2 листопада програма «Європа і Світ» Міжнародного фонду «Відродження» провела презентацію конкурсу «Сприяння підготовці та початку переговорів про вступ України до ЄС», що проводиться за підтримки Європейського Союзу в межах спільної ініціативи «Європейське Відродження України».
Мета конкурсу – посилити роль, спроможність, залучення та практичний внесок громадянського суспільства у інтеграцію України з ЄС, підготовку до переговорів про вступ України у ЄС, діалог та співпрацю з країнами-членами ЄС
Участь у конкурсі можуть брати громадські організації, аналітичні центри, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації.
Подати заявку на конкурс можна до 16 листопада 2023 року (до 15:00 за київським часом).
З пріоритетами конкурсу та можливими видами діяльності в межах проєкту можна ознайомитись у конкурсному оголошенні. Уважне прочитання тексту оголошення – це вже половина успіху у підготовці проєктної пропозиції.
Більш детально про те, як написати якісну проєктну пропозицію ви можете знайти за посиланням. Далі наводимо відповіді на найпоширеніші запитання, які звучали під час презентації конкурсу.
Хто НЕ МОЖЕ брати участь у конкурсі?
З основним переліком загальних критеріїв щодо учасників конкурсів, які проводить Фонд “Відродження”, можна ознайомитись у цьому відео.
Чи можуть брати участь у проєкті міжнародні партнери?
Міжнародні партнери можуть брати участь у реалізації проєкту. Перевагою буде, якщо організація вже має налагоджені зв’язки з партнерами в країнах ЄС на момент подачі заявки. Але якщо таких звʼязків організація не має, пошуком партнерів можна займатися і під час реалізації проєкту.
Чи можна залучати до проєкту представників органів місцевого самоврядування (ОМС)?
Органи місцевого самоврядування теж можуть бути залучені до реалізації проєкту, проте не можуть бути безпосередніми виконавцями. Якщо ви плануєте таке партнерство, перевагою буде наявність листів підтримки чи заключних меморандумів про співпрацю. Крім цього, обовʼязково потрібно зазначити у чому полягатиме ця співпраця, як представники ОМС сприятимуть реалізації цілей проєкту тощо.
Чи може брати участь у конкурсі організація, яка не має досвіду роботи з темами, яких він стосується?
Одним з критерії відбору заявок, зазначеним у конкурсному оголошенні, є компетентність апліканта. Важливо, аби команда організації та її члени, які братимуть участь у реалізації проєкту, мали досвід та експертизу у реалізації тих завдань, які плануються та розуміли цільову аудиторію.
Якщо це новостворена організація, варто додавайте резюме членів команди, щоб було зрозуміло, що залучені до проєкту люди спроможні працювати з темами та інструментами, використання яких передбачене конкурсом.
Перевагою буде наявність попередніх напрацювань в контексті тематики конкурсу, або наявність експертів, які мають такі напрацювання. Підтвердженням такого досвіду можуть бути резюме виконавців, посилання на попередні проєкти / дослідження тощо.
Чи буде відсутність досвіду роботи з Фондом «Відродження» недоліком заявки на участь у конкурсі?
Ні, відсутність досвіду співпраці з Фондом не може бути перепоною для участі в конкурсі і не впливатиме на рішення щодо підтримки.
Втім, якщо ваша організація має досвід співпраці з іншими донорами, про це варто зазначити в проєктній заявці.
Чи можливо в рамках конкурсу отримати фінансування на проведення дослідження?
Так, звичайно. Втім, переконайтесь, що ваш проєкт дослідження збігається із конкурсними пріоритетами і не повторює інші напрацювання в цій темі, які є у відкритому доступі.
Як проводити оплату закордонним експертам і оплату витрат на заходи за кордоном, враховуючи чинні обмеження?
Реалізація проєктів здійснюється згідно з українським законодавством та згідно з умовами фіскальних й банківських процедур. Якщо є обмеження з НБУ або труднощі для оплат закордон, ми радимо або залучати українські логістичні компанії, або домовлятися зі своїми міжнародними партнерами.
Чи може бути отримувачем коштів громадська організація-партнер, яка за кордоном?
Ні, не може. Кошти за проєктом не можуть бути передані третім сторонам (регрантинг), про що зазначено у конкурсному оголошенні. Це стосується як українських громадських організацій, так і тих, що знаходяться на території ЄС чи інших країн.
Чи може проєкт, який подається на розгляд, мати співфінансування від іншого донора?
Так, конкурс передбачає можливість співфінансування від інших донорів, проте виключає подвійне фінансування однієї і тієї самої діяльності в межах проєкту.
Якщо якісь види діяльності або напрямки роботи, заплановані проєктом, фінансуються іншим донором — ОБОВʼЯЗКОВО зазначте це в аплікаційній та бюджетній формах. Важливо чітко розмежувати ті види діяльності, які вже мають фінансування і ті, на підтримку яких ви розраховуєте подаючи проєктну пропозицію на конкурс.
Більше про принципи доброчесності, яких дотримується Фонд та його грантери, знайдете тут.