«Зона турбулентності» на відкритті 5-тої Одеської бієнале сучасного мистецтва

З 26 серпня по 5 вересня 2017 на різних виставкових майданчиках Одеси відбулися події 5-ї Одеської бієнале сучасного мистецтва. 5-та бієнале це: понад 100 проектів з 32 країн; це одна з найбільш масштабних та значущих українських культурних подій останніх років; єдиний в Україні регулярний захід такого формату, який проводиться з 2008 року.

З 26 серпня по 5 вересня 2017 на різних виставкових майданчиках Одеси відбулися події 5-ї Одеської бієнале сучасного мистецтва. 5-та бієнале це: понад 100 проектів з 32 країн; це одна з найбільш масштабних та значущих українських культурних подій останніх років; єдиний в Україні регулярний захід такого формату, який проводиться з 2008 року.

Під час урочистого відкриття Станіслав Лячинський, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» наголосив: «Міжнародний фонд «Відродження»почав займатися підтримкою культурницьких ініціатив ще у 90-х роках, коли відкрився Центр сучасного мистецтва Джорджа Сороса. Нині Фонд має на меті продовжувати підтримку культурницьких ініціатив, зокрема й напрямок «Культурна дипломатія», якому присвячений цей проект».

Як зазначають організатори, метою основного проекту бієнале «Зона турбулентності» є створення простору для налагодження загальноукраїнського та міжнародного культурного діалогу, конструювання платформи для художнього висловлювання сучасних авторів.

Як зазначає куратор бієнале, Михайло Рашковецький: «Яким би не було мистецтво: класичним чи сучасним (contemporary art), воно завжди відображає рефлексію приватного досвіду художника. Тому роботи, які ми бачимо, демонструють нам біль, який переживають абсолютно різні люди по всьому світу».

26 серпня в Музеї сучасного мистецтва Одеси відбулося офіційне відкриття Бієнале-2017. Присутніх вітали засновник Музею сучасного мистецтва, Вадим Мороховський, Директор Програмної ініціативи МФВ «Громадські ініціативи Нової Україні», Станіслав Лячинський, організатори Бієнале і куратори спеціальних проектів. Також були проведені кураторські екскурсії експозиціями. В цей же день в вільному просторі 4city пройшли відкриття експозиції спеціального проекту Платформи культурних ініціатив фонду Ізоляція «Будинок культури» та дискусія на тему проекту.

27 серпня відбулися відкриття експозицій та кураторські екскурсії в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. А.В.Блещунова (спеціальний проект Камілли Боемі) і у Всесвітньому клубі одеситів (експозиція М.Афансьева і А.Шечука та перформанс А.Кахідзе).

28 серпня – відкриття експозицій та кураторські екскурсії відбулися в Музеї історії євреїв (проект В.Круглікова «Чемодан, вокзал, Ізраїль») і в актовій залі Заводу шампанських вин. У МСМО відбулася лекція – перформанс Ольги Сосновської.

29 серпня заходи продовжилися на інших виставкових майданчиках. Були відкриті експозиції основного проекту «Зона турбулентності» і здійснені екскурсії в Музеї західного та східного мистецтва і галереї «Худпромо».

30 серпня відбулися відкриття експозиції К.Радченко «Забуття» і кураторська екскурсія в Одеському історико-краєзнавчому музеї. Також у відкритому просторі курортного району Одеси був представлений кураторський проект А.Тряновой «Заміські практики: Сезонна Близькість».

31 серпня галереї INVOGUE ART був представлений спеціальний проект М.Куліковской «Пліт Крим: Карти Долі».

5 вересня заходи відкриття Бієнале – 2017 завершилися в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. А.В.Блещунова кураторською екскурсією по експозиції виставки художника В.Кожухаря.

Для того, щоб дізнатися більше про культурну дипломатію, як один з напрямків роботи Міжнародного фонду «Відродження», журналісти можуть звернутися до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» Міжнародного фонду «Відродження» Станіслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: