Волинські експерти обговорили проблеми функціонування ОСББ

У Луцьку та Нововолинську відбулися круглі столи “Громадські ініціативи в реформуванні житлового законодавства”

У Луцьку та Нововолинську відбулися круглі столи “Громадські ініціативи в реформуванні житлового законодавства”. Їх організував Волинський інститут права в межах проекту “Створення якісного правового середовища функціонування ОСББ у Волинській області” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У заході в Луцьку взяли участь представники ОСББ, ініціативних груп, експерти з реформування житлово-комунального господарства й органів місцевого самоврядування.

Володимир Бригілевич, член робочої групи профільного комітету Верховної Ради, голова правління Центру досліджень місцевого самоврядування (Львів), розповів про зміни, які заплановано внести в законодавство – у Житловий кодекс і закон “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”. За його словами, позитивними моментами пропонованих змін є покращення процедури створення ОСББ.

При цьому експерт окреслив і найсуттєвіші проблеми: у законодавстві планується запровадити ліцензування діяльності керівних компаній. Він підкреслив, що, згідно з пропонованими змінами, всі ОСББ повинні мати ліцензію на управління будинку й інвестиційний потенціал, що, на його думку, зроблено для керівних кампаній – великих монополістів.

Друга проблема, за словами Володимира Бригілевича, – це повноваження Державної житлової інспекції, яких немає навіть у міліції. За його інформацією, до повноважень запропоновано віднести можливість у будь-який час прийти в приватне помешкання й перевірити наявність тих чи інших документів, лічильників тощо.

Третє проблемне питання, яке озвучив експерт, – вибір постачальників послуг і встановлення тарифів для ОСББ. Він підкреслив, що цим надано надто великі повноваження органам місцевого самоврядування.

За словами Володимира Бригілевича, обов’язкова умова створення ОСББ навряд чи буде корисною: це означає, що ОСББ буде створено невідомо як, відповідно результати будуть незадовільні і саму ідею створення ОСББ як ефективного управителя буде знівельовано.

Петро Лавринюк, президент Волинського інституту підтримки та розвитку громадських ініціатив, відзначив дві основні проблеми ОСББ на місцевому рівні: передача будинку на баланс ОСББ і приватизація земельної ділянки ОСББ.

На круглому столі в Нововолинську експерти обговорили найпоширеніші проблеми практичної діяльності ОСББ – боротьбу з боржниками, приватизацію земельної ділянки та нормативне закріплення цієї процедури, а також передачу будинку на баланс ОСББ.

У межах заходу було підписано Меморандум про співпрацю між Нововолинською міською радою, Волинським інститутом права та Асоціацією ОСББ “Містечко”. Сторони домовилися про спільну діяльність із розробки проектів нормативно-правових актів для ефективного функціонування ОСББ у Волинській області, а також про лобіювання розроблених проектів в органах місцевого самоврядування.

Контакти: Волинський інститут права, Ірина Гайдучик, 095 64 54 655, (0332) 78 59 66, in.pravo.lutsk@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: