадянського суспільства в умовах війни та подальшого розвитку країни”, – говорять автори дослідження.
Довідково: головною метою Української миротворчої школи є діяльність, спрямована на миротворчість та миропобудову через налагодження культурних, політичних, економічних зв’язків між регіонами України, розбудову громадянського суспільства через досягнення цілей сталого розвитку ООН 2030.