укр eng

МФ "Відродження"

Міжнародний фонд “Відродження”

Міжнародний фонд “Відродження” є однією з найбільших благодійних фундацій в Україні. Фонд засновано фінансистом і філантропом Джорджем Соросом.

Наша місія – розвивати відкрите суспільство в Україні на основі демократичних цінностей.

Міжнародний фонд “Відродження”

Ми керуємося переконанням, що реальні суспільні зміни можуть відбутися тільки тоді, коли людям гарантовано захист їхніх прав і гідності.

Фонд працює з провідними неурядовими організаціями України, сприяючи ініціативам із протидії корупції та проведенню демократичних реформ.

Ми підтримуємо проекти й ініціативи, які захищають уразливі групи громадян та протидіють їх дискримінації. Для покращення доступу громадян до правосуддя, фонд розвиває систему безоплатної правової допомоги в Україні. Фонд сприяє становленню паліативної допомоги, впровадженню замісної терапії, захисту прав людей що живуть із ВІЛ / СНІД, правозахисту та ромів України та їх суспільній інтеграції.

Завдяки нашим зусиллям в Україні було запроваджено зовнішнє незалежне оцінювання, що дозволило подолати корупцію при вступі до вищих навчальних закладів. Фонд сприяв першим професійним об’єднанням журналістів в Україні, руху проти цензури у ЗМІ та розвитку журналістських розслідувань. Фонд підтримав становлення незалежного екзит-полу, який став дієвим засобом громадського контролю за результатами виборів.

Фінансову підтримку фонд отримує від Фундацій Відкритого Суспільства, а також від міжнародних донорів та окремих українських і зарубіжних організацій і громадян. За час своєї діяльності Міжнародний фонд "Відродження" надав неурядовим організаціям України, а також науково-освітнім, просвітницьким закладам і видавництвам грантів на суму понад 110 мільйонів доларів США.

Щороку фонд оприлюднює Річний звіт, у якому висвітлено всі підтримані й реалізовані ініціативи та проекти. Керівним виконавчим органом фонду є Правління, контрольні функції здійснює Наглядова Рада, а програмну і адміністративну діяльність здійснюють співробітники фонду. Рішення щодо надання грантів ухвалюються незалежними експертами, які входять до складу Правління та програмних рад.

Правління є керівним виконавчим органом фонду. Воно формує стратегію діяльності організації. Члени Правління фонду: Олександр Сушко (голова), Ігор Семиволос, Ірина Сенюта, Ярема Бачинський, Наталія Лигачова-Чернолуцька, Валентина Теличенко.

Наглядова рада фонду здійснює адміністративні та контрольні функції. Члени Наглядової ради фонду: Роман Шпорлюк (голова), Іван Дзюба, Оксана Забужко, Василь Куйбіда, Борис Тарасюк, Рефат Чубаров, Наталія Яковенко.