«Знай своє право на землю» – серія інформаційно-навчальних роликів, яку запускає Мін’юст

В межах просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» створили серію інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Мета ініціативи - розширити коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для їх захисту.

В межах просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» створили серію інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Мета ініціативи – розширити коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для їх захисту.

Міжнародний фонд «Відродження» багато років займається підтримкою ініціатив громадянського суспільства, що сприяють посиленню правової спроможності громадян та розвиток правової грамотності, а це у свою чергу сприяє доступу до правосуддя.

Серія роликів є продовженням, розпочатої в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у 2017 році, інформаційної кампанії щодо захисту земельних прав, в тому числі регулювання орендних відносин та протидії аграрному рейдерству.

З серпня по листопад 2017-го у всіх областях України працювали антирейдерські аграрні штаби створені за ініціативою Мін’юсту, в результаті було порушено 17 кримінальних справ. Окрім того, 15 тисяч громадян отримали юридичні консультації. З квітня цього року такі штаби працюють безстроково.

У відеороликах розглядатимуться найактуальніші для громадян запитання. А кваліфіковані юристи та експерти надають вичерпні відповіді щодо земельних правовідносин, роз’яснять як заповнити документи, а також які закони необхідно знати для вирішення земельних питань та куди звернутись у випадку порушення прав.

Перший презентований відеоролик стосується порядку отримання земельних ділянок учасниками АТО. У відеоролику йдеться про:

– норми законодавства, які регулюють порядок першочергового отримання ділянок учасниками АТО для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва;

– умови надання у власність земельних ділянок учасникам АТО;

– встановлені розміри земельних ділянок, які можуть безоплатно передаватися громадянам України (у тому числі учасникам АТО) із земель державної або комунальної власності.

У ролику наведено вичерпний перелік документів, які учасникам АТО, зацікавленим в одержанні земельних ділянок у власність, потрібно подати до уповноважених органів, пояснено, як відбувається подача заявки на землю, хто приймає рішення про виділення землі тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: