Волонтери з захисту прав людини вже 5 рік стають голосом людей у закритих закладах

За п’ять років мережа моніторів, яка сьогодні складається з 176 людей по всій Україні, відчинила більше 1000 дверей таких закладів, виявила порушення та точково влинула на них.

7-10 вересня волонтери з захисту прав людини у закритих закладах – монітори Національного превентивного механізму – зібрались на п’ятому щорічному  Форумі моніторів НПМ у Києві. Під час Форуму близько 90 членів мережі моніторів НПМ з різних міст України разом з Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською, директором програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Романом Романовим, президентом Європейського комітету з питань запобігання катуванням Миколою Гнатовським та представниками українських правозахисних організацій оцінили досягення та виклики НПМ за минулі п’ять років та надихались для спільної роботи у наступні роки.

Міжнародний фонд «Відродження» продовжує підтримувати громадські ініціативи, що попереджають порушення прав людини та створюють в Україні середовище, вільне від катувань та жорстокого поводження у закритих закладах. Просування Національного привентивного механізму (НПМ), що створений та діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань з 2012 року – одна з таких ініціатив. 

Головна ідея національного превентивного механізму у тому, що люди різних професій після спеціального тренінгу разом з працівниками офісу Омбудсмена відвідують закриті заклади, які контролює держава і де люди позбавлені волі за рішенням державного органу. Мова йде про тюрми, хоспіси, психоневрологічні інтернати та інші майже 5000 таких закладів. Дуже часто саме там, за зачиненими дверима, люди знущаються над людьми. А завдяки візитам моніторів та їхньому впливу на державні органи зменшується ризик жорстокого поводження та катувань. 

За п’ять років мережа моніторів, яка сьогодні складається з 176 людей по всій Україні, відчинила більше 1000 дверей таких закладів, виявила порушення та точково влинула на них. Під час Форуму монітори НПМ визначили, що наступні п’ять років вони мають перейти від точкового до ефективного стратегічного впливу на проблеми закритих закладів.

Якщо Ви теж вірите, що дотримання прав людини гарантує краще життя кожного, то Ви можете приєднатись до волонтерів Національного превентивного механізму, незалежно від Вашої професії чи місця проживання. Кожен може стати монітором -стати голосом безголосих, силою безсилих, і виявляти неявне. Приєднуйтесь: http://www.npm.org.ua/ua/join/

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: