Відмова від сплати незаконних стягнень за зняття блокіратора з колес заощадила київським водіям 400 тисяч гривень

400 тисяч гривень зберегли автомобілістам Києва активісти громадської організації “Комітет Прямої Дії” (К.П.Д.), які надають допомогу водіям в разі незаконного блокування коліс їхніх авто працівниками комунального підприємства “Київтранспарксервіс” та пояснюють, що безкоштовного зняття блокіратора можна й потрібно вимагати на абсолютно законних підставах.

Грошові стягнення за зняття блокіратора є незаконними, як це підтверджено в офіційному роз’ясненні Міністра юстиції України Миколи Оніщука за №173-0-2-09. Обмежувати громадян користуватися їхньою власністю (зокрема, автомобілем) можуть тільки правоохоронні органи й тільки за рішенням суду. Тому, блокування коліс комунальниками із подальшим вимаганням грошей можна кваліфікувати як здирництво. Про це активісти К.П.Д. розповідають у інформаційних матеріалах та під час надання практичної допомоги “заблокованим” водіям.

В межах громадської кампанії проти незаконного блокування коліс, яка підтримується програмою “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження” спільно з програмою UNITER, активісти громадської організації К.П.Д. поширили серед водіїв понад двадцять тисяч примірників листівки “Блокування коліс – звичайний бандитизм!”, здійснили понад 300 виїздів на місце події для надання допомоги автовласникам, створили гарячу лінію (тел. 098-55-2-77-00) для термінової допомоги водіям, авто яких заблоковано. На цю лінію вже надійшло 1045 дзвінків від автовласників, і в усіх без винятку випадках було безкоштовно знято блокіратор, як того вимагає закон. Як наслідок, автовласники Києва (і особливо з інших міст України) заощадили від незаконного вимагання 400 тисяч гривень.

Активісти “Комітету Прямої Дії” продовжують роботу над скасуванням незаконної практики блокування коліс та переходом на європейську систему стягнення штрафів за несплачену парковку.

Детальніше дивіться на http://kpd.in.ua/.

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: