Дослідження ринку лікарських засобів з недостатньою доказовою базою

У 2017 році 26% грошей, які українці витратили в аптеках, пішли на ліки, що не мають належним чином доведеної ефективності. Це показали результати дослідження ринку лікарських засобів з недостатньою доказовою базою, проведеного експертами за ініціативи Центру протидії корупції та підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

У 2017 році 26% грошей, які українці витратили в аптеках, пішли на ліки, що не мають належним чином доведеної ефективності.

Це показали результати дослідження ринку лікарських засобів з недостатньою доказовою базою, проведеного експертами за ініціативи Центр Протидії Корупції та підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.

Загалом у 2017 році українці витратили в аптеках на ліки майже 54 млрд грн. З них 14 млрд грн пішло на гомеопатичні і фітотерапевтичні засоби та інші ліки без доведеної ефективності.

Одним із лідерів аптечних продажів серед ліків без доведеної ефективності стала група “нейропротекторів”, які зазвичай призначають для лікування інсультів. Проте у міжнародних клінічних протоколах відсутні рекомендації щодо такого лікування. 2017 року українці витратили на такі ліки близько 2,6 млрд грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: