Конфлікти в громадах при втіленні реформ – про що говорили на ХІІІ Всеукраїнській конференції з питань самоорганізації населення

Протягом 2 днів експерти громадського сектору та представники органів влади різних рівнів зі всіх регіонів України обговорювали запобігання та розв’язання конфліктів у громадах в процесі реалізації реформ.

Як вирішувати конфлікти в громадах – про що говорили обговорювали на всеукраїнській конференції в Харкові

В Харкові пройшла ХІІІ Всеукраїнська конференція з питань самоорганізації населення.  Протягом 2 днів експерти громадського сектору та представники органів влади різних рівнів зі всіх регіонів України обговорювали запобігання та розв’язання конфліктів у громадах в процесі реалізації реформ.

Відкрили захід Голова ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», Тетяна Кіріллова, Олексій Орловський, директор Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження», член Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові України,  Андрій Рева,Міністр соціальної політики України та Людмила Немикіна, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету, віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, директор Центру розвитку органів місцевого самоврядування Харківської області.

Аналітики та соціолог Асоціації Олександра Калашнікова, Марія Дзюпин, Олексій Колесников та Вікторія Баласанян презентували дослідження «Конфлікти у громадах: типологія, причини, наслідки». Дослідження розкриває типи конфліктів в об’єднаних територіальних громадах, судові спори щодо об’єднання територіальних громад та картування конфліктів на прикладі 5 громад.

Після презентації дослідження відбулась панельна дискусія, де експерти з різних регіонів України обговорили запобігання та розв’язання конфліктів в громадах. Спікерами цієї дискусії стали: Наталія Дрозд, керівниця Чернігівського обласного ресурсного центру із розвитку місцевої демократії, голова Громадської організації «Доброчин», Богдан Зелений, керівник Львівського обласного ресурсного центру із розвитку місцевої демократії, експерт Громадської організації «Центр громадської адвокатури», Тетяна Кіріллова, керівниця Луганського обласного ресурсного центру із розвитку місцевої демократії, голова Громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини», Ірина Гайдучик, керівниця Волинського обласного ресурсного центру із розвитку місцевої демократії, координаторка проектів та програм Волинської обласної громадської організації «Асоціація підтримки та розвитку ОСНів та ОСББ», Олександр Мошнягул, керівник Херсонського обласного ресурсного центру із розвитку місцевої демократії, голова Херсонської обласної громадської організації «Причорноморський центр соціальних та політичних досліджень», Віталій Филенко, голова Громадської організації «Нова енергія».

За словами учасників, чи не найцікавішою частиною заходу став майстер-клас «Конфлікти як складова повсякденності: як вижити в умовах постійних конфліктів і справитися з ними та з собою» від Владислави Каневської, віце-президента Національної асоціації медіаторів України.

Другий день конференції розпочався з ділової гри «Опитмізація мережі навчальний закладів у громаді», де під чутким керівництвом Айдера Сейтосманова, учасники спробували себе у різних ролях на слуханнях. А після гри, учасники разом з Владиславою провели роботу над помилками та закріпили свої навички у вирішенні конфліктних ситуацій.

Захід провела ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: