Вийшла книга Джорджа Сороса “На захист відкритого суспільства” українською

Фундаментальна праця Джорджа Сороса “На захист відкритого суспільства” про демократію, свободу, ринок і конкуренцію вийшла в українському перекладі завдяки видавництву Віват.

Ця книга є відправною точкою для тих, хто хоче зрозуміти сучасні ідеї Сороса.

Книгу можна знайти у книгарнях або замовити на сайті.

Про книгу:
У цій блискучій і натхненній книжці зібрано тексти, що раніше не були опубліковані. Автор порушує важливі питання сьогодення: небезпека, яку становлять для відкритого суспільства інструменти контролю, створені штучним інтелектом; причини трагедії Європейського Союзу; політика доброчинності; Центральноєвропейський університет як осередок академічної свободи; теорія рефлексивності фінансових ринків та її політичні наслідки. Свобода, демократія, верховенство закону, прав людини і соціальної справедливості, які декларує та дієво підтримує Джордж Сорос, трансформуються в заклик до боротьби за ідеали відкритого суспільства.

Про автора:
Джордж Сорос — американський фінансист, меценат, інвестор, мільярдер. Є засновником Центральноєвропейського університету та Фундацій Відкритого Суспільства, в тому числі Міжнародного фонду “Відродження”.

Кілька найяскравіших цитат з книги:

  • Ми живемо в революційний час; усе має змінитися. Рішення, ухвалені сьогодні, визначать форму майбутнього.
  • Щоб знайти щось надійне, ми можемо покладатися лише на свої цінності та переконання.
  • Відкрите суспільство завжди матиме ворогів, і кожне покоління мусить заново підтверджувати прихильність до нього, щоб вижити.
  • Історія продемонструвала, що навіть ті уряди, які хочуть захистити свободу особистості, віддають перевагу свободі власних громадян над свободою особистості як загальним принципом.
  • У відкритих суспільств багато ворогів, серед яких найголовніший – путінська Росія.
  • Мій досвід навчив мене, що варто боротися за начебто безнадійні справи.
  • На особистому рівні я дуже пишаюся ворогами. Переглядаючи їхній список, я відчуваю, що інколи чинив правильно, однак хочу, щоб цей список був коротшим.
  • Члени ЄС давно мали прокинутися й поводитися як країни, що перебувають у непрямій війні. Ліпше їм допомогти Україні захищатися, ніж боронити себе.

До речі, з нагоди виходу книги, Фонд “Відродження” разом з видавництвом Віват влаштовували цікаві дискусії. Відео дискусій дивіться нижче:

Пролітаючи над гніздом Сороса: витоки конспірології про українських “соросят”

Пост правди: чи можна пропагувати цінності в епогу постправди

Світ після ковіду: чи актуальні ідеї відкритості в закриті часи?

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: