Як реформа охорони здоров’я впливає на надання соціальної допомоги інвалідам?

ВМГО “Надія” розпочала моніторинг упровадження закону “Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві”

ВМГО “Надія” розпочала моніторинг упровадження закону “Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві” на Вінниччині. Моніторинг підтримують програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонд Східна Європа.

Експерт моніторингової групи Оксана Яцюк розповіла, що дослідження стосуватиметься впливу закону на доступ осіб із розумовою відсталістю до соціальної допомоги та соціальних і реабілітаційних послуг. “На жаль, під час здійснення реформи фахівці не врахували того факту, що значна частина пацієнтів з уразливих груп має постійно бути під наглядом психіатрів. А цих лікарів недостатньо на первинній ланці. Як такі кроки вплинуть на права пацієнтів – і є метою нашого моніторингу”, – сказала вона.

Результати моніторингу буде оприлюднено наприкінці жовтня. Їх передадуть до Міністерства охорони здоров‘я.

Моніторинг експерименту з реформування системи охорони здоров’я також проходить у Дніпропетровській, Донецькій областях і Києві.

ВМГО “Надія”
Лариса Данелян
(0432) 52 64 65

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: