Доброчесність в проєктах: 3 речі, на які потрібно звернути увагу

Лукасевич Катерина

Питання “Доброчесності”  надзвичайно важливе для Міжнародного фонду “Відродження”.  Ми максимально дотримуємося цього в своїй роботі – того і вимагаємо і від наших грантерів та партнерів.

 Ключові моменти на які важливо звернути вашу увагу під час реалізації ваших проєктів :

  • питання конфлікту інтересів
  • питання забезпечення тендерних процедур в процесі діяльності грантоотримувачів
  • питання публікації річних звітів, які висвітлюють роботу організації в межах попереднього року

Конфлікт інтересів 

МФВ прагне уникати ситуацій в організаціях-виконавцях проєктів, які стають причиною конфлікту інтересів. Політика МФВ полягає в дотриманні такого правила – керівник організації-виконавця проєкту зобовʼязаний повідомити МФВ про наявність відносин з працівниками та постачальниками товарів або послуг, що можуть принести особисту, інституційну, політичну або фінансову користь їм або Йому, їхнім або Його родичам (дружина/чоловік/діти/батьки/брати/сестри), близьким друзям та діловим партнерам.

Потенційним конфліктом інтересів в організаціях-виконавцях проєктів вважаються такі ситуації:

1. Керівник організації-виконавця проєкту МФВ бере участь у прийнятті рішення щодо справи, в якій він не зможе залишатися незацікавленим або обʼєктивним у виборі між метою та інтересами проєкту МФВ та своїми власними інтересами.

2. Керівник організації-виконавия проєкту МФВ або його родичі (родичами вважаються чоловік або дружина, діти, особи які проживають спільно з керівником організації-виконавця проєкту, але не перебувають у шлюбі, а також діти цих осіб, особи, залежні від керівника організації-виконавця проєкту або перелічених вище осіб, а також батьки, брати, сестри) або ділові партнери с або можуть бути матеріально зацікавленими у отриманні або постачанні товарів або послуг для реалізації проєкту МФВ від окремих юридичних та фізичних осіб.

Забезпечення тендерних процедур 

При здійсненні закупівлі товарів, робіт, послуг в межах виконання проєкт на суму понад 1000 дол. США в гривневому еквіваленті і курсом НБУ на день підписання Угоди) Виконавець зобовʼязаний провести тендер на таку закупівлю. Одночасно з поданням чергового фінансового звіту Виконавець зобовʼязаний надати Фонду документи, що підтверджують проведення тендеру та вибору найкращої пропозиції при наявності не менше трьох цінових пропозицій.

 Якщо проведення тендеру на закупівлю згідно з цим пунктом є неможливим та/а недоцільним (стислі строки виконання проєкту, необхідність закупівлі товарів/робіт/послуг у постачальників, які мають унікальні компетенції ліцензії, співробітників, досвід, монопольне становище на ринку тощо), то Виконавець має звернутися із запитом до Фонду про можливість закупів товарів/робіт/послуг в певного постачальника або участі в тендеру меншої кількості учасників, що передбачена цим пунктом. 

Переможцем не обов’язково має бути найдешевша пропозиція, якщо будуть наведені вагомі пояснення чому була обрана дорожча. 

​​Публікація річних звітів 

Одна з обов’язкових вимог при подачі проєктної пропозиції – це опис досвіду вашої попередньої діяльності організації.  Підтвердження цієї діяльності є наявність публічних звітів, які обов’язково мають бути розміщені на відкритих ресурсах. 

Міжнародний фонд “Відродження” вимагає  максимальної прозорості з боку діяльності не тільки своєї, а ще і органів влади. Тому для нас є важливим,, щоб громадські організації були також прозорими, максимально відкритими і розповідали публічно про свою діяльність.

Зазвичай публічний звіт має містити щонайменше два основних блоки  інформації.

Перший – це змістовний блок інформації, про діяльність організації за попередній рік  

Другий блок – це фінансовий блок, тут необхідно зазначити інформацію про отримане вами фінансування за попередній рік, у яких розмірах та на що були спрямовані ці кошти.  

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: