“Я – ром, але я не злочинець!” Молодь почала флешмоб у відповідь на події у Лощинівці

Молоді люди відреагували на антиромські погроми на Одещині акцією проти дискримінації і закликають підтримати їхню ініціативу.

Молоді люди відреагували на антиромські погроми на Одещині акцією проти дискримінації  і закликають підтримати їхню ініціативу.

Я – ром. Але я не злочинець.

У злочинності немає національності.

Я – ромка. І я – людина.

Хочу відчувати себе в безпеці в Україні.

Немає поганої нації – є погані люди.

Саме такі меседжі відображують позицію молодих ромів, зокрема студентів Ромського освітнього фонду, на події, що сталися у селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області. Тут 27-28 серпня відбулися погроми,  підпали, масове вигнання ромів із села.

Ініціаторами акції стали учасники тренінгу, що проходить  в рамках проекту «Стажування в органах місцевого самоврядування та серія тренінгів для ромської молоді» 27-30 серпня у місті Славське Лвівської області. Проект втілює Львівська молодіжна  громадська організація «Терніпе» за підтримки Ромської програмної ініціативиМіжнародного фонду «Відродження».

Молоді люди опублікували свої фото у соцмережі Фейсбук і закликають усіх небайдужих підтримати акцію.

«Ідею ми обговорили під час тренінгу і прийняли колегіальне рішення почати такий флешмоб, – розповів «Правовому Простору» учасник тренінгу, ромський активіст, керівник молодіжного напрямку ЛМГО «Терпіне» Іван Коржов. – Щодо подій, які відбулися у Лощинівці, моя позиція наступна: ситуація, що склалася, транслює загальне ставлення до ромів в Україні. І щоб уникнути таких ситуацій у майбутньому, ми повинні залучити якомога більше уваги до абсурдності її виникнення».

Нагадаємо, 29 серпня заяву щодо подій у Лощинівці оприлюднила Коаліція ромських НУО України. Того ж дня в офіційних запитах Представниця Омбудсмена з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина наголосила, що неприпустимою є будь-яка дискримінація за ознакою етнічного походження при реалізації прав і свобод людини.

За матеріалами «Правовий простір»

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: