Заява представників Мережі ЦЄІУ щодо рішення уряду України відмовитись від підписання Угоди про асоціацію з ЄС

Представники Мережі центрів європейської інформації України заявляють про неприпустимість призупинення процесу укладання Угоди про асоціацію з ЄС

Майбутнє України та її національні інтереси тісно пов’язані з європейським простором. Мережа центрів європейської інформації України, що об’єднує 16 регіональних інформаційно-просвітницьких ресурсних центрів з питань європейської інтеграції, вже понад 7 років допомагає формувати в Україні суспільство, яке базується на європейських цінностях.

На нашу думку, рішення уряду України відмовитись від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС робить величезну прірву на шляху наближення нашої країни до стандартів ЄС. Таке рішення прийнято без консультацій з громадянським суспільством, що є порушенням внутрішніх і міжнародних зобов’язань України. Узгодження змісту Угоди тривало майже 5 років, парафована вона більше року тому. В уряду було достатньо часу і можливостей, щоб порахувати усі ймовірні наслідки підписання. Тому ухвалене рішення за тиждень до підписання Угоди можна розцінювати виключно як зміну політичного курсу або повною некомпетентністю уряду в економічній площині.

Ми закликаємо Президента й уряд України терміново переглянути прийняте рішення й відновити перемовини щодо підписання Угоди.

Закликаємо всіх громадян висловити свою громадянську позицію на мирних акціях на захист європейського майбутнього України!

Якщо Ви готові приєднатися до заяви, то підписуйтеся під заявою на сторінці ФБ https://www.facebook.com/groups/ukrcei або на сайті http://ukrcei.org.

Представники Мережі центрів європейської інформації України:
Оксана Бондар, Вінниця
Олег Овчаренко, Кременчук
Олег Процак, Львів
Володимир Старик, Чернівці
Ярослав Філяк,Чернівці
Олександра Целіщева, Сімферополь
Наталя Датченко, Луганськ
Анна Ковбасюк, Суми

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: