Відкриття художньої виставки «Parasol»

29 серпня в Ornament Art Space відбулось відкриття виставки соціального арт-проекту «Parasol», присвяченого проблемам паліативної допомоги. На виставці експоновано роботи, що увійшли до ілюстрованої збірки оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя «Parasol» («Видавництво Строго Лева», 2017). Виставка триватиме до 8-го вересня й завершиться благодійним аукціоном.

 

29 серпня в Ornament Art Space відбулось відкриття виставки соціального арт-проекту «Parasol», присвяченого проблемам паліативної допомоги. На виставці експоновано роботи, що увійшли до ілюстрованої збірки оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя «Parasol» («Видавництво Строго Лева», 2017). Виставка триватиме до 8-го вересня й завершиться благодійним аукціоном.

Після успіху арт-проекту «Оскар і Рожева Пані», робота над яким у 2015-му році об’єднала: актрису Ірму Вітовську, гурт «Океан Ельзи», режисера Ростислава Держипільського, художника Андрія Ярмоленка та хореографа Ольгу Семьошкіну, у створенні театрального проекту за мотивами всесвітньо відомого роману класика сучасної світової літератури Еріка-Еммануеля Шмітта, програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» вирішила продовжити «просування» паліативної допомоги, залучаючи культурницьке середовище.

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання. Важливо, що у випадку паліативної допомоги йдеться про цілий комплекс: і адекватне знеболення, і психологічну підтримку пацієнтів та родичів, які стикаються із нерозумінням – що робити, і підготовку до осмислення смерті, як природного етапу в житті людини. Говорити на цю тему в нашому суспільстві не прийнято, – тем смерті зазвичай замовчується, татуюється. Саме тому письменники, художники й активісти об’єдналися аби через свої художні твори «говорити» на цю складну тему.

У виставці беруть участь художники-ілюстратори збірки «Parasol»: Матвій Вайсберг, Андрій Сидоренко,  Борис Єгіазарян, Олекса Манн, Ігор Ільїнський, Ірина Ільїнська, Нікіта Тітов,  Сергій Бурбело, Владислав Шерешевський, Тарас Бенях, Роман Зілінко, Сергій Алієв-Ковика. Куратор візуальної частини проекту – Андрій Єрмоленко.

Серед численних гостей виставки була і виконуючий обов’язки Міністра охорони здоров’я України пані Уляна Супрун, яка у своєму виступі зауважила: «Паліативна допомога – це не про смерть. Вона про життя. Про підтримку, стійкість та нескінченну любов, яку може відчути людина, коли у близьких є можливість про неї піклуватися».

Також, пані Супрун наголосила, що нині Міністерство бореться за те, аби важкохворі пацієнти могли гідно прожити останні дні. Великим поступом у цьому процесі, на думку Міністра, буде прийняття законопроектів 6327, 6604. Вони запровадять державні гарантії на безоплатну паліативну допомогу для кожного.

Уляна Супрун закликала відвідати виставку й благодійний аукціон, який відбудеться 8-го вересня 2017 року, оскільки такі проекти допомагають краще зрозуміти людей, що у цей момент перебувають на порозі смерті. І подумати про підтримку, яку спроможний надати кожен із нас.

У візуальну частину проекту увійшли роботи найпрогресивніших сучасних художників, яких знають не лише в Україні,  але й у світі. Зібрані роботи показують різні грані людського буття: дитинство, радість, труд, віру, розмаїття навколишнього світу, людську огиду, неприйняття іншого, власне, життя та смерть як такі. Все, що довкола нас – дуже фактурне і яскраве, однак ми живемо не замислюючись про це, тож багато речей, людських станів, тривог просто залишаються непоміченими, на периферії свідомості. Вони постають хіба розмитими плямами, невідомістю, чимось незначним, хоча насправді стосуються кожного. Художники відкривають свою «парасольку» над усіма, хто цього потребує, звертаючи увагу на неповторність світу та на підтримку, яку він спроможний надати.

Художник, координатор візуальної частини проекту Parasol Андрій Єрмоленко зазначає: «Зібрані роботи показують різні грані людського буття: дитинство, радість, труд, віру, розмаїття навколишнього світу, людську огиду, неприйняття іншого, влас­не, життя та смерть як такі. Все, що довкола нас — дуже фактурне і яскраве, однак ми жи­вемо не замислюючись про це, тож багато ре­чей, людських станів, тривог просто залиша­ються непоміченими, на периферії свідомості».

А керівниця соціального арт-проекту «Parasol» Настасія Євдокимова пояснює: «У нашому соціальному проекті обидва компоненти мають надзвичайну вагу: і соціальний – адвокація терміну «паліативна допомога» в українському суспільстві, й мистецька – роботи художників, письменників, журналістів та блогерів. Адже йдеться про єдину мету – загострення людської емпатії. Мені здається, що зібрані у рамках виставки роботи не можуть залишити байдужим жодного із відвідувачів, адже всі вони, як і паліативна допомога, – про життя».

Соціальний арт-проект Parasol реалізо­вується громадською організацією «Фонд «Єв­ропа ХХІ» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Співорганізатори виставки соціального арт-проекту Parasol – Ornament Art Space (вул. Анрі Барбюса, 53).

В межах виставки також відбуватимуться супітні події:

2 вересня 14:00 – подія для дітей: читання-малювання «Маленького Принца», читає телеведучий Павло Костіцин. 

3 вересня 18:00 – «Кохання в Єлисейському палаці», читає актор Роб Фельдман: паліативна тема в творах Еріка-Емманюеля Шмітта; за участі перекладача Івана Рябчія та видавця Анетти Антоненко. 

5 вересня 19:00 – авторські читання оповідань із ілюстрованої збірки оповідань і есеїв «Parasol».

8 вересня 19:00 – благодійний аукціон. 

Сторінка проекту Parasol у Facebook.

Для додаткових коментарів щодо питань доступу до знеболення і паліативної допомоги, журналісти можуть звернутись до менеджерки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Ксенії Шаповал, надіславши свій запит на pr@irf.ua

Фото: Романа Закревського

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: