Міжнародний фонд «Відродження» розпочинає реалізацію нового трирічного проєкту у співпраці з Європейським Союзом під назвою «Вступаємо у ЄС разом: посилення ролі громадянського суспільства у вступі України у ЄС» («Whole-of-Society Accession: Strengthening Civil Society Role in Ukraine’s EU Accession»). Це продовження співпраці у форматі рамкового партнерства між Фондом та Представництвом ЄС в Україні. Бюджет проєкту складе понад 6 мільйонів євро, більшість з яких підуть на грантову підтримку організацій громадянського суспільства України.
«Ми надзвичайно раді продовжити нашу багаторічну співпрацю з Європейським Союзом у межах нового амбітного проєкту. Наша співпраця засвідчує, що спільні зусилля задля демократичних перетворень і побудови відкритого суспільства приносять реальні результати. Наші ініціативи вже допомогли сотням тисяч українців відчути позитивні зміни у своїх громадах. Тепер ця робота продовжиться», – зазначає Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».
Мета проєкту – підвищити роль та спроможність громадянського суспільства в Україні у використанні процесу євроінтеграції для зміцнення демократії, верховенства права та реформування економічної і соціальної політики. Проєкт передбачає підтримку експертизи неурядових організацій та інклюзивний діалог стейкхолдерів, щоб покращити публічні політики, пов’язані з переговорами про вступ у ЄС. Крім того, проєкт сприятиме підвищенню обізнаності місцевих громад щодо участі в європейських програмах та впровадженні європейських стандартів.
Ключовим акцентом проєкту є залучення громадянського суспільства до переговорів про вступ до ЄС із особливим фокусом на місцевий та регіональний рівень європейської інтеграції.
«Це вже третій великий проєкт в рамках стратегічного, рамкового партнерства між Європейським Союзом та Міжнародним фондом «Відродження», – пояснює Дмитро Шульга, директор програми «Європа і світ» та керівник проєкту. – Цього разу він повністю сфокусований на посилення ролі громадянського суспільства у процесі переговорів про вступ у ЄС. Ми впевнені, що залучення громадян на всіх рівнях – від локального до національного – є запорукою успішного і сталого вступу України до ЄС. Спільна робота над демократичними реформами, верховенством права та соціальною справедливістю є підтвердженням того, що Фонд та ЄС мають спільне бачення майбутнього України як частини великої європейської сім’ї».
Основні напрямки діяльності включають
- Грантодавчу діяльність – буде надано не менше 150 грантів через відкриті конкурси для організацій громадянського суспільства.
- Розвиток спроможності – передбачає проведення тренінгів, семінарів, вебінарів, зустрічей грантерів та інших заходів для мережування та обміну досвідом.
- Заходи з мережування – включаючи серію подій, зокрема щорічні high-level конференції, присвячені прогресу у переговорах про вступ до ЄС та регіональному виміру європейської інтеграції.
- Комунікаційну складову – реалізацію щорічних опитувань громадської думки, а також створення та поширення інформаційних матеріалів про роль громадянського суспільства в євроінтеграції та популяризацію європейських цінностей.
Проєкт триватиме три роки. Більшість коштів проєкту є внеском Європейського Союзу.
Слідкуйте за сторінками Фонду, щоб не пропустити оголошення нових конкурсів у рамках проєкту.