Як роботодавці протидіють дискримінації на робочому місці?

Українські правозахисники готують рейтинг найкращих компаній, які дотримуються антидискримінаційних стандартів, – “Індекс корпоративної рівності 2014”

Українські правозахисники готують рейтинг найкращих компаній, які дотримуються антидискримінаційних стандартів, – “Індекс корпоративної рівності 2014”. Ініціативу здійснює ВГО “Жіночий консорціум України”, ВГО “Національна асамблея інвалідів України” й ВБО “Точка опори” спільно з Європейською бізнес-асоціацією й Американською торгівельною палатою в Україні за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”, корпорації “Ліга: Закон” і Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

“Індекс корпоративної рівності” є одним із заходів антидискримінаційної ініціативи, в межах якої правозахисні організації домовилися про взаємодію для подолання всіх форм дискримінації у сфері працевлаштування та зайнятості – за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності (як у публічному, так і в приватному секторах).

Експерти проводять опитування представників приватних компаній щодо дотримання компаніями європейських стандартів прав людини у трудовій сфері.

Під час дослідження планується опитати понад 800 найбільших роботодавців України щодо наявності в їхніх компаніях політики рівності (антидискримінаційної політики) та проаналізувати її якість. 10 компаній, які мають найефективнішу політику рівності, буде спеціально відзначено та нагороджено. Взяти участь у дослідженні можна за посиланням ttp://goo.gl/9IC0J1.

Польовий етап “Індексу” триває до 30 квітня, а на початку червня організатори планують презентувати результати дослідження та рейтинг компаній, які взяли участь у ньому.

“Ми віримо, що наші спільні дії та злагоджена позиція допоможе значній кількості працівників не зазнавати дискримінації на робочому місці, а бізнес отримає змогу підвищити прихильність працівників до роботодавців і зміцнити свій позитивний імідж на всеукраїнському рівні”, – зауважив Богдан Глоба, виконавчий директор ВБО “Точка опори”.

Згідно з Угодою про асоціацію з Євросоюзом, Україна має забезпечити протидію дискримінації в тому числі у сфері праці та зайнятості. Це, у свою чергу, зобов’язує бізнес-структури впродовж чотирьох років запровадити процедури запобігання та протидії дискримінації на робочому місці.

Інформаційну підтримку забезпечує Центр інформації про права людини за сприяння Європейського Союзу.

 

Контакти:
ВБО “Точка опори”
Богдан Глоба
(044) 289 39 88
b.globa@t-o.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: