Вагітну жінку та її неповнолітніх дітей допомогли прописати в гуртожитку

Центр правової інформації та консультацій в Ужгороді допоміг особі, що проживає у відомчому гуртожитку “Укрпошти”, зареєструвати там вагітну невістку та її неповнолітніх дітей, що мешкають разом із ними

Центр правової інформації та консультацій в Ужгороді допоміг особі, що проживає у відомчому гуртожитку “Укрпошти”, зареєструвати там вагітну невістку та її неповнолітніх дітей, що мешкають разом із ними. Діяльність Центру координує Карпатське агентство прав людини “Вестед”, Товариство ромів Закарпаття “Рома” та Закарпатське обласне ромське об’єднання “Романі черхень” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

До Центру звернулася по правову допомогу особа, яка проживає у гуртожитку “Укрпошти”. Адміністрація гуртожитку відмовляла в реєстрації місця проживання її вагітній невістці та двом неповнолітнім дітям (онукам), які проживають спільно з нею.

За словами юристів, на практиці така ситуація є досить типовою. Адміністрація відомчих гуртожитків відмовляє в реєстрації місця проживання інших членів сім’ї наймача, посилаючись на пункт 12 постанови Ради Міністрів УРСР №208 “Про затвердження Примірного положення про гуртожитки” (норми житлової площі – 6 кв. м на особу) та ст. 6 закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (необхідність підтвердити право на проживання в певному житлі).

При цьому, за словами фахівців, місцем проживання фізичної особи, яка не досягла 10-річного віку, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, із ким вона проживає (ч. 4 ст. 29 Цивільного кодексу України). Згідно з ч. 1 ст. 160 Сімейного кодексу, місце проживання дитини, яка не досягла 10-річного віку, визначається за згодою батьків.

Наймач має право в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім’ї, які проживають разом із ним, вселити в житлове приміщення, яке він займає, свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їхніх неповнолітніх дітей такої згоди не потрібно (ч. 1 ст. 817 Цивільного кодексу).

Юрист Центру склав скаргу до прокуратури. У результаті прокурорського реагування було отримано дозвіл від керівника “Укрпошти” на реєстрацію неповнолітніх дітей і невістки.

Контакти:
Карпатське агентство прав людини “Вестед”
(0312) 619 661
vested@tes.org.ua
v_clinic@mail.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: