Волинські ОСББ мають проблеми з передачею будинків, обслуговувальними організаціями й тарифами

Експерти Волинського інституту права підсумували проект “Створення якісного правового середовища функціонування ОСББ у Волинській області”

Експерти Волинського інституту права підсумували проект “Створення якісного правового середовища функціонування ОСББ у Волинській області”. Проект підтримувала програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голова правління Асоціації ОСББ “Лучани” Юлія Собатюк зауважила: “На сьогодні вдало функціонує лише система створення й реєстрації ОСББ. Зробити це можна, користуючись інформацією, яка є доступною для всіх охочих на офіційному сайті міської ради. Але щойно справа доходить до передачі будинку на баланс ОСББ, починаються документаційні “каруселі”.

“Незрозумілі ситуації часто виникають і з обслуговувальними організаціями, але в цьому напрямі ми вже зрушили справу з мертвої точки. Мається на увазі обслуговування ліфтів: якщо раніше вся відповідальність за експлуатацію та стан ліфта лягала на плечі ОСББ, то сьогодні ухвалено рішення, згідно з яким обслуговувальне підприємство зобов’язується повністю супроводжувати підтримку задовільного технічного стану ліфтів, що відповідає стосункам між ОСББ і підприємством у форматі “замовник-виконавець”, – сказала вона.

”Закрутились колеса й щодо питання тарифікації для ОСББ, яке було й поки що залишається одним із найболючіших, оскільки для багатьох об’єднань тарифи нараховують як для комерційних організацій, а не для населення, а це становить значно більшу суму. Та ми вже звернулися до відповідних інстанцій для того, щоб виправити цю ситуацію. Маємо надію, що позитивне рішення не примусить на себе чекати”, – додала Юлія Собатюк.

Зі свого боку, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт заявив: “Як логічне продовження проекту “Створення якісного правового середовища функціонування ОСББ у Волинській області” я вбачаю доцільність у впровадженні вузькоспеціалізованих зустрічей, які дали б змогу детальніше розглянути кожне з питань, які на сьогодні лишаються без відповіді, й оперативно знаходити шляхи їх вирішення”.

Контакти: Волинський інститут права, Ірина Гайдучик, 095 64 54 655, (0332) 78 59 66, in.pravo.lutsk@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: