Як втаємничуються генеральні плани міст і які наслідки це має для суспільства

Східноукраїнський центр громадських ініціатив опублікував книжку “Як втаємничуються генеральні плани міст і які наслідки це має для суспільства”

Східноукраїнський центр громадських ініціатив опублікував книжку “Як втаємничуються генеральні плани міст і які наслідки це має для суспільства”. Видання підготовано за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Видання складається з двох частин. Перша частина – це матеріали громадської експертизи діяльності Мінрегіону у сфері формування переліку відомостей, які становлять службову інформацію. Друга частина містить експертні статті, що розповідають про вплив засекречення генпланів міст на різні сфери суспільного життя. У дослідженні громадські експерти показують весь ланцюг засекречення інформації, що має наслідком засекречення містобудівної документації.

“У дослідженні ми дійшли висновку про те, що процедура накладення грифу “Для службового користування” є безконтрольною та методологічно слабкою. Переліки службової інформації різних міністерств суперечать один одному. Де-факто ніхто не контролює доцільності включення до них тієї чи іншої інформації. Наслідком такого стану речей стають недоступні для громадян генплани, розквіт корупції в землекористуванні й будівництві”, – розповів Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Нагадаємо, що громадська експертиза, за результатами якої було створено видання, тривала з жовтня 2011 до липня 2012 року. За її результатами органам державної влади було направлено рекомендації. У Мінрегіоні до них поставилися досить критично. Іншою була реакція Кабінету Міністрів. Перший віце-прем’єр України дав доручення низці міністерств “провести консультації з громадськістю щодо процедури доступу до містобудівної документації” та завершити громадську експертизу. Зараз учені, підпорядковані Міністерству оборони, вивчають можливість зняття грифу “Для службового користування” з карт, які використовують при створенні генеральних планів.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: