Високопосадовців звинувачують у гальмуванні антикорупційних реформ

За словами Олексія Хмари, Державна програма щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки “є безсилою й не передбачає помітних ресурсів безпосередньо на боротьбу з хабарництвом і корупцією”, проте “уряду нема до цього діла”

Українські високопосадовці гальмують упровадження антикорупційних реформ. Про це заявив керівник “Transparency International Україна” Олексій Хмара. Громадський антикорупційний моніторинг здійснює “Transparency International Україна” (Творче об’єднання “ТОРО”) спільно з Антикорупційною радою України, Українським інститутом публічної політики, Фундацією “Відкрите суспільство”, Центром політико-правових реформ, ГО “Філософія серця” й Інформаційно-правовим центром “Наше право” за підтримки програми “MATRA” Посольства Королівства Нідерландів і програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Олексія Хмари, Державна програма щодо запобігання та протидії корупції на 2011-2015 роки “є безсилою й не передбачає помітних ресурсів безпосередньо на боротьбу з хабарництвом і корупцією”, проте “уряду нема до цього діла”.

Експерт наголошує, що затверджена урядом антикорупційна програма має бюджет у понад 800 млн. грн., проте рівень її виконання є вкрай низьким. Середній бал успішності впровадження цієї держпрограми становить 2,7 із 5 можливих. З огляду на це, за словами Олексія Хмари, Національна антикорупційна стратегія й антикорупційна держпрограма опинилися під загрозою зриву.

Фахівець повідомив, що громадські організації наполягають на оновленні антикорупційної держпрограми та зміні підходів до реалізації Національної антикорупційної стратегії.

Днями на знак протесту проти зриву антикорупційних реформ в Україні громадськість провела вуличну акцію під стінами Адміністрації Президента й Кабінету Міністрів. Персонально відповідальними за такий стан справ у сфері протидії корупції було оголошено Прем’єр-міністра Миколу Азарова, Міністра юстиції Олександра Лавриновича, який є координатором антикорупційної держпрограми, й Андрія Клюєва, виконавчого секретаря Національного антикорупційного комітету при Президенті України.

Контакти:
Антикорупційна рада України
Богдан Якимюк
(044) 361 78 28
pr@ti-ukraine.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: