Зустріч експертів за програмою “Верховенство права” МФВ на тему: “Протидія дискримінації та ксенофобії в Україні”.

12 березня за ініціативою програми "Верховенство права" МФ "Відродження" відбулась зустріч експертів, присвячена обговоренню та визначенню пріоритетних напрямків діяльності, спрямованої на протидію проявам ксенофобії та дискримінації в Україні.

12 березня за ініціативою програми “Верховенство права” МФ “Відродження” відбулась зустріч експертів, присвячена обговоренню та визначенню пріоритетних напрямків діяльності, спрямованої на протидію проявам ксенофобії та дискримінації в Україні. У заході взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ України, Представництва Управління  Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні, Бюро інформації Ради Європи в Україні, а також представники недержавних організацій.

У ході зустрічі учасники обмінялись досвідом реалізації ініціатив у сфері  боротьби з проявами дискримінації та ксенофобії, розповіли про заплановані заходи, а також висловили ряд пропозицій щодо подальшої діяльності, спрямованої на протидію проявам цих негативних явищ.

За підсумками обговорення були виділені наступні пріоритетні напрямки діяльності у сфері протидії проявам дискримінації та ксенофобії в Україні на 2007 рік:

  1. Моніторинг проявів ксенофобії та інших форм нетерпимості в Україні, в рамках якого були висунуті наступні пропозиції:

a)      проведення системного моніторингу  з метою дослідження ситуації щодо проявів ксенофобії на всеукраїнському рівні;

b)      моніторинг проявів дискримінації та ксенофобії в сфері діяльності Міністерства освіти та науки України (поводження з іноземними студентами, прояви расизму в діяльності ВУЗів, моніторинг освітніх програм та видань);

c)      моніторинг  використання представниками ЗМІ “расистської ворожої мови” (hate speech) як одного з проявів ксенофобії у ЗМІ, з метою подальшої розробки відповідних навчальних програм;

d)      моніторинг щодо доступності органів державної влади для людей неслов’янської зовнішності. 

  1. Надання підтримки у підготовці річної Доповіді України про прояви ксенофобії та дискримінації (залучення правозахисних організацій до підготовки доповіді).       
  2. Здійснення експертизи національного законодавства щодо боротьби з проявами дискримінації та ксенофобії:

a)      вивчення досвіду зарубіжних країн щодо антидискримінаційного  законодавства;

b)     розробка пропозицій щодо криміналізації правопорушень, що мають  расове  підґрунтя, а також механізмів контролю за притягненням до відповідальності за расово зорієнтовані злочини, зокрема,  відповідальність представників правоохоронних органів за ксенофобські прояви.

  1. Інформаційно-просвітницький компонент:

створення Інтернет ресурсу, що висвітлюватиме ситуацію щодо проявів ксенофобії та інших форм нетерпимості в Україні, сприятиме підвищенню рівня обізнаності громадськості з даною проблемою.

      5.   Надання правової допомоги жертвам проявів ксенофобії та дискримінації: створення “гарячої телефонної лінії” .

Ліана Мороз, менеджер програми “Верховенство права”
тел: +380 (44) 482 03 63 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: moroz@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 44, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: