Краудфандінг для медіа, культури та соціального підприємництва: найчастіші запитання

Що вважається успішною краудфандінговою кампанією? 
Збір коштів відповідно до правил платформи, на якій збиралися кошти. Звертаємо увагу, що різні платформи мають різні правила – наприклад, на деяких з них допускається збір лише частини суми, в той час як на інших – лише повної суми.

Чому умови конкурсу “EU4USociety” передбачають збір коштів на відкритих краудфандінгових платформах, а не через власні сайти організацій чи іншими інструментами залучення коштів? 
Окрім підтримки якісних проєктів, ми маємо на меті також розвиток самої культури підзвітного спільноті краудфандінгу. А це найліпше працює саме на зовнішніх незалежних платформах – де відкритою є інформація про всіх доброчинців, і самі ці платформи є точкою консолідації та співпраці для людей, які хочуть підтримати різні важливі справи.   

Чи можна розпочинати краудфандінгову кампанію до отримання рішення про відбір заявки?   
Кампанії мають початися лише після попереднього відбору заявки фондом. Це потрібно, щоби усі учасники конкурсу “EU4USociety” були в рівних умовах, а також для завчасного планування витрат бюджету у межах даних конкурсів.  

Ми вже провели краудфандінгову кампанію і зібрали кошти. Як нам бути?   
Єдина можливість – подати позаконкурсний проєкт, який експертна рада розгляне на найближчому засіданні. Але шанси на його підтримку є суттєво меншими, ніж для конкурсних заявок.   

Чому зобов’язання фонду про дофінансування діють лише шість місяців? Від якої дати йде відлік цього терміну?   
Шість місяців відраховуються від дати отримання листа про попереднє схвалення заявки. Звертаємо увагу, що за ці 6 місяців ви вже маєте успішно завершити кампанію та подати заявку до фонду “Відродження” на отримання гранту. Ми не надаємо більші терміни, адже маємо вчасно спланувати витрати бюджетів конкурсів “EU4USociety”.   

Якою буде сума підтримки, якщо буде зібрано більше коштів, ніж вказано у початковій заявці? 
Якщо це так, вітаємо – кампанія була дуже успішною і справді має значну довіру спільноти. Але ми маємо добре розраховувати витрачання бюджету конкурсу “EU4USociety” 2021 року. Тому дофінансування можемо надавати лише у межах суми, вказаної в заявці та схваленої експертною радою.   

Чи може фонд ухвалити рішення про нижчу суму підтримки, ніж було вказано у заявці?   
Так. Ми даємо шанс для дофінансування дуже багатьом проєктам, але при цьому виходимо з можливостей бюджету конкурсів “EU4USociety”. Експерти також оцінюють реалістичність збору заявленої суми. 

Якою є процедура дофінансування успішних краудфандінгових кампаній?
Після отримання повідомлення про відбір вашої заявки можете стартувати зі збором коштів на обраній вами краудфандінговій платформі. На цьому етапі у комунікації з Фондом достатньо тільки надіслати повідомлення про старт кампанії з посиланням на саму сторінку з кампанією на платформі.   
На завершальному етапі збору коштів чи одразу після завершення краудфандінгової кампанії потрібно буде зареєструвати стандартну аплікаційну заявку у системі “Електронний конкурс”. Після підтримки цієї заявки зможемо укласти грантову угоду.  

Хто може подавати заявку: ініціативні групи, заклади культури, бібліотеки тощо?  
У межах цього конкурсу фонд надає підтримку лише неурядовим, неприбутковим громадським організаціям. Ми не надаємо грантів фізичним особам, а також фізичним особам – підприємцям, товариствам з обмеженою відповідальністю тощо. Заклади культури, бібліотеки та інші установи можуть подавати заявку на грант за умови відповідності цієї роботи їхнім статутним цілям та спроможності команди проєкту якісно його виконати.  

Чи може організація, яка вже перемагала у конкурсі та отримувала фінансування, подавати іще одну заявку?   
Так. Але при цьому на момент подання нової заявки  організація має вже завершити попередню краудфандінгову кампанію.  Також звертаємо увагу, що у межах усіх конкурсів “EU4USociety” одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: