Громадські радники: доступ до правової допомоги у малих громадах

У 2018 році Фонд продовжив розбудовувати мережу громадських радників (параюристів) в Україні. Протягом року в роботу включилися 44 нових громадських радників. Всього в Україні станом на кінець 2018 року працювало 66 громадських радників.

Громадські радники – це звичайні люди, які не мають юридичної освіти, проте пройшли спеціальне навчання з базових правових питань та отримали відповідні свідоцтва. Передусім громадські радники – активні та небайдужі волонтери, озброєні правовими знаннями та навичками, які вони готові задіяти у своїх громадах.

Громадські радники уважно вивчають наявну правову проблему та перенаправляють до компетентної інституції або надають правову інформацію, яка допоможе людині самостійно розв’язати свою проблему. Ці поради громадського радника можуть стосуватись як конкретної особи, так і усієї громади.

Окрім юридичних консультацій громадянам, члени мережі за рік реалізували 10 різноманітних проектів на межі активізму та правової допомоги, наприклад, дитячий клуб при бібліотеці, проведення навчання для молоді тощо.

Є ставлення до права як до відірваного від життя процесу, який вигаданий десь у Києві і не відповідає реаліям. Громадські радники дають розуміння того, що право є складовою життя і за його допомогою можна вирішувати як власні побутові проблеми, так і проблеми громадян загалом. Задача радників – перекласти сухі і формальні юридичні терміни на зрозумілу громадянам мову, піднести розуміння права на новий рівень.

Роман Романов, директор Програми “Права людини та правосуддя”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: