Визначено переможців творчого конкурсу “Міліція під контролем”

14 грудня в Києві нагородили переможців творчого конкурсу “Міліція під контролем”

14 грудня в Києві нагородили переможців творчого конкурсу “Міліція під контролем”. Конкурс на найкращу фото-, відеороботу чи публіцистичний матеріал на тему дотримання прав людини працівниками міліції проводила Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Переможці другого етапу конкурсу

Публіцистичні матеріали

Номінація “Народ і міліція: час порозумітися”
1 місце – Олена Луньова, м. Сімферополь
2 місце – Віра Яковенко, м. Полтава
3 місце – Володимир Шевченко, м. Тернопіль

Номінація “Іржа міліцейського мундиру”
1 місце – Тарас Зозулінський, м. Львів
2 місце – Андрій Лохматов, м. Миколаїв

Номінація “Українська міліція: крок у Європу”
1 місце – Михайло Каменєв, м. Київ
2 місце – Ірина Шалкітене, м. Івано-Франківськ

Фото

Номінація “Народ і міліція: час порозумітися”
1 місце – Микола Іващенко, смт. Вороніж, Сумська обл.
2 місце – Олег Мартиненко, м. Київ
3 місце – Олексій Смірнов, м. Рівне

Номінація “Іржа міліцейського мундиру”
1 місце – Наталія Коваль, Рівненська область
2 місце – Олег Мартиненко, м. Київ
3 місце – Наталія Козаренко, м. Херсон

Номінація “Українська міліція: крок у Європу”
1 місце – Андрій Лохматов, м. Миколаїв
2 місце – Світлана Махничева, м. Миколаїв

Відео

Номінація “Народ і міліція: час порозумітися”
1 місце – Петро Євтушенко, м. Черкаси
2 місце – Євген Крапивін, м. Київ

Номінація “Іржа міліцейського мундиру”
1 місце – Андрій Лохматов, м. Миколаїв

Як інформує “Громадський простір”, організатори конкурсу нагадують, що знімати правоохоронців мають право не тільки журналісти, а й прості громадяни. Так само можна прийти в чергову частину та проводити зйомку там. Але хоча закон і дозволяє знімати міліцію, на камеру люди в погонах можуть реагувати агресивно, погрожувати застосувати силу. Тому активісти моніторингових кампаній проходять спеціальне навчання, як робити це безпечно. Левова частка призерів “Міліції під контролем” – волонтери Асоціації УМДПЛ.

Наприклад, моніторам радять не ходити на зйомку поодинці, а бути щонайменше втрьох. “Методика проста: я розмовляю з міліціонером, одна людина знімає нас, а ще третя особа стояла осторонь, і якщо б нас затримали, то повідомила б правозахисні організації, підняла хвилю протесту”, – пояснює Петро Євтушенко, чий відеоролик здобув приз на конкурсі.

Зі свого боку, Олексій Смірнов, активіст “Copwatch Ukraine” (проект ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”), зауважив: “Є міліція, яка думає, що їй усе дозволено, але насправді вони дуже погано знають свої статути. Я спілкувався з ними: вони розповідають, що статути – це звичайний екзамен в університетах, вивчили й розказали, вийшли й забули”. За його словами, щоб знімати міліцію, досить пам’ятати статтю 3 закону про міліцію, де говориться, що діяльність правоохоронців є гласною, і статтю 34 Конституції щодо права вільно збирати інформацію.

Нагадаємо, більш ніж половина громадян вважають роботу міліції неефективною, і лише кожен четвертий (25,9%) довіряє правоохоронцям. Понад 50% опитаних не знають нічого про свого дільничного, а три чверті – про начальника райвідділу свого району. Такі результати нещодавно оприлюднив Харківський інститут соціальних досліджень. На думку експертів, міліції треба ставати відкритішою, краще інформувати громадян про свою роботу, взаємодіяти з ними. Дослідження показало, що 28% громадян готові допомагати правоохоронцям.

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини
в діяльності правоохоронних органів
Марина Цапок
097 96 173 46
marishka.ts@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: