Вихідці з Африки стикаються в Україні з нетолерантним ставленням

У Чернівцях відбувся круглий стіл “Міжетнічний діалог студентської молоді Буковини: шлях до толерантності чи протистояння?”

3 лютого в Чернівцях відбувся круглий стіл “Міжетнічний діалог студентської молоді Буковини: шлях до толерантності чи протистояння?” Захід провело товариство “Український народний дім у Чернівцях” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Адміністратор сайту “Буковина толерантна” Тарас Халавка презентував результати опитування студентів Буковинського державного медичного університету (БДМУ), які є вихідцями з Азії й Африки, а також студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету – громадян України.

Експерт узагальнив висновки анкетування:
– у Чернівцях взаємини між студентами-іноземцями та громадянами України неконфліктні;
– вихідці з Африки значно менше адаптовані до життя в українському суспільстві, ніж вихідці з Індії;
– вихідці з Індії мають високий рівень адаптації до життя в українському суспільстві та не відчувають дискомфорту від перебування в Україні;
– вихідці з Африки відчувають нетолерантне ставлення з боку інших національностей;
– знання державної мови є одним із важливих елементів уникнення упередженого ставлення до іммігрантів із боку громадян України.

Політолог, кандидат історичних наук Ігор Буркут наголосив: “Зважаючи на те, що кількість мігрантів із-за кордону тільки збільшуватиметься, ситуацію зі студентами-іноземцями потрібно постійно моніторити, а держава зобов’язана на ці цілі виділяти кошти”.

Політолог, кандидат політологічних наук Ігор Гаврада додав: “Ми проводили дослідження також і серед шкільної молоді, і варто відзначити, що діти досить негативно ставляться до будь-яких проявів ксенофобії та расизму”.

Опитування студентів було проведено в листопаді 2011 року. Загалом було опитано 210 студентів, із них 170 – громадяни України, 29 – вихідці з Індії, 10 – вихідці з Африки, 1 – виходець із Північної Америки.

На запитання “Чи ставилися до Вас гірше, ніж до представників інших національностей?” 89% українців і 82% вихідців із Індії відповіли негативно, натомість 70% вихідців із Африки відповіли ствердно.

На запитання “Чи ставляться у Вашому місті чи виші до всіх людей однаково незалежно від статі чи національності?” відповіді розподілилися так:
– 49% вихідців із Індії та 31% українців вважають, що в Україні до всіх ставляться добре;
– 70% вихідців із Африки, 45% українців і стільки ж вихідців із Індії вважають, що в Україні трапляються поодинокі випадки нетерпимого ставлення до представників інших рас чи національностей, але це не є великою проблемою.

Різним виявився і рівень володіння українською мовою серед студентів-іноземців. Так, 72% вихідців з Індії розуміють українську, натомість 70% вихідців із Африки не розуміють ні української, ні російської мов.

Товариство “Український народний дім у Чернівцях”
Євгенія Олійник
050 909 13 45

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: