У Львові презентували результати громадського дослідження візової політики консульств Республіки Польща та Чеської Республіки

ГО “Львівське юридичне товариство” в рамках всеукраїнського консорціуму громадських організацій “Європа без бар’єрів” презентували результати громадського дослідження візової політики консульських установ Республіки Польща та Чеської Республіки, що розташовані у Львові у 2008-2009 роках.

Мета дослідження полягала у комплексному визначенні рівня доступності віз країн ЄС для українських громадян та обтяжливості візової процедури.

Об’єктом дослідження була візова політика країн Європейського Союзу, та, зокрема, стан виконання Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз консульськими установами Республіки Польща та Чеської Республіки, що розташовані у місті Львові.

Предметом дослідження стали оцінки громадян України візового процесу у консульських установах Республіки Польща та Чеської Республіки у Львові.

Результати дослідження показали, що дія відповідної угоди частково покращила доволі напружений візовий клімат і запити громадян України, а з іншого – створила й численні технічні проблеми у реалізації її положень, можливості для різноманітних інтерпретацій, інколи й зловживань, існування нових міфів.

На жаль, дана угода все ще не стала ефективним і якісним інструментом забезпечення реалізації права на свободу пересування для громадян України. Покращення умов для впровадження безвізового режиму радше стало елементом політичних дискусій і спекуляцій, темою для висловлення цілком протилежних позицій і коментарів, які почасти характеризуються відсутністю елементарного розуміння проблематики.

Детальніше про результати дослідження дивіться тут.

Дослідження відбувалось під загальним керівництвом та за методикою Центру миру, конверсії та зовнішньої політики (м. Київ) у рамках громадської ініціативи “Європа без бар’єрів”.

Виконання дослідження стало можливим за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту “Експертне дослідження візової політики консульських установ Республіки Польща та Чеської Республіки, що розташовані у м. Львові”.

Терміни проведення польового етапу дослідження: 10-17 липня 2009 року — біля консульства Республіки Польща (м.Львів, вул. Сміливих, 5), 10-25 серпня 2009 року — біля консульства Чеської Республіки (м.Львів, вул. Антоновича, 130).

Генеральною сукупністю дослідження були громадяни України, які самостійно проходили весь шлях отримання візи – від подання документів до одержання рішення.

Опитування проведено методом стихійної, непропорційної, стратифікованої, систематичної вибірки. У дослідженні застосовується групова вибірка, заснована на випадковому доборі респондентів. Випадковість означає, що усі потенційні респонденти (відвідувачі консульства) мають рівні шанси бути опитаними, а також цей підхід уможливить реальний статистичний аналіз отриманих даних.

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: