Війна і мир: підтримка України для перемоги, відновлення та процвітання

Мережа Фундацій “Відкрите суспільство” та Міжнародний фонд “Відродження” підготували рекомендації щодо того, як зробити процес відбудови та відновлення України ефективним, справедливим, інклюзивним, підзвітним і сталим, враховуючи актуальні виклики цієї зими.

Автори документу:

  • Владислав Галушко, керівник відділу «Відкрите суспільство – Європа та Центральна Азія»
  • Іскра Кірова, старша політична аналітикиня, «Відкрите суспільство – Європа та Центральна Азія»
  • Інна Підлуська, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження»
  • Даніела Шварцер, виконавча директорка «Відкрите суспільство – Європа та Центральна Азія»

Перш за все, пріоритетом України є перемога у війні та забезпечення безпеки та безпеки свого народу. Україна стоїть на порозі суворої зими і потребує термінової допомоги та практичних рішень — генератори електроенергії, опалення, тимчасове житло аби пережити морози для тих, хто втратив власне тощо. Окрім екстреної підтримки, західні партнери повинні зосередитися на військовій та економічній допомозі, щоб забезпечити перемогу України проти російської агресії та підтримати її економіку під час війни.

І все ж, там де це можливо, навіть за умов воєнного часу, відновлення та відбудову України слід починати вже зараз, щоб зменшити величезні економічні та людські втрати та запобігти економічному колапсу України. Підтримка України та її відновлення мають відбуватися одночасно, оскільки ця величезна справа вимагає належного планування та координації. Це послужить і фактором зміцнення довіри для всіх українців, стурбованих своїм майбутнім, і для західних партнерів, щоб продемонструвати свою здатність допомогти Україні виграти війну та відновитися.

Твердий план подальших дій має ґрунтуватися на наступному: передбачуваний потік фінансової допомоги; спільний механізм координації донорів; призначений український інституційний партнер для керування процесами відбудови; постійний темп реформ, зокрема у сфері боротьби з корупцією, деолігархізації та децентралізації; конфіскація та використання активів підсанкційних фізичних та юридичних осіб, аби компенсувати Україні наслідки російської агресії; та продовження інтеграції України до єдиного ринку ЄС.

Українське громадянське суспільство продемонструвало свою зрілість як “наглядач” і опора демократичного прогресу України та інтеграції до ЄС, і зараз — під надзвичайним тиском — воно є ключовим компонентом воєнних зусиль та стійкості України. Робота з громадянським суспільством повинна бути основою орієнтованого на людину підходу до стійкості та відновлення.

Зрештою, перемога України у цій війні полягає не лише в тому, щоб перемогти росію на українській території та вижити як нація, відбудована за фінансово та економічно життєздатною моделлю. Що більш фундаментально, мова йде про те, щоб Україна стала успішною та процвітаючою європейською демократією. Зусилля щодо відбудови мають працювати з цієї передумови — «відбудувати краще», європейське майбутнє для сучасних українців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: