Аналітична записка “Компенсація екологічної шкоди внаслідок воєнних дій: міжнародна практика”

Збройна агресія російської федерації 24 лютого 2022 р. має руйнівні наслідки для України, включаючи інфраструктуру, житловий фонд, промисловість. Екологічні наслідки війни також є значними.

Уряд України працює над документуванням та оцінкою наслідків війни для цілей майбутніх компенсацій (репарацій) з боку РФ та післявоєнної відбудови України. Цей процес є особливо складним у сфері довкілля, зважаючи на значні площі зачеплених територій, міждисциплінарний характер необхідних досліджень, особливості оцінки екологічної шкоди (зокрема, вартісна оцінка екосистемних (екологічних) послуг).

Метою цієї аналітичної записки, створеної ГО «Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» є аналіз міжнародної практики з питання визначення складу екологічної шкоди, оцінки «екологічних репарацій», тобто компенсації екологічної шкоди, завданої агресором у результаті воєнних дій та тимчасової окупації. Хоча настання міжнародної відповідальності за здійснення акту збройної агресії є очевидним, відшкодування шкоди є складним завданням. Відшкодування екологічної шкоди має відповідні прецеденти у міжнародній практиці, яку слід врахувати Україні у процесі збору доказів, документування та оцінки екологічної шкоди.

Авторські права на цей аналітичний документ належать ГО «Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля». Будь-яке використання, окрім загальноприйнятих наукових норм цитування, інформації, що відображає зміст цього аналітичного документа, без письмової згоди забороняється.

Цитувати як: «Компенсація екологічної шкоди внаслідок воєнних дій: міжнародна практика. Аналітична записка. – Андрусевич А., Козак З. – Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» (2022)».

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: