Знаходити спільні точки опори: Екоініціатива Фонду провела підсумкову зустріч своїх “малих” грантерів

25-26 липня Екологічна Ініціатива нашого Фонду (EPAIU) провела підсумкову зустріч організацій, які перемогли у конкурсі малих грантів “Підтримка екологічних громадських ініціатив із південно-східних областей України під час війни”.

Цей конкурс ми задумали для того, щоб підтримати екологічні ініціативи організацій на сході і півдні України, які залишаються на місцях або змушені були переміститися у зв‘язку з агресією рф, проте продовжують працювати заради захисту довкілля.

І вже тоді ми розуміли, що їхнє залучення до процесів “зеленого” відновлення України надзвичайно важливе, особливо в громадах які найбільше постраждали від злочинних дій росії.

Тож більшість проєктів, які ми підтримали восени 2022 року, були спрямовані саме на це — інтегрувати фокус на дружні до довкілля рішення у місцеві політики, плани відновлення на рівні територіальних громад та роботу з наслідками війни.

Олексій Орловський і Тетяна Кухаренко

“І хоч ці гранти ми називаємо “малими”, в порівнянні з інституційною підтримкою інших екоактивістів, ми бачимо, що їхній внесок і пророблена ними робота — велика і значна, — говорить керівниця Екоініціативи Тетяна Кухаренко, — Як в короткостроковому вимірі, так і на довготривалу перспективу, діяльність цих організацій закладає “місток” у майбутнє. Ці проєкти стали і майданчиком для розвитку партнерства — як всередині спільноти, так і між стейкхолдерами — ВПО, громади, бізнес, науковці та інші.”

Учасники та учасниці зустрічі представили результати своїх проєктів, поділились досвідом та намагались шукати не лише спільні точки болю в роботі із темою довкілля, але й точки опори у цій важливій справі. Дискусію модерував директор програми “Демократія і належне врядування” Олексій Орловський.

У рамках цієї події, яка проходила у Хмельницькому, ми також зустрілись із заступником мера міста Миколою Ваврищуком, який очолює офіс “Розумне довкілля. Хмельницький” — муніципальний офіс впровадження нових стандартів у поводженні з відходами. 

Також офіс координує роботу Центру управління відходами, навчального центру поводження з відходами “Гуфі-центру” та Екобуса (програма збору небезпечних відходів).

Фото: Хмельницька міська рада

І, звичайно ж, ми відвідали “Гуфі-центр” — простір, який створено, аби навчати розумному поводженню з відходами. У центрі є пʼять залів і понад 30 інтерактивних експонатів, які розроблено та виготовлено спеціально для цього простору. Деякі з них ми “потестили” і самі.

***

Зустріч пройшла в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансового сприяння Швеції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: