Вийти з тіні: українські жінки вперше поскаржились в ООН щодо дискримінації

14 лютого в Женеві (Швейцарія) вперше жінки з ВІЛ, споживачки наркотиків, секс-працівниці та представниці ЛГБТ-спільноти (лесбійки, бісексуальні жінки та трансґендерні люди) презентували спільний звіт у Комітеті ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок, про порушення своїх прав в Україні.

14 лютого в Женеві (Швейцарія) вперше жінки з ВІЛ, споживачки наркотиків, секс-працівниці та представниці ЛГБТ-спільноти (лесбійки, бісексуальні жінки та трансґендерні люди) презентували спільний звіт у Комітеті ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок, про порушення своїх прав в Україні. Цей звіт громадськості є альтернативним до документу Міністерства соціальної політики України про виконання державою взятих на себе зобов’язань із забезпечення гендерної рівності в Україні. Презентація звітів проходить у межах 66 сесії Комітету ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок.

У демократичній країні немає місця дискримінації. Тому громадські організації об’єдналися, щоб поскаржитися в ООН на високий рівень насильства та жорстокості з сторони правоохоронних органів, порушення батьківських і репродуктивних прав, примусової стерилізації та розкриття статусу. Збройний конфлікт, з одного боку, значно погіршує і так ускладнене соціально-економічне становище секс-працівниць, ВІЛ-позитивних жінок, споживачок наркотиків, лесбійок та транслюдей, а з іншого боку, дедалі знижує їх пріоритет для держави та збільшує зловживання їхніми правами.

«Недопустимо, щоб у демократичній країні дискримінація та насильство переважали над повагою до гідності. Репресивне законодавство стосовно уразливих груп жінок та трансґендерних людей створює сприятливі умови для порушення їхніх прав та неприпустимі ризики беззахисності перед правоохоронцями чи судом. Одне з найстрашнішого, з чим стикаються уразливі жінки та трансґендери – це насильство з боку самих же правоохоронців, яке замовчується», – наголошує Олена Кучерук,  менеджер програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Репресивне законодавство та стереотипи у суспільстві ускладнюють доступ жінок та транслюдей до освіти, пошуку роботи, мобільності, що негативно впливає на інші сфери життя. Тому ключові рекомендації громадських організацій стосуються саме декриміналізації та депатологізації, забезпечення права жінок та транслюдей на самовизначення та право розпоряджатися власним тілом.

Альтернативний звіт підготували аналітики благодійної організації «Позитивні жінки» разом з партнерами: благодійною організацією «Легалайф-Україна», громадською організацією «Інсайт», благодійною організацією «Клуб «Світанок» та за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Нагадаймо, задля розкриття проблем і підтримки жінок, які переживають множинної дискимінації стартувала інформаційна кампанія #ВийтиЗТіні

Контактна особа стосовно деталей альтернативного звіту: Аліна Ярославська, благодійна організація «Позитивні жінки», linayaroslavska@gmail.com або +38 067 630 3534

Для додаткових коментарів щодо програмної ініціативи «Громадське здоров’я», у рамках якої Міжнародний фонд «Відродження» підтримав підготоваку та презентування альтернативного звіту в ООН,  можна звернутись до Олени Кучерук, менеджера програмної ініціативи, надіславши свій запит на pr@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: