Як у 2010 році готуватимуться до звільнення засуджені виправних закладів тернопільської області?

Це запитання обговорюватиметься виконавцями та партнерами проекту «Маршрут допомоги», що реалізовується ХОГО «Альтернатива» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», під час прес-конференції, яка відбудеться 15 липня 2010 року о 12.00 год. у конференц-залі УДДУПВП у Тернопільській області (вул. Стаднікової, буд.40-А).

Мета проекту «Маршрут допомоги» – надання правової допомоги засудженим, що готуються до звільнення із місць позбавлення волі, шляхом участі їх у програмі ресоціалізації, що проводитиметься щомісяця у 3-х виправних закладах Тернопільської області.

У Тернопільській області знаходиться 3 виправні колонії: Копичинецька ВК (№112); Збаражська ВК (№63) та Бережанська виховна колонія, де утримуються біля 1800 осіб. У 2008 році з цих закладів звільнено 636 осіб, у 2009 році – 571 особа. Отже, щомісяця, з цих закладів звільняється в середньому по 50 осіб. Через ряд чинників, серед яких: обірвані соціальні зв’язки, правова неграмотність, відсутність ефективних програм ресоціалізації, чималий відсоток звільнених осіб повторно повертається у місця позбавлення волі. Даний проект, насамперед, направлений на всебічну поінформованість засуджених осіб, які готуються до звільнення, щодо їх прав та можливостей та ознайомлення їх із державними та громадськими організаціями (Тернопільської та Хмельницької областей), які займаються проблемами засуджених та звільнених осіб, шляхом залучення таких організацій до реалізації проекту.

Партнери проекту:

Управління ДДУПВП у Тернопільській області; Тернопільський обласний центр зайнятості; Тернопільський обласний центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді; Центр реабілітації алко- та наркозалежних „Нове життя”; Хмельницький обласний благодійний фонд „Сіон”, ХОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», Центр реабілітації безпритульних та бездомних „Промінь надії”; Хмельницький центр соціально-психологічної допомоги; Адвокатська контора „Місяць і партнери”.

Оскільки, проект «Маршрут допомоги» був підтриманий МФ «Відродження» в межах конкурсу «Права людини в установах виконання покарань», його виконавці вважають, що сам факт того, що хтось постійно регулярно відвідує місця позбавлення волі, сприяє захисту осіб, позбавлених волі. Це означає, що влада, яка здійснює утримання під вартою, дозволяє, або в крайньому випадку, мириться із проведенням нагляду зі сторони, і, таким чином, визнає важливість даного механізму захисту. Крім того, безпосереднє спілкування з особами, позбавленими волі, само по собі може подавати їм моральну підтримку.

Відвідування також допоможуть налагодити безпосередній діалог з тюремною владою і чиновниками. Таке спілкування, якщо його заснувати на взаємній повазі, сприятиме відкритості ДДУПВП та встановленню конструктивного діалогу, в ході якого всі сторони висловлюють свої думки щодо умов роботи, проблем, з якими доводиться стикатися та взаємної співпраці.

Контактна особа: Голова об’єднання Пежинська Ольга Іванівна, тел. (067) 3831404

***

Хмельницьке обласне громадське об’єднання сприяння ресоціалізації людей, які звільняються та перебувають в місцях позбавлення волі «Альтернатива», створене та зареєстроване у травні 2008 року. Основною метою діяльності об’єднання є захист правових, економічних, соціальних та інших прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: