Побачити «нові паростки» на перетині бізнесу й громадянського суспільства – про що говорили на Win-Win Forum

20 жовтня у Львові відбувався Win-Win Forum, де лідери приватного й громадського секторів обговорювали, як найефективніше об'єднати свої зусилля задля покращення якості спільного простору не лише у Львові. Чому довіряти й об'єднуватися – це вигідно з'ясовували, зокрема, під час дискусії «Роль бізнесу поза бізнесом», серед яких виконавчий директор Фонду «Відродження» Олександр Сушко, підприємець Ярослав Рущишин, ресторатор і співзасновник урбаністичного проекту «Тепле місто» Юрій Филюк, учасник Несторівськї групи та засновник компанії pro.mova Євген Глібовицький.

Win-Win Forum

20 жовтня у Львові відбувався Win-Win Forum, де лідери приватного й громадського секторів обговорювали, як найефективніше об’єднати свої зусилля задля покращення якості спільного простору не лише у Львові. Чому довіряти й об’єднуватися – це вигідно з’ясовували, зокрема, під час дискусії «Роль бізнесу поза бізнесом», серед яких виконавчий директор Фонду «Відродження» Олександр Сушко, підприємець Ярослав Рущишин, ресторатор і співзасновник урбаністичного проекту «Тепле місто» Юрій Филюк, учасник Несторівськї групи та засновник компанії pro.mova Євген  Глібовицький

Співрозмовники зійшлися на тому, що потрібно грати «в довгу», шукаючи рішень для досягнення сталості в процесах об’єднання підприємництва та громадського активізму. Яким це рішення бачать у Фонді «Відродження», Олександр Сушко пояснив так: «Зараз відбувається «гібридизація» бізнесу й громадянського суспільства, коли важко відрізнити, де одне закінчується, а де починається інше. За класичними підходами, це щось неправильне – ти маєш бути бути або прибутковим, або неприбутковим. Однак реальність змушує це коригувати. Це змушує також і донорів переглядати свої стратегії, дивитися, яким чином власне ідентифікувати те в суспільстві, те, що є життєздатним, уже не міряючи його виключно тим – а чи немає тут на «задньому плані» якихось прибуткових інтересів?  З боку Фонду «Відродження» це є частиною великого «редизайну» нашої стратегії – не йти в річищі того шаблону, який існував колись, в 90-ті роки чи пізніше, але адаптувати свою стратегію, щоби бачити найбільш життєздатні елементи нового – нових паростків, які дуже часто з’являються на цьому перетині – громадянського суспільства і бізнесу».  

Виконавчий директор Фонду також додав, що «Бієнале довіри», у рамках якого відбувався Win-Win Forum, є прикладом співпраці згаданих секторів. Кількість таких прикладів зростає, однак про стійкість тенденції ще не можна говорити. «Вона переживає певне випробування – на першу сходинку стали, але чи вистачить сил стати на другу, наступні, забезпечити довгострокову сталість? А це дуже важливо. І власне тому, у цей момент потрібна синергія – громадського активізму, соціально відповідального бізнесу й донорів», – додав Сушко.

Нагадаємо, що Win-Win Forum був практичною частиою «Бієнале довіри» у Львові – першої у світі події такого формату й тематики, що є спільною ініціативою підприємців, митців, науковців та активістів задля відновлення довіри як соціальної звички.

Переглянути відео з висновками від усіх учасників згаданої дискусії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: