Великі ідеї – у малих громадах

Великі зміни починаються з маленьких кроків. Мешканці сіл та містечок Центральної України впроваджують цікаві та корисні проекти. Своїми силами, без допомоги депутатів та чиновників, активісти поширюють енергію Євромайдану у своїх громадах.

Великі зміни починаються з маленьких кроків. Мешканці сіл та містечок Центральної України впроваджують цікаві та корисні проекти. Своїми силами, без допомоги депутатів та чиновників, активісти поширюють енергію Євромайдану у своїх громадах.

У  Києві відбулася завершальна конференція проекту «Енергія Євромайдану – в малі громади Центральної України». Протягом чотирьох місяців активісти з сіл та містечок проходили навчання та розробляли свої проекти. Вони презентували ініціативи і поділилися майбутніми ідеями. Проект «Енергія Євромайдану – в малі громади Центральної України» реалізовує ГО «Центр Громадянських Ініціатив» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Протягом тривалості проекту було розроблено близько тридцяти соціальних ініціатив. Серед ідей учасників з Вінниччини: тренінговий центр для старшокласників, патріотичний фестиваль, школа активістів, підготовка молодих переселенців до пошуку роботи, місцева бізнес-школа та лінгафонний кабінет для вивчення іноземних мов.

Активісти з Черкащини підготували також дуже корисні ініціативи: спортивно-оздоровчі водні процедури для людей з обмеженими можливостями, маршрут здоров’я, заняття з англійської мови для учасників АТО та членів їх родин, просвітницькі заходи для студентів з залученням авторитетних людей.

Створення національного природничого парку, школа молодого журналіста, національно-патріотичний літній табір для школярів, відродження місцевого парку, курси української мови для державних службовців – такі ідеї напрацювали учасники з Кіровоградщини.

Впровадження європейських стандартів щодо сортування сміття, а також створення центру надання безоплатної правової допомоги переселенцям пропонують мешканці Полтавщини.

«Активісти з малих громад не мають такої високої уваги і підтримки з боку різних інституцій, як, наприклад, у Києві чи інших  великих містах. Саме тому дуже потрібно розвивати подібні проекти, максимально підтримувати активістів з невеликих міст та містечок. Адже великого досвіду реалізації проектів та громадських ініціатив вони поки не мають. Це ще потрібно і для того, щоб в Україні зростало і розвивалося громадянське суспільство», – розповів експерт проекту Максим Колесніков.

На конференції презентували збірник громадських ініціатив, до якого увійшли 25 міні-проектів.

Також в рамках проекту підготували «Довідник громадського активіста», в якому чимало цікавого та корисного. Базові поняття фандрейзингу, напрямки діяльності та контакти організацій-грантодавців, особливості  проектного менеджменту,  основи комунікаційних технологій, а також різні ідеї для проектів – все, що потрібно для реалізації успішної ініціативи.

Поділитися досвідом приїхали учасники попереднього етапу проекту – «Енергія Євромайдану  – в малі громади Західної України», який відбувався на початку 2015 року. Вони вже успішно реалізували свої ініціативи і тому розповіли чимало цікавого.

Громадські активісти планують і після завершення проекту розробляти і втілювати різні соціальні ініціативи.  

Мета проекту «Енергія Євромайдану – в малі громади. Центр», що здійснюється ГО «ЦеГрІн» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» – передати професійні знання та навики для втілення змін у громадах активістам із населених пунктів Центральної України та з допомогою експертів підготувати мікро-проекти для реалізації у цих місцевостях.

Контакти: Оксана Вихівська, комунікаційний менеджер: +380988421479, cehrin.ngo@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: